Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes hazudni az önéletrajzb...

Érdemes hazudni az önéletrajzban hogy még jelenleg is dolgozok?

Figyelt kérdés

tehát van egy A nevű hely ahol még próbaidőn felmondtam több okból is, annak ellenére hogy nem volt b terv, viszont az előtte levő B nevű munkahelyen is csak kicsit több mint egy évet dolgoztam és most több helyről is azért utasítottak vissza mert túl gyakran váltok munkahelyet.


Szerintetek

-érdemes az egész legutóbbi A munkahelyet kitörölni az önéletrajból,

-vagy azt írni hogy még mindig az előző B vagyok

-vagy inkább azt, hogy még mindig az A helyen vagyok? --Vagy ne adjam fel még és az igazat írjam?

Ti mit tennétek?

Etikus a jelenlegi munkahelyet rólam kérdeni pl? Köszi előre is!



2019. márc. 5. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom te ellenben elvárnád a teljesen nyílt és őszinte kommunikációt a leendő pozíciódat illetően...

Így is, úgy is vándormadár vagy. Ha azt kamuzod, még él a munkaviszonyod az úgyis kiderül szerintem amikor belépéskor viszed a korábbi papírokat, tehát rossz pont. Továbbá többnyire a munkaerőhiány miatt előny, ha azonnal tudsz kezdeni. Harmadrészt, előbb vennék fel valakit (erős fenntartásokkal), aki többször váltott és ezt ép ész érvekkel indokolni is tudja, mint egy hazudozgatót...

2019. márc. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, etikus és bevett gyakorlat felhívni a volt munkáltatókat és érdeklődni, hogy milyen munkaerő voltál. Sok helyen pl ezt váltja ki az ajánló levél, amit akkor kapsz mikor elmész valahonnan.

Szerintem ne hazudj, mert úgyis kiderül és kicsi a világ, simán feketelistára kerülhetsz, aztán a büdös életbe nem találsz majd munkát sehol.

2019. márc. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A próbaidős dolgokat nem szokták beleírni az önéletrajzba, teljesen felesleges, hagyd ki. Mondd el szépen, hogy B-nél felmondtál ezért meg azért most pedig munkanélküli vagy.
2019. márc. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!