Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érettségi fontosabb munkakeres...

Érettségi fontosabb munkakereséshez vagy a perfekt nyelvtudás?

Figyelt kérdés

Megyeszékhelyről beszélek, van bőven munkahely.

Nem 8 általánosom van, 12. év végén mentem át egy okj-s szakra, utána még kitanultam más szakmát is, leraktam a jogsit,dolgoztam,gyerek szültem.

Most telik le a GYES szeptemberbe, gyerkőc megy oviba, ezért elgondolkoztam hogy melyikre menjek.

Nyelvérzékem az nagyon jó gyerekkorom óta, ezért gondoltam szeptemberig elvégzek egy nyelvtanfolyamot, plusz itthon is képzem magam.

Vagy láttam neten van 1 év alatt lerakható online érettségi,szeptemberbe indul, de az mellett még kéne dolgoznom meg még gyereket is nevelni ugye.

Régi szakmámban már nem szeretnék dolgozni (kutyakozmetikus).

Ha magasabb szintre fejlesztem az angolom, mellé meg majd később tanulok nyelveket akkor azzal érek valamit?

Recepciós,adminisztrációs, asszisztensi munkákat keresgélek, nem mondom hogy nem találtam amihez csak nyelvet kértek meg csapatorientációt, meg emberközpontúságot stb.

Mi a véleményetek?


2019. márc. 6. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Érettségi nélkül szóba se állnak veled, kivéve az alja munkákat.
2019. márc. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érettségi sokkal fontosabb... Az alap. OKJ szakmákat is csak azzal lehet végezni stb.
2019. márc. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mind a kettő fontos. Kezdjük ott, hogy érettségi nélkül nem sok eséllyel indulsz. Utána pedig minél több nyelven beszélsz, annál jobb.
2019. márc. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor ha őszig elvégzek egy nyelvsulit+nyelvvizsga akkor az semmit nem ér?

Tegnap csak 3 állást találtam ami recepciós,adminisztrátor, és nem kértek hozzá végzettséget, csak saját autót,jogosítványt,nyelvismeretet, emberközpontúságot, csapatban dolgozást pl.

2019. márc. 7. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!