Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyhez nyelvvizsga...

Munkahelyhez nyelvvizsga szükséges inkább vagy simán nyelvtudás?

Figyelt kérdés

Még van fél évem GYES-ből gondoltam ezt az időt kihasználom az angol nyelvre, mivel szeptembertől munkába állok és még fogalmam sincs hova.

Nézegettem már nyelviskolákat, ki is választottam egyet, de mire érdemes jelentkezni, szintfejlesztőre vagy nyelvvizsgát lerakni?

Fontos a papír vagy elég a nyelvtudás?

Igazából azon morfondírozok hogy oké hogy van egy papírom de van egy adott munkaterület és arról elkezdenek folyékonyan beszélni angolul akkor hiába a nyelvvizsga nem?

Pl szókincsem elég jó angolból de ha hallok egy zenét ahol gyorsan beszélnek azt nem értem.

Plusz egy nyelvtanfolyam általánosan 8 hét ha most elvégzem májusig, és szeptemberbe van csak nyelvvizsga, addig mindent elfelejtek nem? Félek itthon nem tudnám szinten tartani.

Hogy mit akarok dolgozni azt még nem tudom pontosan, ne ilyen nagy dolgokra gondoljatok, recepciós,adminisztrációs munka pl, hasonlókra gondoltam csak.

Köszönöm előre is a segítségeteket!


2019. febr. 25. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig csak olyan állásokra pályáztam, ahol kiemelték, hogy kell a nyelvtudás és soha egyetlen helyről sem kértek róla papírt, ellenben az interjú egy része angolul zajlott, ezzel mérték fel a szintet.
2019. febr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvtudàs szerintem fontosabb, viszont jó, ha van papírod is róla. De az, hogy tudd használni fontosabb. De szerintem egy oneletrajzban komolyabb, ha van papír is róla. Szóval én mindkettőt választanám legyen papír és tudd használni is.

Szinten tudod tartani ha angolul nézel filmeket, sorozatokat. Ha angolul olvasol könyveket, cikkeket stb. Ezeket érdemes minden nap csinálni, nem felejted úgy el.

2019. febr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A nyelvvizsga azért kell, hogy egyáltalán behívjanak, ezzel bizonyítod, hogy az önéletrajzod valós, adsz egy formális hátteret a tudásodnak.

Az interjún pedig úgyis kiderül, hogy csak papírod van róla, vagy használni is tudod.

Megsúgom, nem az lesz a lényeg, hogy milyen zenét értesz meg, hanem, hogy normális beszélgetést le tudsz-e folytatni idegen nyelven.

2019. febr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A tudás fontosabb, de ha a besorolási bér miatt számít, akkor jó, ha megvan a papír is.
2019. febr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem C2 nyelvvizsgám van, de nem írtam bele az önéletrajzomra, csak megjelöltem, hogy X nyelv folyékony. Enélkül is simán behívtak. Dolgoztam HR területen és a közhiedelemmel ellentétben egyáltalán nem pozitívum toborzásnál, ha rajta van a nyelvvizsga az önéletrajzon, pont azért, mert a legtöbb nyelvvizsgával rendelkező egyénnek csak papírja van, nyelvtudása nem.
2019. febr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Általában csak a nyelvtudás. Annál a cégnél ahol most vagyok az interjú utoló 1/4 részét angolul csináltuk meg. Amikor visszamentem papírmunkázni akkor mondták, hogy ha van nyelvvizsgám akkor majd adjam be valamikor ha akarom mert az havi 3000 Forint bónusz a fizetésemhez. Nem érdekli a mai világban a cégek nagy részét az ilyen papír csak a tudásod.
2019. febr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha az embernek van nyelvtudása, akkor már érdemes megcsinálni a nyelvvizsgát is, hogy erről legyen egy hivatalos papírja is. Én ezt így gondolom. Semmi köze nincsen ahhoz, hogy milyen szinten és módon tudod használni a nyelvet, mert lehet, hogy éppen szerencséd volt és pont tudtad, amit kérdeztek, de az is lehet, hogy magasabb szinten beszéled a nyelvet, mint amilyen nyelvvizsgával rendelkezel, mert mondjuk azóta továbbfejlesztetted. Viszont én még mindig azt mondom, hogy feleselges ezen problémázni, hogy jajj mert az csak egy papír, nem az számít stb., mikor ezt nem lehet előre tudni.... Igen, valahol a kutya nem kérdezi meg, hogy van-e nyelvvizsgád, de valahol pedig be sem hívnak, ha nincsen, ez teljesen változó. Most akár még vissza is lehet igényelni az árát, szóval én biztosan megcsinálnám a nyelvvizsgát is, mert jobb, ha van.
2019. febr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Pénzügyben dolgozom, itt nem fontos a vizsga.
2019. febr. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Interjún tőle még soha nem kértek papaírt. Beszéltetnek és ott dőle a sorsod.
2019. febr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tőlem eddig soha nem kérték (két nyelvvizsgám is van: angol és spanyol), dolgoztam eddig szállodában és multicégnél SSC-ben. Az interjú angolul zajlott, ezzel mérték fel a tudást, a papír szóba sem került.
2019. febr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!