Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki nem beszél még angolul se...

Aki nem beszél még angolul se annak csak betanitott munkákra van esélye a mai világban?

Figyelt kérdés
Tehát, ha nincs nyelvtudás, már eleve hátrányból indul és nem sok esélye van, hogy jobb munkát kapjon. Tehát maradnak a gyárak, mint munkahely, ahová nem kell nyelvtudás. Tehát hiába van az embernek szakmája ha nem beszél nyelveket. Ez valóban igy van? Mert egyre jobban ez az érzésem. Nyilván nem külföldi munkákra gondolok.
2019. márc. 6. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Ez nem így van, sok helyen csak szűrő
2019. márc. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

... folyt. köv. :D


az, hogy kérik a nyelvtudást, de a munkakörben meg soha nem kell használni. Így jártam én is, felvettek, volt nyelvvizsgám, de soha nem kellett az angolt aktívan használnom.

2019. márc. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Egy csomó szakma van, amihez nem kell nyelvtudás, de mindenképp hátrány a hiánya szerintem.
2019. márc. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát ha nem beszélem akkor meg fel se vesznek hiába nem kell utána használni. Mik azok a szakmák amikhez nem kérik a felvételnél?
2019. márc. 6. 14:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egészségügyben pl kb sehol nem kell ha nem magánban akarsz dolgozni. De bolti eladóként, szakácsként, fodrászként, asztalosként és még vagy millió másik szakmában nem kell nyelvtudás és nem is kérik számon rajtad.
2019. márc. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Igazságügyi adószakértő vagyok, soha nem kellett nyelvvizsga.
2019. márc. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
Lényegében mindenhová kérik az idegen nyelv ismeretet, - gyakorlatilag nem tekintenek emberként ebben az országban azokra, akik nem makognak valami nem magyar nyelven, elmúltak 40 évesek, ill. nincs érettségijük. Egyszerűen úgy ketyeg le - az egyre emelkedő - nyugdíj korhatárig a 40 feletti emberek élete, hogy tengenek-lengenek abból, ami jut, abból, amit rokonok nélkülözni tudnak. B opció a rabszolgasors tudatos bevállalása. -Persze nagyban játszók fennhangon zengik dicshimnuszukat, hogy milyen jó lehetőségek tárháza várja a munkanélkülivé vált emberek hadát a munkaerőpiacon, - azon a munkaerőpiacon, amelyik mindent csak telekakál a hirdetéseivel, de a tizede nem igaz a hirdetésekben leírtaknak úgy, ahogy el sem takarítják a mocskukat maguk után, miután abban a kegyben részesítettek egy szerencsétlent, hogy a nyugati bér tizedéért kulizhat 10 beosztásban.
2019. márc. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!