Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Születésnapra/névnapra házi...

Születésnapra/névnapra házi süteményt vinni az alábbiak tudatában?

Figyelt kérdés

"Friss" vagyok a munkahelyemen. Névnapra, születésnapra az ünnepeltek szoktak bevinni házi sütit és üdítőt a munkahelyre körülbelül 30 főre. Saját zsebből, holott havi X összeget fejenként mindenki befizet.


Egy-egy szüli-vagy névnap után az ünnepeltet beszélik ki a háta mögött, hogy milyen és mennyi sütit vitt be.


Viszont a fentiek tudatában nem szívesen vinnék be semmit. Nem akarom, hogy azon pletykálkodjak, hogy milyen sütit sütöttem vagy éppen süttettem...


Ilyen esetben "muszáj" vinni valamit, vagy nem baj, ha ebből kimaradnék?



2019. márc. 6. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj ha kimaradt, de ha ilyenek, akkor arról fognak beszélni, hogy milyen sóher vagy, vagy hogy fent hordod az orrod és derogál velük ünnepelni.

Szóval a pofázász nem úszod meg.

2019. márc. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hja, a kibeszélés nem a süteménytől függ. Ha korábban elfogadtad másoktól, illik neked is vinni. Ha nem is házisütit,akármit.
2019. márc. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Én valami olyant vinnék, amit nagyon bonyolultnak látszik elkészíteni, közben nem az. Hadd nézzenek nagyokat, hogy te ilyeneket is tudsz!
2019. márc. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem muszáj bevinni. Az, hogy valamit szoktak csinálni nem egyenlő azzal, hogy valamit kötelező.


Ha Te úgy érzed, nem szívesen vinnél be sütit, nem kötelező és nincs joguk ezen felháborodni. Azt meg egyenesen dühítőnek tartom, hogy valaki kedvességből visz be süteményt (amit saját költségből, szabadidőben lészített) és a többiek azon diskurálnak, hogy milyen rossz az ünnepelttől, hogy csak ilyet sütött.


Nálunk nincs ilyen; ha valaki jófej és saját születésnapján kedveskedik édességgel, eszünkbe nem jutna leszólni (főleg nem a háta mögött); max dicsérni.


Egy szó, mint száz; max azt beszélik ki, hogy nem vittél semmit, de gondolj bele - így is úgy is kibeszélnének a hátad mögött, ha ilyen kollégákkal áldott meg Téged a sors. Akkor nem jobb, ha nem feccölsz bele felesleges energiát?

2019. márc. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem szeretem az ilyen kötelező nêv- és szülinapozásokat, a volt munkahelyemen én is kifogtam, hogy elvárták, hogy tartson az is, aki nem akar, végül a cukrászdából vittem, az szerintem odaillőbb, mint az otthon pepecselt, félresikerült süti, volt aki ott magyarázkodott miért lett olyan amilyen, kínos volt.
2019. márc. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én mondjuk tudok sütni és szeretek is, de 30 főre tuti, hogy nem vinnék be, max. cukrászdaival letudnám a dolgot.
2019. márc. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" holott havi X összeget fejenként mindenki befizet."


Ezt miért írtad, hogy jön ez a sütihez? Csak kérdezem. Ezt nem az ünnepelt ajándékára szedik?

2019. márc. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!