Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkaszerződésbe belefogla...

Egy munkaszerződésbe belefoglalhatják azt, hogy a szabadnapjaimon is behívható vagyok?

Figyelt kérdés

Nem Balázska vagyok! Komoly a kérdés.


Hamarosan kezdek egy új munkahelyen. A szabadnapoknál az áll, hogy ha nem is vagyok beosztva egy adott napra, szükség esetén akkor is behívható vagyok. (Vendéglátóipar, heti öt nap munka, a szabadnapok hetente változóak.) Ha valami konkrét elfoglaltságom van, vagy bármi egyéb, ami amiatt azokat a napokat fixen szabadnak szeretném, akkor azt jeleznem kell. No de mi történik akkor, hogy ha nem jelzem, valami spontán program adódik, és akkor felhívnak, hogy be kellene mégis mennem, és én nem megyek?


2019. márc. 7. 12:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Minket is behívnak sokszor pihenőnapokon (egészségügy), a szerződésben heti 5 munkanap (40 óra) van beírva.

Egy pihenőnap van hétköznap vmelyik nap, egy pedig vagy szombat vagy vasárnap.


Aztán van, hogy mi is 6 napot dolgozunk egybe, meg szabadnapon behívnak. Ha nem vagy otthon, nyilván nem tud mit csinálni a munkáltató, akkor behív mást, ha be tud.

Ha nemet mondasz, akkor úgymond mással "bszol ki", mert utána hallgathatod, hogy helyetted ment be, holott te is vki helyett mentél volna be.


Sokminden nem úgy van (főleg vendéglátásban, mert abban is volt szerencsém rohadni), ahogy a munkaszerződés írja, de ha munkaügyi bíróságra mész, még téged szednek szét, mert mindent ellened tudnak fordítani, hidd el...


Menj el, dolgozz benne, úgyis meglátod, ott hogyan működik. Ha nem tetszik, 3 hónapon belül indoklás nélkül kiléphetsz.

2019. márc. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg lehetséges ilyen kikötés, de egyrészt indokolt esetre vonatkozik csak, másrészt ezt természetesen fizetni kell, harmadszor meg valami határ van, amit nem lehet túllépni.

Javaslom, kérdezz meg egy munkaüggyel foglalkozó ügyvédet a pontos feltételekröl.

Azt meg a munkahelyen kérdezd meg, hogy mi van, ha nem tudsz bemenni ilyen esetben, mert pl túl messze vagy vagy hasonló!

2019. márc. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

javítok:

jaj, nem munkaügyi bíróságot akartam írni, mert odáig épphogy nem jutottam el, de a munkaügy jött felülvizsgálatra, és nem a dolgozónak adtak igazat.

2019. márc. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

1: Külföldön élek. A próbaidő 1 hónap lesz, 7 hónapra adtak szerződést.

A másik dolog, ami enyhén nyugtalanít: Már az állásinterjún közöltem, hogy a jelenlegi munkahelyemmel (ahonnan kilépek) már lefixáltam augusztusra a nyári szabadságot, ki is van minden fizetve. Azt mondták, oké, szerződésaláíráskor úgyszintén. De azt csak most olvasom, hogy az áll benne, hogy figyelembe kell venni, hogy ez egy olyan hotel, ami a nyári hónapokban, valamint a téli ünnepek alatt a legforgalmasabb, ezért elvileg akkor nem jár szabadság. Remélem, ebből nem lesz gubanc, mert ugye csak szóbeli egyetértést kaptam.

2019. márc. 7. 12:57
 5/32 anonim ***** válasza:
természetesen igen, de te sem vagy köteles aláírni a szerződést...
2019. márc. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
5: Tulajdonképpen az a kérdésem lényege, hogy kirúghatnak-e azonnali hatállyal, ha egy ilyen híváskor nemet mondok, és már túl vagyunk a próbaidőn? Valamint, hogy ha kérem, hogy a következő hétre beosztott szabadnapok ne legyenek bolygatva, mondhatnak-e rá nemet?
2019. márc. 7. 13:00
 7/32 anonim ***** válasza:

Vendéglátásban dolgozom, engem is hívták volna be szabadnapomon, megmondtam nem vagyok a városban, hello, ennyi volt. Semmi következménye nem lett, az a nyaralasos téma már más, mert nem biztos, hogy neked pont kifogjak adni a szabit, mikor forgalmas a szezon, főleg ha már régebben ott dolgozó kollégának is kell pont akörüli időpontra szabi, ilyenkor azt veszem észre , hogy inkább a régebbi embereknek tesznek "szívességet".

Azt, hogy bolygatjak e szabadnapokat azt nem tudhatjuk, ezt inkább az ott dolgozóktól kéne megkérdezni m

2019. márc. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Ez úgy működik, hogy a szabadnapjaid x százalékával a főnökeid rendelkeznek.


A túlórát illetve azt, hogy Te a szabadnapodon ha X órán belül kötelesek jelezni.


Máskülönben onnantól kezdve, hogy aláírtad a szerződést soha többet nem utazhatnál, a szabadnapjaidat mindig is a munkahelyedtől egy órás körzetben kéne tölteni.


Egy munkaadó számol azzal, hogy, ha Katika beteget jelent és Tomika a szabadnapos, valószínűleg, ha felhívja, Tomika nem lesz a városban, talán az országban sem és akkor nincs mit tennie. Azért nem rúghatnak ki senkit, hogy a szabadnapján nem jelenik meg ebben az esetben.


Amúgy volt, hogy a barátnőmet a szabadnapján felhívták és megkérdezték, be tudna e menni, nemet mondott, semmi sem lett.


Tőlem betegszabi alatt (műtét után) kérdezték meg, hogy bemennék e. Én is nemet mondtam, semmi sem lett belőle :)

2019. márc. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
7: Jeleztem a szabadság igényt az állásinterjún, azt mondták,oké. Ha nem lehetséges, akkor azt mondaniuk kellett volna, és akkor nem vállalom el a munkát. Legalábbis így lenne korrekt.
2019. márc. 7. 13:29
 10/32 anonim ***** válasza:
Remelem hogy nem.
2019. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!