Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miert nezik le es kotnek bele...

Miert nezik le es kotnek bele ennyire a gyakornokokba?

Figyelt kérdés

Van itt egy osszeszokott kis csapat, akik a betanitas idejen meg kedvesek voltak, de annak leteltevel kb levegonek neznek, nagy nehezen neha segitenek ha kerdezek, bar erzem neha rajtuk, hogy nem szivesen. Vissza is hallottam mar, hogy elegge sokat kerdezek, amivel nem tudnak mit kezdeni.


Emellett szinte mindegyikuk utal ott dolgozni. Ha a nagyfonokkel megbeszeltem, hogy 5 perccel elobb elszeretnek mindig menni, akkor is huzzak a szajukat, holott neha fel oraval elobb hazamennek.


Nem nagyon ebedelnek velem, beszelgetest se igazan kezdemenyeznek, 1-2 emberrel tudok csak szot erteni. Emellett meg igazsagosan se osztjak el a munkat, valaki harmad annyit kapott, mint en.


Termeszetesen ertem en, hogy csak egy betolakodo vagyok fel evig, ok meg haverok evek ota,de az nem fer, hogy a nagy baratnoknek le sem ellenorzik a munkajukat, csak azoknak, akiket nem csipnek. Nekem meg mar semmi kedvem nincs itt dolgozni es van meg hatra 4 honapom... Hogyan birjam ki?


Mas reszlegekkel egyebkent erdekes modon nagyon jol kijovok, rengeteg jo ismerosom van a kollegak kozt, veluk jol kijovok.



2019. márc. 8. 17:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Üdv a nagybetűs ÉLETben! Vagy sikerül beilleszkedned, vagy szívni fogsz.
2019. márc. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen, nagyjabol erre jutottam en is. Csak nem hagyhatom ott, mert kell a diplomahoz a gyakorlat.
2019. márc. 8. 17:11
 3/17 anonim válasza:
46%
muszáj lesz kibirnod valahogy.. de vigasztaljon a tudat, hogy az egyetem után a főnökük lehetsz
2019. márc. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

"muszáj lesz kibirnod valahogy.. de vigasztaljon a tudat, hogy az egyetem után a főnökük lehetsz"


Ezt mégis miből szűrted le? Azért, mert lesz diplomája nem lesz a többi sok éve ott dolgozó diplomás főnöke. Vagy szerinte csak a diploma nélküliek kirekesztőek?

2019. márc. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
En ennek a suttyo bagazsnak biztosan nem leszek a fonoke, mert abbol nem szarmazna tul sok jo nekik.
2019. márc. 8. 18:17
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Egyetem csak egy papír. Attól nem lesz főnök senkiből. Sőt! Még többet sem fog tudni az esetek haramdában, mint egy gimis. Ezt úgy mondom, hogy mérnökit végeztem és a szaktársaimon látom, akik jól tudtak magolni, hogy közük nincs a szakmához.


Node a munkahelyen más az élet, mint az iskolapadban. Itt nincs meg az a gyerekes rend, amihez sokan hozzászoktak. Itt ha hiányzik a visszajelzés, akkor kérni kell. Kérni kell a kollégáktól, kérni kell a főnöktől. A magyaroknak nincs benne a kultúrájukban a visszajelzés és nem tudnak visszajelzést adni sem. Ilynekor vagy agyon dícsérik a másikat, mert nem mertnek igazat mondani, és benyalnak, vagy lehordják a béka feneke alá, mert azt hiszik, hogy ha kiemelik csak a rosszat, akkor majd fejlődni fog. Nos a normális visszajelzés szendvicsben történik. A pozitív dolog megemlítését jelölje a + jel, a negatívét a - jel. Ilyenkor egy általános szendvics így néz ki: +-+ vagy +-+-+ vagy +-+-+-+ stb. Tehát egy pozitívval nyitom, és utána mondok egy negatívot ezt ismétlem és egy poztivívval zárom. Ekkor nem fog elszállni, látni fogja, hogy érékelem a jó dolgoat, amit tesz, de vagyok annyira őszinte vele, hogy megutatom, miben tud fejlődni. A másik hiba a visszajelzésben, amit a magyarok elkövetnek, hogy nem arról beszélnek, hogy mi tesz a másik, hanem, hogy milyen a másik. Tehát személyeskedést összekeverik a viselkedés leírásával.


A manager, ha normális, figyel az ilyenekre és segít, hogy miket tegyél meg magadtól, hogy be tudj illeszkedni.


Nem ebédelnek veled. Ez mit jelent? Oda ülsz és azt felállnak, otthagynak? Nem szólnak, ha mennek kajálni. Nem hagynak maguk mellett helyet? Elzavarnak, hogy ne ülj melléjük? Említetted már nekik, hogy szeretnél velük együtt ebédelni. Hívtad már meg őket egy kör sörre munka után?


Sok munkát kapsz. Jelezted, hogy mi az, amit meg tudsz csinálni és mi az, ami számodra már nem fér bele az adott időszakra? Van annyi tapasztalatod, hogy képes vagy megbecsülni, mennyi feladattal tudsz végezni?

Tudsz nemet mondani? Képes vagy rá? Ha sok munkát kapsz, tudod azt mondani, hogy most elég munka van rajtam, megcsinálom, ezt, meg azt, meg amazt, de a többit vigyel el valaki más. Tudsz ilyet mondani? Ha nem, akkor addig fogják adni a munkát, amíg elbírod. Hiszen nekik nincs visszajelzés, hogy mennyi neked a sok. És ha nem szólsz, azt hiszik, bármit és bármennyit elbírsz, hiszen nem szólsz.


Más részleggel jól kijössz. Van lehetőséged másik részleghez kerülni a 4 hónap alatt?


A történet, amit leírtál sok részletet kihagy, ami fontos. Remélem tudtam segíteni. Ha nem világos valami, fejtsd ki, majd válaszolok.

2019. márc. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"En ennek a suttyo bagazsnak biztosan nem leszek a fonoke, mert abbol nem szarmazna tul sok jo nekik."


Ha ennyire ellenséges vagy velük, akkor 1) ezt ők is megérzik, 2) minek közösködsz velük?

Ez csak egy munkahely. Bemész. Megcsinálod a dolgod. Hazamész.

2019. márc. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

6# Amikor betanítottak, akkor néha velük mentem vagy külön, ha nagyon éhes voltam. azóta nem szólnak, ha pedig mégis akkor megyek le, mikor ott vannak, akkor nem szólnak hozzám. Szeretik az édességet, egyszer vittem be nekik, de két ember kivételével egy falatot sem ettek belőle.


A munkát reggel osztják ki, mindenkit vár a munkalapja, azt kötelező megcsinálni, max bent maradsz túlórában. Nem segítenek egymással még véletlenül sem. Én szoktam egy csajnak csak, akivel jóban lettünk nagyon.


Nem sajnos, a többi részleg munkája annyira nem szakmába vágó és teljesen más végzettség kell oda.


#7 Az elején kedves voltam velük, azért is van már egy csomó jó ismerősöm. Persze, sajnos kezd rajtam érződni, hogy nem igazán érzem jól magam ott.

2019. márc. 8. 20:49
 9/17 anonim ***** válasza:
ez valami gyár?
2019. márc. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem
2019. márc. 8. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!