Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csatlakoznátok szolidaritásból...

Csatlakoznátok szolidaritásból irodistaként a fizikai dolgozók sztrájkjához?

Figyelt kérdés

A szolidaritás szép dolog de azért tudni kell

- a vezetőség ferde szemmel néz a sztrájkolókra és később majd bosszú is várható (ellehetetlenítés mondvacsinált okkal kirúgás)


- és a fő ok hogy a sztrájkkövetelés az irodistákra nem is érvényes az csak a fizikaiak béremeléséről szól


Ha sikeres is lesz az akció irodistaként akkor se látok belőle semmit de a főnökség haragját magamra vonhatom.


Csatlakozzak vagy ne?


2019. márc. 12. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem ne csinàld.

Felesleges csak csinàld a dolgod,üzletben karrierben nincs szolidaritàs,csak teperès előre.

Ha nem èrzed jòl magad akkor vàltsàl,de ha egyrèszt neked nincsenek gondjaid a bèrrel màsrèszt tèged nem èrint a sztràjk akkor most felejtsd el.

2019. márc. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Ez a kérdés már volt pár hete.
2019. márc. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"e ha egyrèszt neked nincsenek gondjaid a bèrrel“


Hogyne lennének!!! Még annyit se kapok 10 év után mint egy kezdő fizikai!

De hát ők alkupoziban vannak mert ha egy irodista elmegy holnapra lesz a helyére, míg ha egy 3 műszakos fizikai gárda 10-20-30 embere egyszerre hellózik egyet hát az nagy gáz.


Volt rá példa hogy egész gárda 20 ember lépett le egyszerre mert egy másik cég egyben átvette őket. De én irodistaként hova kellek? Kuncsoroghatok hónapokig míg talán valahova aztán kiderül hogy ott még enynit se adnának.

2019. márc. 12. 09:53
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

"Ha sikeres is lesz az akció irodistaként akkor se látok belőle semmit de a főnökség haragját magamra vonhatom." - ezzel meg is válaszoltad a saját kérdésed.


Ebből kiindulva, ne csatlakozz hozzá.


Amúgy, ha valamit megtanultam sok év munka után az, hogy nem csatlakozunk sztrájkokhoz, nem állunk ki valaki mellett szembeszaladva a vezetőséggel, stb. Kegyetlenül hangzik, de belegondolva, hányan tennék meg érted, ha Te kerülnél abba a helyzetbe? :)

2019. márc. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

,,Hogyne lennének!!! Még annyit se kapok 10 év után mint egy kezdő fizikai!"

Mi a szakmád?Mivel foglalkozol?

Képezted-e maagadat?Szereztél-e piacképes szakmát?

Mire fel fizessen neked többet?Mit tudsz nyújtani neki amiért megérné?

Ezt írd le magadnak.


"De hát ők alkupoziban vannak mert ha egy irodista elmegy holnapra lesz a helyére, míg ha egy 3 műszakos fizikai gárda 10-20-30 embere egyszerre hellózik egyet hát az nagy gáz."

Tévedés,én is ,,irodista" vagyok szoftvermérnök,de lasszóval se kapnak embert,aki több éves gyakorlata,perfekt nyelvtudása,tesztelési tapasztalata,megfelelő tervezési tapasztalata,üzleti megközelítése van.

Válj olyanná akiért rohangálnak,legyen olyan tudásod.

A sime irodista pozira nem kell semmi egy 10 éves gyerek is 1 nap alatt megtanulja.



"Volt rá példa hogy egész gárda 20 ember lépett le egyszerre mert egy másik cég egyben átvette őket. De én irodistaként hova kellek? Kuncsoroghatok hónapokig míg talán valahova aztán kiderül hogy ott még enynit se adnának."

Hát pályáznod kell akkor,keress új melóhelyet,mellette képezd magad,hogy te kerülj tárgyalási pozícióba.

2019. márc. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szegény balázska már új kérdéseket sem tud kitalálni, csak a régieket írkálja ki újra és újra
2019. márc. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"nem állunk ki valaki mellett szembeszaladva a vezetőséggel, stb.



Ha az audisok suzukisok tevások stb is így nézték volna a dolgokat akkor most nem lenne a zsebükben a 20%-os béremelés.


A suzukinál is kirúgással fenyegették a népet de nem ültek fel, így most megkapták a 18%-ot.


Ha a te elvedet követték volna most kussolnának és semmit se kaptak volna.


Akkor kinek van igaza?

2019. márc. 12. 12:55
 8/11 anonim ***** válasza:
Volt már. Nem csatlakoznék. Amikor megnyirbálták a cafeteriát, vagy kihúzták a lakáskasszák alól az állami támogatást, senki nem sztrájkolt.
2019. márc. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Amikor megnyirbálták a cafeteriát,"


ez tévedés volt több is csak fragmentált és kicsi.


nem mellesleg tesóm munkahelyén elvették a cafit januártól és látva a dec-januári felmondási adatokat gyorsan vissza is adták noha nem volt kötelező csak választhattak vagy lelép a fél cég emiatt vagy visszaadják

2019. márc. 12. 13:55
 10/11 anonim ***** válasza:

De olyan sztrájk nem volt, mint amit most a fizikai dolgozók akarnak, vagy amilyet a BKK vagy a MÁV dolgozói ígérgetnek folyton.


Adómentes juttatások adóznak most munkabérként, én például emiatt nettóban kevesebbet kapok a tavalyihoz képest, még úgy is, hogy valamennyit átvállal a munkáltató, de nem annyit, hogy ugyanannyi legyen a teljes nettó cafeteria keret, mint tavaly volt, hiába ugyanannyi a bruttó, nekem meg szükségem van arra a megadóztatott elemre.

2019. márc. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!