Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A fönök rendszeresen behozza...

A fönök rendszeresen behozza a tinilànyàt a munkahelyre és hatalmat ad neki ezt hivatalosan megteheti?

Figyelt kérdés
A 17 éves tinilànyàt rendszeresen behozza ide ha az nincs iskolàban(pl szünet miatt, vagy csak úgy nem megy megteheti apuci kicsi lànya baj nem lesz belöle). Szóval idehozza fönök elmegy a lànyt itthagyja pàr óràra és hatalmat ad neki. Az ugràltat minket felnött embereket parancsolgat meg hülyét csinàl belölünk. Fönök szerint nem àrt ha szokja ezt és itt van mert majd egyszer övé lesz ez az egész cég. Ezt fönök igy nem teheti meg ugye?? Lehetne feljelentést tenni?? Milyen következményei lennének?? Sajnos nem mondhatok fel mert akkor mehetek éhenhalni közmunkàra.

2019. márc. 15. 08:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Hivatalosan max akkor, ha van munkaszerződése, mint segítő családtag.

Ha feljelentés a navnál, kimennek, a csaj felhívja az apját, mire az apa odaér, akár viszi a visszaállította szerződést

2019. márc. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Ha olyan hülye vagy, hogy tűröd, hogy egy kiscsaj ugráltasson, akkor meg is érdemled
2019. márc. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Attól tartok, ha ez a saját cége, akkor a főnök elég sok mindent megtehet. Egy magáncégben bárkit, bármelyik posztra odaállíthat, még az se biztos, hogy írásbeli szerződést kell kötnie, lehet szóbeli megállapodás is egy ideig.

Az se mindegy, mit értesz ugráltatáson. Mert ha cigiért küldözget titeket a kislány, azért az nem ugyanaz, mintha pincér vagy, és őt az üzletvezető helyére állította be az apja. Akkor bizony mindent elvárhat tőled, ami ebből a pozícióból következik.

2019. márc. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Vesztes helyzetben vagy, mert az életed ettől a munkahelytől tetted függővé. Innentől még meg is botozhat a kiscsaj, akkor se mernél ellenkezni. Feljelentgetés, meg következmények? El kell küldeni a jó anyjába a taknyot, aztán majd apucinak sírhat. Ha problémázik, elmész ott helyben, aztán szerezhet melóst egyik napról a másikra. Azért én diktafonnal mennék dolgozni minden nap, biztos ami biztos. Ne rettegj a váltástól, ha szar helyen vagy. A szar helyek a rettegésedből élnek. Ha onnan mindenki dobbant, apuci és kicsilánya mehetnek lángost árulni a Balaton mellé.
2019. márc. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen hülye vagyok ez van, hülye vagyok mert kell a munka és nem akarok éhenhalni. A kislàny tegnap konkrétan kàvét fözetett velem. Pedig volt lefözve de neki az nem felelt meg mert ö a friss kàvét szereti.
2019. márc. 15. 09:00
 6/11 A kérdező kommentje:
Felnött férfi létemre fözöm egy kis mitugràsznak a kàvét.
2019. márc. 15. 09:02
 7/11 A kérdező kommentje:
Az a baj senki se fogja otthagyni öket mert mindenki fél a vàltàstól, hisz ez nem budapest hogy felmondasz és jövö héten màr kezdesz az új helyen. Sajnos. Félünk a munkanélküliségtöl.
2019. márc. 15. 09:04
 8/11 A kérdező kommentje:
De a hangfelvétel jó ötlet, és nézem a àllàshirdetéseket, hàtha.
2019. márc. 15. 09:08
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Hogyne, javaslom én is hogy jelentsd fel, mert törvénytelen módon munkaszerződés nélkül “rádparancsolt”, hogy főzz egy kávét!

Legyen legalább a rendőröknek is egy jó napja! :)

2019. márc. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés akkor az, hogy egyébként milyen ember ez a főnök? Lehet vele beszélni? Meghallgatja az alkalmazottakat? Hallgat rájuk, ha igazuk van?

Velem is történt hasonló, ott csókos kolléga volt a probléma forrása. Az a nő semmit nem akart megcsinálni, mindent halogatott és ha csinált is valamit, abban nem volt köszönet. Sajnos az én munkám az övére épült, így az én teljesítményem is leromlott. Amikor szóltam erről a főnöknek, lehurrogott hogy ne akarjak főnököt játszani, nem az én hatásköröm, a magam dolgával foglalkozzak. Ezzel megmutatta, hogy nem lesz változás és a csókos előbbrevaló a szemében. Egy hónappal később felmondtam, mert teljesen elment a kedvem az egésztől, csapatban nem lehet hatékonyan dolgozni hatékony csapattársak nélkül. Minden azon múlik, hogy a főnököd megérti -e, hogy egy 17 éves lány, aki nem is dolgozik ott nem ugráltathat felnőtt embereket munkaidőben. Ha nem érti meg, az a válasz és nálad a labda.

2019. márc. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!