Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor megengedett a diszkrimin...

Mikor megengedett a diszkrimináció a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Példákra lenne szükségem.
2019. márc. 23. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Például amikor van egy idióta, aki mindenkinek beszól, ezért a többiek kollektíven kiközösítik
2019. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem megengedett de attól még bizonyos esetekben ésszerű így eljárni.


Olyan esetekben amikor pl. nehéz dolgokat kell emelgetni nyilván nem fogják 40 kilós nőkre bízni a dolgot.

Vagy fordítva is sokszor látom, hogy apróbb finomabb munkákra szinte csak nőket vesznek fel, de amikor oda raknak egy átlag pasit a többségének nem is nagyon megy, mert nincs hozzá türelme, affinitása.

2019. márc. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vree ***** válasza:

Soha, és rendes munkahelyeken ez a szabályzatba is van foglalva.


2esnek igaza van, de az nem tartozik szigorúan a diszkrimináció alá, ha valakire tényleges képességei hiánya miatt nem bízole gy munkát. Ha nem egy tapasztalatlan kezdőre bízod a vállalati döntést, azzal nem “diszkriminálsz a tudatlanság alapján”, nem, a diszkrimináció azt jelenti, ha olyasmi alapján döntesz, aminek nincs valódi befolyása az illető képességeire, hatékonyságára. Vegyük például, ha valaki népszerűtlen. Nem tagadhatsz meg tőle feladatokat, csak mert őt “nem szeressük”. De mondjuk, ha csapatvezetőt választasz, mondhatod, hogy az illető hatékonyságát a munkakörben csökkenti, hogy nem sikerült népszerűvé válnia a munkatársak között, ezért alkalmatlan. Természetesen nem tagadhatsz meg valakitől esélyt, hogy bizonyítson, ha tud, és köteles vagy szembemenni az elterjedt, de téves előítéletekkel is, de valakit a képességei alapján megítélni nem számít diszkriminatívnak.


Az, hogy finom munkára nőt vegyenek fel, problémásabb, bár gyakorlatban valóban sok döntés így megy, és egy vállalat jogosult az ilyen átlagok alapján történő kvázi diszkrminatív emberfelvételre. Bár kíváncsi vagyok, mit szólnak olyan országokban, ahol erősebbek az egyenlő foglalkoztatast szorgalmazó szervezetek, szakszervezetek. Szerintem ha tudod bizonyítani, hogy a munkaköri alkalmasságodat nem befolyásolja a nemed, akkkor a válllalat pénzbeli büntetéssel néhpzhet szembe, ha tárgyalásra viszed az ügyet, függetlenül, hogy az ő elképzelt stratégiájuk mi.

2019. márc. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Soha, így példát sem tudok írni.


Az más, hogy előfordul, de nem teszi megengedetté.

2019. márc. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
29%

Alapvetően nem vagyok diszkrimináns személy, de ahol dolgozom cigány személyt nem veszünk fel. Közepes méretű gyár, csak gond volt velük, nem dolgoztak eléggé, tiszteletlenek voltak, aztán loptak is, aztán verekedéssé fajult el. Azóta így íratlanul is, de tartjuk magunkat hozzá, és azóta nincsenek ilyen bajok.


Mielőtt valaki szóváteszi, jelzem a fél országban így van, és szerintem nem véletlenül. De én legalább bevallom.

2019. márc. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!