Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 20 éves srácként mennyire...

Jojomojo kérdése:

20 éves srácként mennyire érne diszkrimináció egy állásinterjún a hasszú hajam miatt? (irodai munkakörnyezet)

Figyelt kérdés
a vállamat már elhagyta egy kicsivel

2018. máj. 31. 09:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez az adott helytől függ.Ha magamból indulok ki,engem nem zavarna,főleg ha rendezett a megjelenése.
2018. máj. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem diszkrimináció kérdése. Ha az adott cégnek vannak megjelenési szabályai, és ott nem nézik jó szemmel a hosszú hajat akkor nem vesznek fel. Nem fogják közölni veled, hogy hajad miatt nem sikerült.
2018. máj. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Amit az első mond. Ha igényes a megjelenés, akkor nem fog gondot okozni, legalábbis nem kéne. Maximum, ha van valami ave satanas felirat a tarkódon vagy ilyesmi, akkor talán falakba ütközöl majd, de a sima hosszú hajjal szerintem semmi gond.
2018. máj. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Ebben a világban, ahol a pincéreknek tetkójuk van, meg piercingjük, fura lenne, ha egy hosszú haj miatt nem vennének fel.
2018. máj. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. máj. 31. 10:12
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Simán érhet, hallottam, hogy egy nő rövid szoknyát vett fel a Morgan Stanleynél és ki is rúgták ott helyben, mert a dress code szerint ott minimum térdig kell érnie a szoknyának. Régebben olvastam, hogy egy nagyobb megyeszékhely polgármesteri hivatalában kötelezővé tették rövid hajat a férfiaknak 2010 körül, de erre most nem tudtam rákeresni. Az ilyen sznob helyeken ez így megy, pofára mennek a HR-esek és például azt veszik fel könyvelőnek, aki könyvelőnek néz ki, mert nekik aztán halvány lila gőzük nincs a könyvelésről. Így megy ez.
2018. máj. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha emberekkel kell foglalkoznod akkor talán okozhat problémát. Ha a nap 98 % egy gépet fogsz nézni akkor a külsöd szinte lényegtelen.
2018. jún. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkora a munkaerőhiány, hogy jobb ha elfogadják a hosszú hajad!

Amúgy párom irodában dolgozott egy helyen programozóként, mondta, hogy az összes nőnek kint van mindene, mintha azon versenyeznének, kin van kevesebb ruha. Nyáron 40 fokban a férfiak rövid nadrágban (térdig érő) mertek bemenni, erre az összes nő felháborodott, hogy a szőrös lábakat kell nézegetni, gyorsan megváltoztatták a dresszkódot, hogy tilos legyen a rövid nadrág. A férfiak meg főhettek meg. Én ezen nagyon fel voltam háborodva, hála istennek már nem ott dolgozik!

2018. jún. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as voltam, még annyit, hogy magyar cégeknél igen, lehet hogy baj lehet
2018. jún. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

akik azt írják, h semmi gond nem lehet belőle, nem tudom, milyen országban élnek.


nekem tettek megjegyzést a hosszú hajamra állásinterjún (raktárosi munka), de egy ismerősöm is mondta egyszer, h egyértelműen hátrány volt neki sokszor interjúkon.


nyilván attól is függ, milyen helyre mész és h milyen a főnököd, de a magyar munkáltatók úgy le vannak maradva 20 évvel felfogásban, ergo még mai is gond lehet, ha férfiként hosszú a hajad.

2018. jún. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!