Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen esetben várjak még,...

Ilyen esetben várjak még, vagy mi lenne a teendő, ha felmondtam és azóta sem a papírjaimat, sem a ledolgozott napokért a pénzemet sem utalták át?

Figyelt kérdés

Egészségügyben dolgoztam, de Március közepe előtt a gyönyörű munkahelyi bánásmód miatt felmondtam azonnali hatállyal. Vártam, mivel közbejött az ünnep, és a mai napig nem postázták ki a papírjaimat (amit kértem, mivel aznap nem írták nekem alá, de minden más készen volt), s ugyanúgy a ledolgozott napokért a pénzem sem kaptam meg.

Tiszta ideg vagyok, azt sem tudom, mit tegyek ilyenkor.

Ma reggel már írtam az igazgatóságnak, azonban választ nem kaptam.

Ilyen esetben, mit tudnék tenni? Szeretnék segítséget kérni, tanácstalan vagyok. Ahol lakom, munkalehetőség nincs, s, azért szeretnék egyelőre jelentkezni, hogy nem dolgozom, de ez így iratok hiányában nem jó lesz.



2019. márc. 25. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Telefonon keresztül vagy személyesen kérni, hogy tegyék meg a szükséges lépéseket. Ismerősömnek is volt ilyen problémája nemrégiben és ő a Munkaügyi Központra hivatkozott, hogy nekik kell leadnia a szükséges papírokat, stb. Szerintem te is tedd szóvá, úgy talán produkálnak némi felelősséget.


Ha azt mondják, hogy már elküldték a papírjaid az is lehetséges, mert sajnos postázás esetén olykor 2-3 hétbe is telhet, mire kijön a levél. Volt, hogy én 5 hét után kaptam meg egy fontos, hivatalos levelem.

2019. márc. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Regisztráltam már kilépő papírok nélkül párszor, kezedbe nyomnak egy pótlásra felszólítást. Persze ez akkor és ott történt, de meg kell próbálni, hátha.
2019. márc. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Iratok nélkül is regisztráltathatod magad a munkaügyi központban. Hiánypótlást kérnek majd, ha megérkeznek a volt munkáltatótól az irataid. Addig - logikusan - nem tudják megítélni, hogy jár az ellátás, vagy sem, és ha igen, mennyi.


Utána ülj a volt munkáltató fejére, és nap, mint nap cseszegesd őket a leszámolási papírjaidért és béredért.

2019. márc. 27. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és mindenkinek egységben válaszolnék.


Én is arra gondoltam, hogy hivatkozom a Munkaügyi Központra, meg is tettem és igaz, kicsit magasabb hangvételű szöveget írtam nekik, de másnap reggelre megérkezett a bérem, amit nem utaltak ki, a papírom pedig várom.

Akkor be fogok menni és regisztráltatom magam. Itt a következő hónap és aggódom, nehogy valami utólagos probléma legyen abból, hogy nem regisztráltattam magam.

2019. márc. 27. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!