Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mèrgező munkahelyi környezet,...

Mèrgező munkahelyi környezet, versengő kollègàk ellen mi a teendő? (kifejtes lent)

Figyelt kérdés

Nem egy irodàban vagyunk, de a munkakoreink megkivanjak, hogy napi szinten osszedolgozzunk.

Eddig jo kollegialis viszonyunk volt.


Korabban is eszleltem, hogy a masik irodaban a "fonok" (nem az enyem,de az o fonoke az en fonokom is) rivalizal velem, a vegzettsegem es tapasztalatom a teruleten naGyobb, mint az ove (az o teljes irodajukenal nagyobb), igy ohatatlanul kernek neha segitseget.

Amit eddig minden fellengzosseg nelkul meg is tettem.

A velem valo versengest erzem az elejetol fogva, de nem torodtem vele, a heten viszont egy korabbi ugy vazlatara szuksegem lett volna toluk.

Elkertem, odaigerte normalis stilusban.


Delre nem erkezett meg az irat, atmentem szemelyesen elkerni, ekkor nekem esett, a tobbi munkatarsunk ELOTT.

Nem tudtam hova tenni a dolgot, varatlanul ert. Nekiallt kiabalni velem, en pedig visszaszoltam, hogy "oke, akkor hagyjuk!" es fakepnel hagytam.


Azota a legkor kb elviselhetetlen.

Eddig is ereztem, hogy frusztralja oket a letezesem (nagyfonoktol a tapasztalatom miatt tobb, fontosabb kulon munkat szoktam kapni ez a nagyfonok szerint is zavarja oket, de rajuk bizni nem meri azokat a munkakat), de ma kb kozellenseg statuszba kerultem, gyakorlatilag a negy emberen kivul, akivel napi munkakapcsolatban vagyok, mindenki ugy nez ram, mint a veres rongyra.


Mit lehet ilyenkor tenni?


2019. márc. 1. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Emelkedj felül és bocsáss meg nekik.

Mint mikor egy gyerekre sem haragszunk mert nem érti a világot. Mi a különbség...ők sem értik a világot, csak öregebbek.


Vagy lelépsz.

2019. márc. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jogos.

De nagyon nehez ugy letezni, hogy a sajat beosztottjait (7ember) egesz nap ellenem hangolja. Mai napom kb en vs. farkasfalka volt.

Az en munkatarsaim mellettem allnak, de nem szeretnem, ha ok is belekeverednenek ebbe a hulyesegbe.

2019. márc. 1. 14:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos én is irodában vagyok,itt is megy a fúrkálódás,és pltykálás.... persze a munkavégzés ohne... nálunk is van ilyen "másik" csoport,akikkel muszáj "összedolgozni" de itt csak az ócárolás,munka szabotálása megy.... ahogy módom lesz rá lelépek!
2019. márc. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is tapasztaltam hasonlót. Még nem vagyok a munkatársuk, de volt, aki szeretett volna a csapatban látni - hááát...


Talán inkább kihagynám.

2019. márc. 14. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vree ***** válasza:

Ha a nagyfőnök a te oldaladon áll, rúgasd ki :D

Jó, nem egészen, és a mondandódból nem igazán/egyoldalúan derül ki, hogy mi is történt. Te nyomultál rá, a többiek előtt égetted, azért akadt ki? Túl maximalista vagy velük? Ezt ennyiből nem látom. Lehetnek kapcsolati dolgok, amiket nem látok, amin te is dolgozhatsz. A jó munkatársi/vezetői viselkedés egyik kulcsa, hogy legyél nagylelkű ahhoz is, aki alattad áll és hibát halmoz - segíts kihozni magából a legtöbbet, akkor is ha a tőle telhető legtöbb még mindig elég gyenge. A cég dönti el, hogy megéri-e neki egy ilyen fickót foglalkoztatni és mennyiért. Addig is a szekérnek mennie kell.

Természetesen a hosszú táv neled kedvez, ha úgy van, ahogy mondod, amíg nyilvánvaló, hogy te viszed a cég nagyobb részét (feladatokban és vezetésben is), addig te egyre jobb helyzetbe kerülsz, ő meg vagy rosszabb fizetéssel dolgozhat és marad a szintjén, vagy elmegy. Te csak arra ügyelj, hogy te feddhetetlen legyél-tedd meg amit tudsz hogy segíts neki, a munkát érintő problémákat kommunikáld a vezetés felé néha, de amúgy próbáld meg magad kezelni, diplomáciával, csapatfeladatszervezéssel.


Ha tudnád nálunk is mennyi ilyen eset van-itt van pl. egy indiai bedolgozó csapat, akik a munka elvégzése helyett minden döntést, részfeladatot visszatolnak, policyra hivatkoznak, húzzák az időt mit sem érő meetingekkel. Jönnek a véget nem érő emlékeztető hívások, eszkalálás, tárgyalások velük különböző vezetői szinteken, miközben mi végezzük a munkájuk bagy részét, szépen saját csapaton belül leszervezve ideiglenesen. Ez addig fog maradni, amíg a nagyfejűeknél megérik a döntés, hogy érdemes-e őket foglalkoztatni, meg lehet-e őket reformálni (sokszor apróságok, hatékonyabb kommunikáció, vezetés, más feladat, helyre tud tenni egy döcögő embert vagy csapatot). A mi feladatnk az, hogy mi jól nézzünk ki. Nyilván nem arra gondolok, hogy dolgozzon az ember többet ugyanannyiért: ha nincs kapacitás, azt is kommunikálni kell (akkor rakják át a ti feladataitok egy részét másra, ha más helyett kell dolgozni). Csak azt akarom sugallni, hogy az ilyen esetek egy cégen belül állandóak, a vezetésnek állandóan zsonglőrködni kell a más teljesítésű emberekkel/csapatokkal. A te feladatod csak annyi, hogy viselkedj professzionálisan, akkor kedvelnek és ahogy mondtam, az idő is neked fog kedvezni...

2019. márc. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!