Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha így beszélnek velem a...

Ha így beszélnek velem a munkahelyen akkor érdemes váltani?

Figyelt kérdés
Gyakornok vagyok egy multi cégnél, azonban mostanában egyre több munkát adnak nekem. A teljes állású alkalmazott mellettem görgeti egész nap az internetet nekem meg annyi munkám van,hogy ki sem látok belőle. Amit ha megfizetnének nem is lenne gond, de minimálbérért alkalmaznak,miközben ők meg ennek legalább duplájáért pihengetnek. Ez azért van mert a saját munkáját szervezi ki nekem. Ha elkezdek pihenni akkor szólnak,hogy látom unatkozol... meg lehet hazamenni. (órabérben vagyok) Gyakornoktársam dohányzik és már őt is megszólják,hogy ne menjen ki. Mostanában már nem is szeretek bejárni dolgozni. Volt,hogy elővettem valamit és elkezdtek beszólni,hogy minek az,pedig azt sem tudta,hogy éppen mit akarok dolgozni, persze utána amikor megmondtam akkor kiderült,hogy igazam van. Máshol is így "lenézik" a gyakornokot? Nem tanítani kellene? (egyetem melletti gyakornokoskodás)

2019. márc. 27. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
Ne válts, kibírod és legalább már tudod, hogy hova nem fogsz menni
2019. márc. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahol ilyen hozzáállással találkozol, hogy gyakornokként (!) rád terheli a munka érdemi részét a teljes jogú, magasabb pozíciójú, többéves tapasztalattal rendelkező (!) munkatárs - és a vezetőség, illetve a kollégák egy része is rajta kívül hasonló mentalitást követ, vagy eltűri ezt szó nélkül - abban az esetben hagyd ott a p..csába ezt a helyet. Akár diákmunkát is vállalhatsz az egyetem ideje alatt. Nem egy-nem két olyan állást ki lehet foni, ami ennél még kedvezőbben is fizet. És mindezt anélkül, hogy kétemberes feladatokat kellene ellátnod állandó b..szogatás mellett. Válts, amint tudsz!
2019. márc. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12%
Jogosan vagy fennakadva, de igazából a gyakornoki munka dolga, hogy bemutassa a munka világát neked, ami gyakran igazságtalan, így szerintem maradj, hogy nyomatékot hagyj magadban azzal kapcsolatban, hogy milyen helyre nem akarsz kerülni.
2019. márc. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Velem is pontosan így viselkedett az egyik kollegina. Igaz, hogy én többért dolgoztam, de minden igyekezetem ellenére. Értsétek úgy, hogy nem vagyok lusta disznó + talán még értelmes is vagyok. Nagyon rosszul esett és próbáltam beszélni vele. De nem változott.

Nem kellene eltűrni ezt. Mégha azzal takaróznak a tapasztaltabbak, hogy velük is ezt csinálták gyakornokként. Oda ne rohanjak már!

Most táppénzen vagyok, mert babát várok. Hmm alig akartak elengedni, mert hát én mindent megcsinálok. Terhesen 3 ember munkáját végeztem, a 21. hétig bírtam. Néha bemegyek, de persze mondják, hogy jöhetnék dolgozni, annyi számla van. :D Kibújt a szeg a zsákból.

Ha méltatlanul bánnak veled, lépj! Én se biztos, hogy visszamegyek oda.

2019. márc. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Ha elmentem táppénzre - akár a gyerkőc, akár saját magam miatt -, én voltam a rossz, mert cserbenhagytam őket.

Merthogy ők sose mennek el táppénzre. Mindig ezzel zargattak.

2019. márc. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!