Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tiltották már meg Nálatok a...

Tiltották már meg Nálatok a WCre menést munkahelyen? Szerintetek érdemes lenne felmondani? Vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Csak két ember lehet kint szüneten. Mivel 4-5 ember lelépegetett egyszerre dohányozni, a főnökünk bevezette, hogy előtte tőle kell engedélyt kérni. Ha valaki engedély nélkül megy ki az pedig írásbeli figyelmeztetést kap.


Megyek be dolgozni, semmi bajom nincs, nem vagyok rosszul.


Pár óra múlva rám jön a hasmenés. Rohanok a főnökhöz, hogy azonnal ki kell mennem, azt mondja, ketten vannak lent, várjak az egyik mindjárt visszaér és mehetek. Mondtam, hogy nagyon sürgős, de mondta, 5 percet még kibírok. Nem bírtam várni. Pár percig görnyedeztem remegve és...


Teljesen meg voltam rémülve... És annyira szégyelltem magam, hogy azt kívántam, bár elsüllyednék a föld alá vagy megszűnnék létezni.


Visszamentem a főnökhöz, kérdeztem, hazamehetnék e és annyira számon kérő volt én pedig annyira le voltam sokkolva, hogy nem tudtam behazudni semmit, elmondtam mi történt. Mondta, jó, menjek haza, öltözzek át és menjek vissza.


A hazaút szörnyű volt, a tömegközlekedésre felszállva az ajtóban ácsorogtam, de így is terjengett a szag és mindenki tudta, hogy belőlem jön ráadásul végállomástól végállomásig mentem.


Ahogy hazaértem rögtön sírva fakadtam és abba se hagytam fél órán át. Amikor már megfürödtem és tiszta ruha volt rajtam éreztem, nem akarok visszamenni ráadásul belegondoltam, mi lesz, ha megint rám jön a munkahelyen és nem tudok elmenni...


Felhívtam a főnököt, hogy betegszabira megyek, jól megdorgált, hogy betegen miért kellett reggel bemennem most ő is írogathatja át bent a dolgokat és amikor elmondtam hogy nem voltam reggel rosszul elmondta hogy akkor meg nem igaz hogy 5 percet nem bírtam várni a wc ügyemmel.


Utána pár nap múlva mentem újra dolgozni és letámadtak a kollégák, hogy színleltem a betegséget, hogy így az én munkámat is ők végezték el, de ugyanúgy megkapom a fizum, hogy egy hisztis liba vagyok hogy nem tudok várni 5 percet szünetre menéssel és hogy veszélyeztettem őket, mert betegen mentem dolgozni.


Azóta mindenki még furább velem és én már abban a pillanatban hogy piszkos nadrágban értem haza fel akartam mondani, azóta mindig csinál valaki valamit amivel tesz egy lapáttal. De ha ennyi kolléga támadt rám, lehet hogy én vagyok túl érzékeny?


Még annyi, hogy nem vagyok lógós, a munkában 110%-ot nyújtok és ez volt az első beteg szabi amit kivettem.



2017. febr. 20. 13:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne az utolsó nap, amikor ott dolgozok.

Nem utolsó sorban pedig jogellenes, amit csinál.

2017. febr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
én még ilyet nem hallotam hogy beszabályozzák a wc-re menést! ha úgy gondolod hogy megteheted hogy felmondj akkor tedd meg!
2017. febr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor mindig elképzelem a pénztárosokat a boltokban, hogy ők hogyan oldják meg ha így alakul, a sor meg áll :)

Buta vagy, mert én a helyedben nem kértem volna engedélyt, de legalábbis nem vártam volna meg azt, hogy befossak a gatyámba. Szükség törvényt bont, mint a lézer úgy söpörtem volna be a budiba. Mi az a munka ami nem tud várni 5 percet és akkora vesztesség egy cégnek (?) nincs ilyen, nem létezik ilyen xd.

2017. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedbe azonnal valami munkavállalói érdekvédelmi szervezethez vagy ügyvédhez fordulnék mert ezt a szégyent amit a főnököd okozott neked nem hagyhatod büntetlenül!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tudom baromi kellemetlen téma ezt felhozni de ezt nem hagyhatod annyiban!!!
2017. febr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért ennyire ne maximalizáljuk már a munkavégzést az országban, ez már a vicces kategória. :D Ha megteheted és van más lehetőséged is, akkor jelentsd a dolgot, vagy mondj fel.
2017. febr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Azonnali hatályú felmondást adhatsz be, mert a munkáltató megszegte a kötelességét.

Jár neked a határozott idejű szerződés végéig az összes pénz.

2017. febr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Valamint szerintem a főnököd az emberi méltóságodat is megsértette azzal, hogy sürgős esetben sem engedett ki a wc-re, és ezzel ilyen helyzetbe hozott. Sok munkáltató bizony időnként megfeledkezik arról, hogy az ember még mindig egy élőlény nem pedig munkarobot, és szükségletei vannak, mint evés, ivás, pihenés és ürítés...
2017. febr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
8%
Kamu... ha meg olyan hülye vagy és képes vagy be..szrni, akkor úgy kell neked :D Azért minden hülyeséget nem kéne bevenni válaszolók.
2017. febr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, piros kezet kaptál és remélem Veled sosem esik meg, hogy tanácsot kérsz egy ügyben ami kellemetlenül érintett egy olyan munkahelyen ahol mindenért ordítanak Veled és nem csak a főnök hanem a kollégák is és jól lehülyéznek meg lebénáznak érte.
2017. febr. 20. 14:19
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondj fel, és ha tehet, azonnal jelentsd fel a céget. Ezt nem tehetik meg.
2017. febr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!