Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy álláshirdetésben azt...

Ha egy álláshirdetésben azt írják, hogy nálunk érvényesìteni tudod majd magad, az mit jelent?

Figyelt kérdés
2019. márc. 29. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
Nyalhatsz a főnőknek.
2019. márc. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Thispain ***** válasza:
33%
Az állás ajánló feltételezi a legtöbb munkavállalóról, hogy nem sikerült érvényesítenie magát az előző helyén, vagy első próbálkozásra érvényesíteni akarja magát, így felajánlja a lehetőséget. Azt, hogy ezt hogyan tudja megtenni, ott derül ki számára.
2019. márc. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Azt, hogy a sajátod mellett két másik kolléga feladatát is rád fogják lőcsölni, illetve határidőre elvégzendő feladataid lesznek. Az általad leírt hirdetőszöveg ezeket az elvárásokat fogalmazzák meg virágnyelven.


Lassan már kezdem kiismerni az álláshirdetős nyelvjárásokat...

2019. márc. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az hogy érvényesíteni tudod magad, azt jelenti, hogy érvényesíteni tudod magad.


Nálunk például van több projektvezető. Vannak akik teljesen egyenrangúként kezelnek, megbíznak felelősségteljes feladatokkal, kikérik a véleményem. Előző évben már gyakorlatilag önállóan kezeltem kisebb, egyszerűbb projekteket, kisebb problémákat is megoldottam, feltaláltam magam. Rengeteget tanultam, sokat dolgoztam, gyakorlatilag én voltam a projektvezetők jobb keze.


Ezzel szemben utána átkerültem ahhoz a projektvezetőhöz, aki anno felvett. Neki már megvan a "jobb keze" aki igyekszik az is maradni, így sokkal kisebb rálátást kapok a projektre és csak részfeladatokat osztanak rám. Számold ki ezt, rendeld meg azt. Persze, meg kell ezt is csinálni, de zavar, hogy háttérbe vagyok szorítva.


Vagy legrosszabbak a "csicska" feladatok. Mint a menj el irodaszerekért meg nassolni valóért a megbeszélésre és társaik. Igaz ez alapból probléma a cégnél, hogy lóti-futi feladatokat kell ellátni olyan embereknek, akiket sokkal hasznosabban is lehetne "használni". Én például volt már, hogy feltettem a kérdést, mi a fontosabb, hogy legyen pogácsa a megbeszélésen, vagy hogy át tudjam rendesen nézni a pályázott projektet és ne bukjunk milliókat.

2019. márc. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyébként olyanok a multik hirdetései, mintha google fordítóval fordították volna. Mintha kerülnék azt, hogy megértse a magyar, mert az olyan átagos. És átlagosnak lenni olyan unalmas :D

Más dolog az érvényesülés, és az érvényesítés. Ezt így nem nagyon használjuk. Legalabbis szerintem magyar ember még a száján ki nem ejtette. A jegyet érvényesítjük, kilyukasztja a buszon a szerkezet ha lehúzod a kart. :)

2019. márc. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!