Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van ez? Így hogyan...

Miért van ez? Így hogyan találjon az ember munkát?

Figyelt kérdés

Nemrég megszűnt az előző munkahelyem, így muszáj új munkát találnom. A szakmám óvópedagógus, de nem akarom tovább ezt csinálni. Találtam Győrben nagyon sok munkalehetőséget, el is küldtem nekik az életrajzomat, de még csak vissza se jeleztek. Szinte csak olyanokra jelentkeztem, ahová nem kértek tapasztalatot, sem pedig szaktudást, betanított munkák, mégsem értem, hogy miért nem vagyok jó. Azért, mert nő vagyok? Manapság rengeteg nő dolgozik gyárban, ráadásul sokkal jobb fizetésért, mint amit a diplomás pályakezdők kapnak.

Még az Audiban reménykedem, oda is beadtam az életrajzomat egy minőségellenőri munkára, nagyon remélem, hogy onnan visszajeleznek. Ráadásul a legtöbb munkahelynél csak egy e-mail cím volt, telefonszám nem.


Ti is találkoztatok már ezzel a jelenséggel? Szeretnék minél hamarabb munkába állni, de így nehéz lesz.


2019. ápr. 3. 13:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokszor van, hogy nem jeleznek vissza, bármiféle magyarázat nélkül egyszerűen csak "nem jeleznek vissza". Szomorú de ez van.
2019. ápr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor miért van meghirdetve? Vagy ha már találtak oda munkást, akkor miért nem veszik le a hirdetést? Annyira elkeserítő ez az egész. Nem büdös a munka, simán elmennék gyárakba, de így hogyan?
2019. ápr. 3. 14:06
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
lehet, túl magas a képzettséged a betanított munkákhoz.
2019. ápr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De ez miért baj? Rengeteg diplomás ember dolgozik gyárakban. Attól, mert van egy diplomám, még nem jelenti azt, hogy túlképzett vagyok.
2019. ápr. 3. 14:51
 5/13 anonim ***** válasza:

"Szinte csak olyanokra jelentkeztem, ahová nem kértek tapasztalatot, sem pedig szaktudást, betanított munkák, mégsem értem, hogy miért nem vagyok jó."

Hát ugye az ilyenekre jelentkezik a fél ország, nyilván nem fognak felvenni egy nőt, aki akár azonnal teherbe eshet, és onnantól ha nem végez fizikai munkát, a cég köteles állásidő címén fizetni a teljes keresetét...

2019. ápr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem szándékozom teherbe esni még jó pár évig, nem is érdekel a gyerektéma. Én munkát szeretnék találni. Meg mi az, hogy a fél ország jelentkezik? Nem hiszem, hogy egy debreceni lakos jelentkezne egy győri munkára.
2019. ápr. 3. 15:08
 7/13 anonim ***** válasza:
Audiban ne reménykedj, beltenyészet. Úgy vesznek fel, ha valaki ott dolgozónak az ismerőse vagy.
2019. ápr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem a végzettséged miatt a gyári munkára túlképzettnek találnak, ezért nem jeleznek vissza. Úgy gondolják, az első jobb lehetőségnél úgyis lelépnél, ez pedig nem éri meg nekik.
2019. ápr. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Rengeteg barát, ismerős dolgozik az Audiban. Meg is kértem az egyik közelebbit, hogy kérdezze meg nekem, hátha van rá esély. Meg kaptam telefonszámot az egyik külsős bedolgozó cégre is, ők hirdettek is állást, 2x is jelentkeztem, mert megváltoztatták az e-mail címüket, amin jelentkezni kell. Ezért írtam, hogy reménykedem.
2019. ápr. 3. 16:12
 10/13 A kérdező kommentje:
Ráadásul szerintem senki nem hagyna ott egy jól fizető gyári munkát, nettó 120 000 Ft óvónői munkáért.
2019. ápr. 3. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!