Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahelyemen kérnek az...

Új munkahelyemen kérnek az előző munkahelyemről valami rózsaszín lapot, amivel igazolni tudom hogy ott dolgoztam. Hogy ennek a kis rózsaszín valaminek mi a neve és hol tudom mi kérni?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 14. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a TB kiskönyvre gondolsz. Annak valóban meg kellene lennie és vigyázni kell rá.
2019. ápr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

TB könyv. Minden munkahelyen leadod jelentkezéskor, távozáskor meg visszakapod. Ha nem kaptad vissza, akkor az előző munkahelyen reklamálhatsz.


Ha első munkahelyre jelentkezel, akkor meg jelezd, hogy első, és ők adják. Persze rögtön el is teszik, és majd kilépéskor kapod meg.


Ilyen: [link]

2019. ápr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
TB kiskönyv, a régi munkahelyeden kell elkérni.
2019. ápr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen ez a TB kiskönyv!


Légyszi aki tudjon válaszoljon!!

Első munkahelyemen vagyok egy fèl éve, de tőlem nem kérték el ezt a kiskönyvet. Ilyenkor mi a teendő? El sem küldtek orvosi vizsgálatra, hiába kértem többször. A következő munkahelyemen lehet ebből gond??

2019. ápr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A TB kiskönyv a bejelentésről szól, nem a munkaalkalmasságiról, tudtommal.

A kiskönyvben a munkaviszony kezdetét és végét jelöli a munkáltató, és az alatt az idő alatt fizette utánad az adót. Ez alapján kapsz TB ellátást és munkanélkülit is, ha úgy adódik. Ezért fontos a kiskönyv.

Ha első munkáltató, akkor majd ha kilépsz kapsz tőlük könyvet, elméletileg. Azért nem tudom teljesen biztosan, mert én még sulis éveim alatt (volt szakgyakorlat szakközépben) kaptam a könyvecskét, és a suli intézett mindent.

2019. ápr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!