Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen kondenzációs kazánt...

Milyen kondenzációs kazánt válasszak?

Figyelt kérdés
A házunk 120nm alapterületű, 3 szobás, pince van alatta. Most vegyes tüzelésű kazánunk van, de szeretnénk egy kondenzációs gázkazánt. Honnan tudom megállapítani,hogy mekkora teljesítményű kazánra van szükségem? Szerintetek mennyibe kerülhet az átszerelés?

2019. ápr. 15. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Érdemes megtartani és tartalékba råkötni . Hazai márkát javaslok mindenhol van hozzá alkatrész közeli szerelő és igėnytelenek .Pár év után bem vonulnak ki .
2019. ápr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nem szakemberként mondom. De szerintem egy "normál" 24 kw-os kazán elég. Igazából kisebb is jó lehet, de ugye nem csinálnak. Abból gondolom, hogy az én kazánom a 110 m2-re bőven elégnek tűnt télen 1 szezon után.

Én minimum 1 millióval számolnék. A kazán kb. 250-450e gyártótól függően. A kiegészítő szerelvények, csőbekötés, esetleg inhibitor 100-300e.

A kémény és gázcső kiépites 500-1500e gáztervvel együtt. Ez főleg attól függ, hogyan tudják a meglévő kéményt használni, honnan lehet a frisslevegőt bevezetni, mik a helyi szabályok a kivezetésre.

Szerintem emiatt nem is érdemes a kazán árán spórolni.

2019. máj. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!