Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen a nők miért...

Munkahelyen a nők miért kerülik a nem helyes pasikat de mégis amikor segítségre van szükségük ők hozzuk fordulnak segítségért legelőbb?

Figyelt kérdés
Ilyenkor ha visszautasítjuk őket, nem segítünk milyen következménnyel járhat? El kezdik terjeszteni, hogy milyen bunkók, antiszociálisak vagyunk?
2019. ápr. 15. 14:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem jössz be nekik de ha segitség kell akkor te is jó vagy. Ha nem segitesz akkor biztos lehetsz benne hogy amikor csak tudnak kitolnak veled. Tuti hogy terjeszteni is fognak rólad ezt azt.
2019. ápr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Számít? Ha a munkakörödbe tartozik a segítségnyújtás, segítesz. Ha nem, akkor elmondod nekik, hogy ez nem hozzád tartozik és a saját dolgodat kell csinálnod épp. Egyébként akár segítőkész vagy akár nem, úgyis pletykálni fognak rólad. Ehhez nem kell csinálnod semmi különöset.
2019. ápr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazért kerülik, mint a helyes pasikat: házinyúlra nem lövünk. Ha pedig segítségre van szükségem, inkább kérdezek egy olyat, akinek agy is van a fejében, mint egy olyat, aki nem elég, hogy hülye, de még félre is érti, ha kérdezek tőle valamit, azt hiszi h. nyomulni akarok.
2019. ápr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
30%
Mert a nők felszínesek.
2019. ápr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
34%

A válasz fájdalmasan egyszerű:megtehetik.

Hallottál már férfi elleni munkahelyi szexuális zaklatási ügyről?Nem sokról.A nők az ilyesmire immúnisak mert ilyen a kettős mérce.Tehát ők lehetnek akármilyen tahók vagy szexisták a férfi kollégákkal,nem lesz következménye.A nő viszont feljelentheti a férfit mondvacsinált zaklatási vádakkal és nem kell mögé valóságtartalom.Erről szól az egész metoo mozgalom is:vádold meg a férfit,kirúgják,elfelejtődik az egész ügy mert úgyse lehetne bizonyítani semmit.

Bármelyik férfi ellen bevethető fegyver ez mert a munkahelyek se kockáztatnak nyilvános zaklatási botrányokat,inkább kirúgják az illetőt.Néha persze visszanyal a fagyi,néhány helyen külföldön már nem vesznek fel nőt,mert félnek a hamis zaklatási ügyektől.

Ettől függetlenül a kettős mérce létezik és vissza is szoktak élni vele keményen.

2019. ápr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

5


Nyilván ez Amerikában gyakoribb mint felénk, ám egyértelműen megfigyelhető az empancipációbak egy olyan nem szerencsés mellékhatása, miszerint a nőknek egy picivel több minden megengedett mivel ők gyenge, törékeny lények és nem tudnák a gonosz férfiak által dominált világban önerőböl megvédeni magukat, kiállni magukért.


Csak az elfelejtődik, hogy már nem fizikai erővel juttatjuk érvényre akaratunkat hanem szavakkal, tehát ilyen alapon lehetne férfit és nőt egyformán elbíralni. És mégsem.


Na de ez más téma...jelen esetben csak meg szeretném tanulni jól kezelni a női kollégákat, mivel van egyfajta hajlamosság a női személyekben a bosszúállásra (ezt nő ismerőseim mondták) és ezért a jó viszony ápolása velük elengedhetetlen a munkahelyed biztonsága érdekében. Meg már példa is volt olyanra, hogy egyes női munkatársak közbenjárására raktak ki a munkahelyről több éve ott dolgozó személyeket. Közbenjárás nyilván a főnöknél, vezetőségnél értendő.

2019. ápr. 15. 15:23
 7/30 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a munkahely nem társkereső iroda. Csajozás helyett koncentrálj a munkára, és akkor jó lesz, nem fogsz magadban hüppögni, hogy nem ájult el tőled egy kolléganő se. És a tömegesen elkerülnek, akkor én elgondolkoznék, hogy lehet nem mindenki hüle, csak te vagy helikopter.
2019. ápr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

7


Ezt a helikopteres dolgoz hogy érted?

Úgy, hogy nem vagyok a zsánerük?


De nem is lenne baj ha elkerülnek de akkor tegyék következetesen és ne bájologjanak amikor kell a segítség.

2019. ápr. 15. 15:45
 9/30 anonim ***** válasza:
79%

A munkát és az érzelmeket szét kell választani.


Ha pl én nem vagyok szimpi egy embernek, akkor természetes, hogy a szünetekben nem fog odajönni hozzám (ha pont egyszerre vagyunk szüneten), ha munkán kívüli dolgokról beszélnék, leépít, ha munka után hazamegyek és ő is jön, nem fog hozzám csatlakozni, stb.


Ezt nem vonhatom össze a munkával, hogy én csak annak segítek, aki, úgymond "rajng" értem vagy csak szimplán emberszámba vesz.


Az irodában ezeket az érzelmeket félre kell tenni és arra összpontosítani, hogy a munka a lehető legjobban el legyen végezve. Ergo, ha valaki, aki folyamatosan kerül engem, leépít, stb., kérdez tőlem valamit, nem akadályozhatom azzal a munka elkészülését, hogy dafkéból azt mondom, nem segítek.


Hogy, ha én mégis azt mondom, nem segítek, az másodlagos, hogy ő kinek mit terjeszt rólam, de akármelyik munkahelyen a főnök is odajön hozzám, hogy én mi a túrónak nem vagyok hajlandó segíteni és azt jogosan nem fogja elfogadni, hogy mert nekem az az ember épp nem szimpi. Ez pedig egy rossz pont a főnöknél, hogy én nem tudok professzionálisan a munka alatt a munka tökéletes kivitelezésére összpontoisítani.


Arról nem is beszélve, hogy ezzel csak hátráltatnám a munkát, később lenne rá megoldás.

2019. ápr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Én azokat a munkatársakat kerülöm, akiken azt érzem, hogy rám akarnának mozdulni, és azoktól a munkatársaktól kérek segítséget, akiknek a munkakörükből adódik, hogy x problémával hozzájuk fordulhatok.

Ha a két halmaznak van metszete, akkor sorry, de ez van.

2019. ápr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!