Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ilyen helyzetben mi a helyes...

Boo666 kérdése:

Ilyen helyzetben mi a helyes döntés? Nem akarom elvenni a jogait, de ez mégis több a soknál.

Figyelt kérdés
Kollégiumban lakom, egy ismeretlen lánnyal költöztem össze még szeptemberben. Az elejétől kezdve idegesít, volt nagyjából két hét, míg normálisan kijöttünk egymással, de ennyi. Folyamatosan beszél, teljesen felesleges dolgokról, hülyeségeket csinál, és csak egyszerűen kretén. Most, hogy jön a gólyabál, felvetette, hogy itt aludna nálunk a barátja, vele egy ágyban. Én rá is bólintottam, mert a szoba pont annyira az övé, mint az enyém, ha csendben vannak, és nem élik ki vágyaikat, engem nem zavarnak. Még aznap este a lány teljes lelki nyugalommal megbeszélte, hogy a fiú két éjszakát alszik itt. Miután lerakta a telefont, megkérdezte, hogy akkor ugye nem baj, ha a srác két éjszakát alszik itt, jeleztem neki, hogy de, ez tök ciki. Ráadásul úgy, hogy a kedd este tartandó bál miatt hétfőn is nálunk aludna; kedden pedig nincsenek óráim,a lánynak meg igen, ergo én fogom kellemetlenül érezni magam és feszengeni a bál előtt, mert egy ismeretlennel leszek összezárva, ha meg ezt nem akarom, akkor nekem kell elmennem abból a szobából, amiért én fizetek. Ez még előző héten volt, az előbb megint beszélgettek, és most már 100%, hogy a fiú két éjszakát fog itt aludni. Telefonáltak, nekem be volt dugva a fülesem, csak épp nem hallgattam semmit, mert még telefonálásból maradtak bent. A lány közölte a barátjával, hogy ha nekem nem tetszik a dolog, akkor majd én elmegyek, és egy barátnőmnél alszom, aki a közelben lakik. Ezzel nem is lett volna gond, de a barátnőmnek nem régóta van barátja, ők tutira szeretnének együtt aludni a bál után, így nem pofátlankodhatok be hozzájuk. Miután kivettem a füleseket, nemsokára a szobatársam hozta nekem a telefont, mert a barátja beszélni akart velem: elhívott, hogy hétfőn mennek kajálni, menjek velük én is, amit én a legnagyobb kínok között visszautasítottam. Szegény fiú azt se tudja, hogy a barátnője nem közölte velem a dolgokat, és neki rosszul esett, hogy nemet mondtam, de hogy mondtam volna erre igent? És most mégis mit kéne csinálnom?

2017. nov. 27. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó kis szobatársad van. Ezek után gondolom úgy formálja a narratívát hogy még a te hibád legyen.

Viszont nem értem hogy most a kettő nap miért nagyobb probléma mint az egy. Szerintem engedd, de mond meg hogy te ágyadat nem adod és ne dugjanak melletted mert zavar. Legyetek túl rajta és kész.

2017. nov. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

" Én rá is bólintottam, mert a szoba pont annyira az övé, mint az enyém"


Heee?? Ketten fizettek érte, ahhoz van jogokat ezért, hogy ott legyetek! Te nehogy elmenj már gyakorlatilag a saját otthonodból!! Főleg ezek után... Én azonnal nemet mondtam volna neki, mostani miatt a haját is felgyújtanám :D

Hajtsd el mindkettőt a francba minél durvábban. Az élet kemény, főleg ha behódoló nyámnyila módon viselkedik valaki. Előbb-utóbb meg kell majd úgyis szabadulnod az ilyenektől, jobb hamarabb, mint később.

Nehogy nekem rád telepedjen egy ilyen alak, mert nagyon haragudni fogok :)

2017. nov. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező megkeresed a srácot a közösségi oldalon és leírod neki, hogy csak egy napot maradhat ott. Ha ezt nem fogadják el szólsz a kollégium gondnokának. Aztán érdemes lenne másik lakótárs után nézni.
2017. nov. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként a kollégiumok többségében nem lehet éjszakára külső vendéget saját szobában fogadni, viszont vannak kivehető vendégszobák.
2017. nov. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nálunk sajnos lehet, persze fizetni kell érte, de teljesen nyugodtan itt lehet aludni...
2017. nov. 28. 10:56
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Lehetnél rugalmasabb. Lehet, hogy egyszer neked is lesz barátod, akivel együtt aludnál a szobátokban.

Nálunk teljesen természetes volt, hogy valakinek ott aludt akár egy hétig is a barátnője vagy a tesója. Nem is kértünk engedélyt erre egymástól, csak mondtuk, hogy itt lesz.

Haveromat tanév elején nem vették föl a koleszba, nálunk csövezett, a padlón polifomon aludt, amíg nem rendeződött a helyzete (pár hétig).

2017. nov. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyet engednék,mivel ilyen pofátlanul eldöntötte a második éjszakát is.Megmondod hogy egy oké,második nem,mert te is fizetsz érte,jogod van kényelmesen,nyugiban lenned a szobádban,ők meg menjenek,vegyenek ki egy szobát,és ott azt csinálnak amit akarnak.AZÉRT se hagyd,mert aztán rászoknak erre.
2017. nov. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!