Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen miért olyan...

Munkahelyen miért olyan lekezelőek azzal aki, nem illeszkedett be, magányosabb típus?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet neki köszönni például?


Fontos az embereknek, hogy legyen valaki akinél felsőbbrendűnek érezhetik magukat?


2019. ápr. 17. 10:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Pontosan. Átlag magyar.
2019. ápr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
1: Egyetérteni tudok. Külföldön elfogadóbbak ilyen téren (is).
2019. ápr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én olyannal még soha nem találkoztam, ahol nem is köszönnek. Nekem tök idegen helyeken is köszönnek, ha összefutunk a folyóson. A saját munkahelyemen meg el se tudom képzelni, hogy valaki ne köszönne a másiknak.
2019. ápr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3


Pedig gyakran van ilyen. Máskor meg odaböknek egy lekezelő szevaszt.


Nagyon idegölő így élni.

2019. ápr. 17. 10:40
 5/15 anonim ***** válasza:

4: Remélem, lesz normálisabb munkahelyed.

Én ahol eddig dolgoztam, sehol nem volt ilyen, pedig volt kisebb, nagyobb, családias, nagyvállalati. Nyilván nem szeretett mindenki mindenkit, de az alap udvariasság és tisztelet meg volt mindenhol.

2019. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy aki nem illeszkedik be, az hiába végzi jól a rá kiosztott munkát, hamar megkapja a "nem vagy jó csapatjátékos" felmondási indokot.


Vezetőnek a csapatja moráljára is figyelni kell, ha a létszámot racionalizálnia kell, vagy a bérköltséget olcsóbb munkaerővel, akkor a nem beilleszkedett embereket rakja ki, mert az nem rontja a csapata morálját, mivel azokat addig sem kedvelték.


Persze sokszor az egymást látványosan kedvelő kollégák is csak szerepet játszanak, átlát saját főnökük is ezen, és hogy őt is csak megjátszottan tisztelik.


De a profi főnöki hozzáállás is az, hogy nincs ezzel sem semmi gond (ott ahol kulimunka van, nem pedig bizalmi munkakör) , amíg hozzák a várt mutatókat.

2019. ápr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van. Az újakat lenézik, kiközösítik.

Én 10 hónapja vagyok ennél a cégnél, és van, aki még mindig a semmibe vesz engem, rám sem néz.

Irodában ülünk, bejön a proli kolléganő, köszön a régóta itt dolgozó kollégáknak, meghívja őket kávéra, minket, újakat meg levegőnek néz.

Meg van az átlagbunkó munkatárs is, aki úgy viselkedik az emberrel, mintha az ellensége lenne. Kibeszéli az újakat, úgy viselkedik, mintha a főnököm lenne.

Folyosón ha mellette megyek el, én köszönök normálisan, ő még odanyög egy bunkó szevaszt, vagy jobb esetben csát.

Nehéz ilyen munkatársakkal együtt dolgozni.

Már csak abban reménykedek hogy az új munkahelyem nem ilyen lesz.

2019. ápr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Tényleg nem akarom túlfényezni külföldöt Magyarországgal szemben, de a 10 év alatt, amióta kint vagyok Hollandiában, az eddigi munkahelyek többségében úgy tapasztaltam, hogy az új kollégát csak úgy, egyik hétről a másikra befogadják. (Eddig talán csak egy kínai étterem volt a kivétel, ahol a nem kínai dolgozók eléggé diszkriminálva voltak.) Nem kell létrát megmásznia, mire egy kicsit emberszámba veszik, egyenrangúnak tekintik, meg ilyesmi. És ehhez nem kell holland állampolgárnak lenned. És az idősebb dolgozó is sokkal jobban tiszteli a fiatalt.

Hazánkban ez miért nem működhet így?

2019. ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8


Azért mert tahó visszamaradott tipikus kelet-európai társadalom a magyar.

2019. ápr. 17. 11:52
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
Én ugyanezt tapasztaltam a munkahelyeimen, az újakat lenézik, kibeszélik, szrnak köszönni nekik, simán elmennek mellettük. Velem is nem egyszer megcsinálták már. Egyetértek azzal, aki azt írta, hogy tipikus magyar mentalitás.
2019. ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!