Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kötelezhet a főnök nem fizetet...

Kötelezhet a főnök nem fizetett túlórára minket?

Figyelt kérdés

Bevett szokás, hogy 3-ig van a munkaidőnk de heti 2-3 alkalommal ott kell maradni munkaidő után5-6-ig, mivel a főnök haverjainak vagy nem fizető embereknek kell csinálnunk a fontos dolgait.

Mi nem ellenkeztünk mindig csináltuk ha megkért rá, de persze senkinek nem tetszik.


Meg sem szokja köszönni ha tovább ott maradunk, természetesnek veszi. Egyik 22 éves kollégánk egyszer maradt túlórázni. Aztán mondtuk neki hogy ez ám nincs fizetve még véletlenül sem, erre ő felcsesződött rendesen.


Azóta kb egyszer sem túlórázott. Egyszer mondta neki a főnök hogy maradj itt szépen a többiekkel te is (ő grafikus, elég sok munkája van), akkor össze is kaptak elég rendesen, majd az lett a vége hogy azt mondta a főnöknek hogy "ha nem tetszik valami b@§§zon ki egész nyugodtan, úgysem talál még egy ilyen hülyét aki ennyi dolgot megcsinál ilyen fizetésért..". Aztán másnap finoman megkérdezte a főnök hogy ugye nem szeretne elmenni a cégtől, nagyon örülne ha maradna és egy kicsit emelt is a fizuján.

Azóta is pontban 3kor amikor véget ér a munkaideje köszön hogy sziasztok és megy haza. Főnök is ott állt az ajtóban, elköszönt és lelépett.


Lehet nekünk is kicsit keményebben kéne megmondani neki hogy nem fer a nem kifizetett túlóra? És hogy mink se szívesen csináljuk ezt?



2019. ápr. 18. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Nem Bali, túlórázz csak, ha kirúgnak, máshol max csak közmunka van, akkor már még mindig jobb ez, nem?
2019. ápr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bali? ki az a Bali?
2019. ápr. 18. 19:42
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
Igen Bali.
2019. ápr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag? Nem. Amikor felvettek, aláírtál egy munkaszerződést. Abban pontosan le van írva, hogy mi a feladatod, és hogy milyen munkarendben, milyen munkaidőben kell dolgoznod. Sőt, a törvény kötelezővé is teszi a túlórák kifizetését.

Gyakorlatilag? Gond nélkül. Persze, ha kollektíve mindenki azt mondaná, hogy vagy kifizeti, vagy keressen mást, akkor nem merné megtenni. Csak ugye kevesen mernek kiállni, a többség jobban félti az állását, még akkor is, ha egyébként simán találhatna jobbat. (Ennek is megvan a lélektana.)

2019. ápr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem beszéltek össze a kollégákkal és álltok ki magatokért?

Ha látja,hogy nem csak egy emebert veszíthet, hanem egyszerre akár többet is, tuti kétszer átgondolja hogYan viselkedjen. Így azt tesz veletek, amit csak akar, mert ti hagyjátok ezt.

2019. ápr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
2: Balázska, a kamukérdező. Már ha te nem ő vagy.
2019. ápr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok Balázska, de még csak Balázsné sem...
2019. ápr. 18. 21:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát, ha hagyjátok magatokat, akkor gondolom technikailag igen, de nem kéne. Ti is mondjátok meg, álljatok ki magatokért.
2019. ápr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*Jogilag meg szerintem nem tehetné meg, (bár én nem értek hozzá, de szerintem egyértelműen nem tehetné meg)
2019. ápr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem teheti meg.


Egy csúnya szó sincs benne, semmi költői kérdés - a kérdező nem Balu. A Balázsnén elmosolyodtam, de lehet, már fáradt vagyok. :D

2019. ápr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!