Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A főnök kötelezhet túlórára...

A főnök kötelezhet túlórára majdnem minden nap?

Figyelt kérdés
Milyen jogai vannak ezáltal a munkavállalónak? Visszautasíthatja azt következmények nélkül?
2014. okt. 30. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Visszautasíthatja, majd nemsokára megkapja a felmondását.


A munkáltatónak ki kell fizetnie a túlórát. Évente maximum 250 óra túlórát rendelhet el a munkáltató, ha heti 40 órában van foglalkoztatva a munkavállaló.


Viszont a munka befejezése és a következő munkábaállás időpontja között el kell telnie 12 órának!

2014. okt. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1 embernek hetente maximum 8 órát lehet túlórázni, naponta maximum 2 órát és éves szintem maximum 300 órát.

4 nap túlóra után, az ötödik nap nem lehet túlóra

2014. okt. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Okosnak kell lenni, kezdettől fogva arra szoktatni a főnöködet, hogy a munkaidő végén felállsz és hazamész. Eddig akárhol dolgoztam, mindig voltak olyanok, akik nem voltak hajlandóak túlórázni, és voltak olyanok is, akiket végkimerülésig lehetett csicskáztatni, mert meg voltak győződve róla, hogy különben repülnének. Engem is próbáltak már párszor ott tartani, mondtam, hogy nem tudok maradni, nem érek rá. Már fel sem merülök, ha valamit munkaidőn túl kellene csinálni. Az meg pláne nem, hogy kirúgjanak. Ha a munkaidő alatt jól teljesítesz, nem fognak megválni tőled. Új embert keresni, betanítani mindig kockázatos és drága, a legtöbb cég sokkal nehezebben válik meg a már bevált dolgozóktól, mint azt azok hiszik. Nem kell rettegni. Végezd el munkaidőben rendesen a dolgod, de húzd meg a határokat, ne hagyd kihasználni magad! Nálunk a főnökség sokkal emberibben is bánik a nem bármikor ugráltatható emberekkel. A partnert látják bennük, nem a rabszolgát.
2014. okt. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!