Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetnék, ha már nem...

Mit tehetnék, ha már nem érzem magam jól a munkámban, úgy, mint az elején?

Figyelt kérdés

Másfél éve dolgozom pultosként egy vendéglátóhelyen.

Télen sokkal többen járnak ide, nyáron pedig szinte senki, így nyáron nulla munkával is megkapom a teljes fizetésemet. A fizetésem nettó 104.000 Ft, borravalóval együtt (télen!) hazaviszem a 180.000-200.000 Ft-ot. Nyáron nincs semmi borravalóm, csak nagyjából az alapfizetésem.

19 éves tanuló vagyok, estin csinálom az érettségit, nagyszüleimmel élek.

Sajnos sok primitív, részeges, drogos felnőtt és fiatal suttyó jár ide, akikkel nem lehet nagyon mit kezdeni.

Akik dolgoztak vendéglátásban, tudják miről beszélek.


Nehéz gyerekkorom volt, ezért nincs még végzettségem. Jövőre érettségizem. Most ebben a munkában az a jó, hogy mellette van sok szabadidőm, így tudok menni suliba a heti 2 napon. Mellette is könnyű a beosztást alakítani, hogy tudjak menni pl. nyaralni.


Szóval ne a fizetésem szolgáljon alapul a válaszadásban és ne is a beosztásom.

Már nem az a lelkesedés van bennem, mint másfél éve. Már csak a munkaidő végét várom, stresszelek itt, munkába indulás előtt is van bennem némi gyomorgörcs és ez nem jó így. Nem szeretnék a vendéglátásban maradni. Érettségi után megyek szakképzésre, és ha tudnék váltani az nagon jó lenne.


Tegnap felhívott a főnököm, hogy miért zárok be 20 perccel előbb, ő ezt nem akarja meglátni még 1x. Kitettem szívem lelkem ezért a munkahelyért és hiába, hogy most igaza van, még sosem beszélt így velem. Az üzletvezető asszony szintén zenész. Levegőnek néz engem, lenéz, flegma, nem válaszol a kérdéseimre, mintha nem is léteznék. Mindig rendes voltam és szeretettel álltam a főnökeimhez is, mert valóban jónak mondhatóak minden tekintetben, de ezek a dolgok kiakasztanak.


Van valami tanácsotok? Légyszi kerüljük a rosszindulatot, mert nem arra van szükségem. Köszi!


Városban lakom, Budapesttől 30 km-re. Pest fél óra vonattal.


19/f



2019. ápr. 22. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt, szerintem itt ki kellene húznod amíg megvan az érettségi, aztán egy OKJ szakma. Mert az időbeosztás aranyat ér. Azt nem írtad, hogy kevés lenne a pénz a nagyszülőknél lakás mellett ezért most ne az motiváljon.

Ha nagyon nem bírod, érdemes egy pszichológussal beszélni.

Persze közben keresgélhetsz más állást, kellene is. De őszintén szólva olyat találni, ahol annyira rugalmas a munkaidő, hogy be tudsz járni iskolába és még érettségi sem kell hozzá az nem sok van. Ha van közelben gyorsétterem, 0-24 nyitva tartó bolt, ott érdemes próbálkozni esetleg (meki, burgerking, tesco pénztáros stb stb)

2019. ápr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak köszi!
2019. ápr. 22. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Az esetedből is látszik, hogy csak addig "rendesek" a főnökök, amíg úgy mennek a dolgok, ahogy nekik megfelel.

Egyébként tényleg ne zárj be 20 perccel előbb, erre én is ugranék. :)


Nem akarlak elkeseríteni, de nehéz olyan munkahelyet találni, ahol évtizedekig jól érzi magát az ember. Mindig jöhet egy bántó dolog, esemény, kolléga. Ezt nem tudod kivédeni, az ember csak a barátait tudja megválogatni, mást nem nagyon.


Én elsősorban arra törekednék, hogy erősítsem a lelkem ezekhez az élethelyzetekhez. És higgyél magadban! Tudatosan vidd magad a célod felé, és próbáld letenni azokat a lelki "bagyukat", ami nehéz. Ezt más nem teszi meg helyetted.


Most lehet, hogy azt gondolod, könnyű innen a másik feléről beszélni. Tudom, milyen gyomorgörccsel menni munkába. Évekig csináltam, aztán mégis a munkaügyi bíróságon kötöttem ki, 16 év munkaviszony után.


Neked sok szerencsét kívánok, hatalmas türelmet, és piszok nagy kitartást! Csak okosan!

2019. ápr. 24. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Minden jót neked is.
2019. ápr. 24. 12:20
 5/5 anonim válasza:

Hogy vagy azóta?

Pozitívan alakultak a dolgok?

2019. szept. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!