Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen kérdéseket tehetnek...

Milyen kérdéseket tehetnek fel egy állásinterjún egy pályakezdőnek?

Figyelt kérdés

Olvasgatok egy állásinterjúra felkészítő könyvet, de abban sok az olyan kérdés, ami az előző munkára vonatkozik.


Én viszont pályakezdő vagyok, és egy direkte pályakezdőknek meghirdetett állásra jelentkeztem. Ja, és ez az első interjúm.



2018. dec. 5. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
egy átlagos pályakezdőnek voltak már gyakorlati helyei, önkénteskedett, szakmai programokra és konferenciákra járt el, voltak koherensebb egyetemi projektmunkái, stb. Ha nem, akkor úgyis offos.
2018. dec. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ha leraktál egy szakmát, akkor valószínű, hogy tudsz az adott szakmáról beszélni és csak van benne valami tapasztalatod, még ha kevés is


na ők ezekre a tapasztalatokra és tudásodra kíváncsiak


mert ha pálya kezdő vagy, az nem egyenlő azzal, hogy béna vagy, vagy ha van 10 év+ tapasztalatod, az sem garancia, hogy jó vagy a szakmában

2018. dec. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Könyvvel nem mész semmire ezt elmondom már most.


Hanem minél több interjúra mész, na annál profibb leszel.


Az első 20-30 mondjuk nem sikerül, menni kell tovább.


Utána ha megszűnik a melóhelyed, lehet már 1.-re felvesznek valahova.


Változó a dolog.

2018. dec. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Megnézhetik az angol nyelvi tudásodat meg a + nyelvi tudásodat; egy kis csevely idegen nyelven vagy egy szituációs feladat. (De akkor, ha a munkához az idegen nyelv is szükséges.) (Bár ez nem válasz a kérdésedre)


Ellenőrizhetik a technikai tudásodat, lehet szitucációs feladat. (ez sem igazán válasz a kérdésedre :D )


- Mi tetszene Neked a pozicióban és tervezel e idővel feljebb kapaszkodni?

- Miért jelentkeztél magához a céghez? Mi az, ami tetszik Neked a céggel kapcsolatban?

- Hol látod magad 5 éven belül?

- Mikkel szeretsz a szabadidődben foglalkozni?

- Milyen bruttó havi jövedelmet képzeltél el?


Ha multikulti a környezet akkor


- Mi a véleményed a multikulturális környezetről? Milyen előnyei és milyen hátrányai lehetnek?


Arra figyelj oda, hogy Te is tregyél fel kérdéseket a végén. Az interjún plusz pont, ha okos kérdéseid vannak.


Pl;


- Mennyi a betanulási idő? (Nem, nem próbaidő, hanem a betanulási :) )

- Hogyan épül fel a betanulás?

- Idővel milyen lehetősék vannak előrelépésre?

2018. dec. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tőlem megkérdezték milyen iskolákat végeztem el, hol voltam gyakorlati helyen, hogy megy az angol, számítógépes ismereteim milyenek, stb... Ilyen full alap kérdések. Utána rátértünk a fizetésre, bejárásra, munkakörre.

Izgultam nagyon, de felvettek az első helyen.

Nyilván a munkáltató is tudja, hogy egy kezdőtől nem lehet még sokat várni. Az számít, hogy akarod-e csinálni, és kellően alacsony összeget kérsz fizetésnek. Ha látják majd hogy jól dolgozol, igyekszel, akkor megtartanak, ha nem, akkor pedig mehetsz másik munkát keresni. A próbaidő alatt kidobhatnak, vagy te is leléphetsz indoklás nélkül. Ha ah első 3 hónapon túlvagy, akkor közlik hogy maradhatsz-e vagy sem.

2018. dec. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért választottad azt a sulit/szakmát?

Miért pályáztál pont hozzájuk?

Mi volt a kedvenc tantárgyad a suliban?

Miről szól a diplomamunkád?

Milyen sulin kívüli tevékenységekben vettél részt?

Mik a hobbijaid?

Mik az erősségeid / gyengeségeid?

Jellemezd magad 5 szóban.

Miért pont téged válasszanak?

Milyen számodra az ideális munkahely/főnök/kollégák?

Hogy látod magad rövidtávon/5 év múlva /10 év múlva?

Hajlandó vagy-e túlórázni?

Hogy kezeled a stresszt?

Mesélj el egy stresszes szituációt, ami veled történt.

Mennyi fizetést szeretnél?

Esetleg ugyanezek idegen nyelven, ha az is szükséges az álláshoz.

2018. dec. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!