Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos ez a főnököm részéről?

Jogos ez a főnököm részéről?

Figyelt kérdés
Egy kis irodában dolgozok, csak ketten vagyunk. Csütörtökön kérdeztem, hogy kell e jönni a 4 nap alatt dolgozni, és hogy péntekre már fix programom van. Azt mondta nem kell. Ma meg lecsesz, hogy miért nem mentem segíteni az ünnep alatt. Mert hogy ez egy munkahely, de ha csütörtökön azt mondta nem kell akkor miért bánt?
2019. ápr. 23. 11:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Van Magyarországon is hely, ahol ünnepnapon is dolgozni kell. Van, ahol ezt szabinak kell kivenni, van ahol nem számít szabinak, ha nem mész be, de csak akkor, ha valaki bevállalta, hogy ő bemegy dolgozni.


Tényleg jó lenne tudni, hogy mit dolgozik a kérdező.

2019. ápr. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Könyvelő irodában vagyok, ilyen lótifuti, nem tudok könyvelni se bevallásokat kitölteni, a feladatom az, hogy leiktassam az anyagokat. Amolyan háttérmeló. Na most áfa bevallás van, meg negyedév és elég szerencsétlenül jött ki most ez a 4 nap. Amúgy hétfőtől péntekig 8-17ig dologozom. Én magam kérdeztem rá, hogy tudok e segíteni, kell e jönni, de azt mondta nem kell.

Más bement volna így? Pusztán emberi jócselekedetből?

2019. ápr. 23. 17:53
 13/13 anonim ***** válasza:

Én biztos nem.

Sőt, rá se kérdeztem volna. Ha rendkívüli melót akar, akkor mondja ki ő. És persze vagy nagyon érje meg nekem bemenni, vagy tegye mellé a jogszabályi hivatkozást, ami alapján berendelhet ünnepnap.

2019. ápr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!