Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az mi hogy próbaidös szerzödés...

Az mi hogy próbaidös szerzödést akarnak adni nekem mégis azt mondtàk nem lehet csak úgy kilépni?

Figyelt kérdés
Kis üzembe felvesznek. Azt mondtàk ha nem tetszik a munka se lehet csak úgy kilépni 2-3 hetet maradni kell még talàlnak màst. Igen àm de azt is mondta probaidös leszek 3 hónapig. Annak pont az a lényege bàrmikor kiléphetek. Én ezt nem értem màr. Ott tudnsk tartani ha nagyon szr lesz és nem birom veletlen??

2019. máj. 1. 08:06
 1/10 anonim ***** válasza:

dehogy lehet, ezzel csak be akarnak etetni


tudják hogy semmi se igaz, amit igérnek, de 2-3 hétig kihasználnának

2019. máj. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Semmi se igaz?? Lehet hogy a fizetésröl is hazudnak meg minden?? Azt mondta 180 brutto abbol marad 130 korul az itt atlagosnak szamit. Foleg egy muszakban. Viszont azt mondtak elofordulnak tulorak. Attol felek nehogy surun legyenek tulorak.
2019. máj. 1. 08:17
 3/10 A kérdező kommentje:
De akkor ott lehet oket hagyni barmikor.
2019. máj. 1. 08:18
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg leléphetsz bármikor, elvégre erre való a próbaidő, a munkáltató megnézi milyen az új munkaerő, a munkavállaló meg felméri a terepet, kipróbálja magát. Engem inkább a cég hozzáállása aggaszt, a leírtakból úgy tűnik madarakat akarnak fogni.
2019. máj. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne téveszd össze a próbaidős munkaszerződést a határozott időre szóló szerződéssel. Ez utóbbi esetben valóban egyik napról a másikra ott lehet hagyni, ill. el lehet küldeni.

A határozatlan időre szóló munkaszerződés esetén szoktak, lehet max. 3 hónap próbaidőt kikötni, amikor indoklás nélkül lehet megszüntetni a munkaviszonyt, de az általános felmondási feltételek betartása mellett.


Ha a próbaidő letelt, és egyik fél sem mondott fel a másiknak, a megkötött szerződés automatikusan marad határozatlan időre, és ugyanúgy az általános felmondási feltételek lesznek érvényesek.

2019. máj. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
180-ból, ha nem veszel igénybe adókedvezményt, akkor csak 120-at fogsz kapni.
2019. máj. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem erdemes vallallni?? Az a baj nincs mas. Mar annyi helyen voltam es nagyon flegmak voltak es fel se vettek. Penz azoknal se lett volna tobb. Ide meg azonnal felvesznek. Mondjuk erdekes nekem is hogy odamegyek es azonnal felvesznek. Akkor mas lehet nem is jelentkezett rajtam kivul.
2019. máj. 1. 09:23
 8/10 anonim ***** válasza:

"A határozatlan időre szóló munkaszerződés esetén szoktak, lehet max. 3 hónap próbaidőt kikötni," Határozott idejűnél is lehet próbaidő.


Amúgy a ká anyját az ilyen szőröstalpú, ügyeskedő, nyomoronc magyar vállalkozóknak.


Ha a szerződésben próbaidő szerepel, akkor a próbaidő alatt veheted simán a kalapod, és továbbállhatsz, egy szót nem szólhatnak a kis gyökerek. Ha szívóskodnak, csak lengesd be nekik a munkaügyi bíróságot, egyből behúzzák a farkukat.

2019. máj. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Az Mt 79. § (1) alapján a fél azonnali hatályú felmondással - indokolás nélkül - megszüntetheti a munkaviszonyt a próbaidő alatt."


Kérdező, az első helyemen, amikor PRÓBAIDŐ alatt felmondtam és vele visszaadtam az egyenruhámat, konkrétan nekem esett a HR-es néni, hogy mit képzelek; minimum a hétnek a végéig maradni illenem.


Hiába mondtam, hogy próbaidő alatt az ember akármikor kiléphet (ugyanúgy, ahogy ők is akármikor kirúghattak volna), csak ismételgette, hogy ilyenkor illene maradni legalább hétvégéig.


Felhívta a felettesemet, aki odajött hozzánk és elmondta, hogy szerencsére talált valakit a kollégák közül, aki bevállalta a műszakomat, szóval menjek, aztán a HR-es nénivel kórusban mondogatták, hogy jegyezzem meg a jövőben a munkahelyeimre, hogy hiába vagyok próbaidős, ezt egy munkahelyen se tehetem meg, hogy én fogom magam és elmegyek.


Semmit sem tehettek volna, ha azt mondják, hogy nem találtak senkit a műszakjaimra és bent kéne maradnom x napot / hetet még, mert a szerződésem szerint én távozhattam volna akármikor. Viszont, mivel ez volt az első munkahelyem, ezt ki akarták használni, hátha bedőlök nekik.


A szerződést figyelmesen olvasd át, hogy mit írnak le benne, mert aszerint tudod bevédeni magad. ha ők azt írják, hogy 3 hónap próbaidő, akkor bizony Te bizony kiléphetsz bármikor. Nem tarthatnak ott és jogilag nem léphetnek fel ellened.

2019. máj. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tarthat ott,miért tarthatna?Attól függetlenül hogy manapság a munka szó, a munkáltatók nagy részét tekintve legális rabszolgatartást jelent,a 3 hónapos próbaidő alatt bármikor otthagyhatod őket..Én 3 hét után otthagytam az utolsó melómat,bár nekem 280 nettót ígért havonta kezdő pénznek,ennek ellenére nem tetszett a hely,nem érdekelt a munka,plusz volt 1-2 s€ggfej kolléga akikkel nem jöttem ki,így mielőtt megcsapok valakit otthagytam,szóltam a főnöknek pénteken hogy hétfőtől nem jövök..ennyi.
2019. máj. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!