Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a fönököm és egy azonos...

Ha a fönököm és egy azonos nemzetiségű kollégám más nyelven beszélnek úgy hogy tudnak magyarúl akkor törvényileg rájuk szolhatok hogy magyarul beszeljenek?

Figyelt kérdés

A főnököm arab es az egyik kollégám is félig. Mind a ketten tudnak arabul is meg magyar ul is folyékonyan. De mikor valami másról beszélnek és tudom hogy példáúl engem beszélnek ki akkor rájúk szólhatok hogy magyarul beszéljenek?

Marmint jogilag meg tehetem hogy lépéseket teszek mert ugy beszélnek rólam meg egy másik magyar kollégámról hogy mi ne értsük?

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. máj. 4. 10:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%
Szerencsére nincs nyelvrendőrség így nem szólhatsz rájuk. Ha kibeszélnek miért nem teszel rájuk? Kevesebb lesz ettől a fizetesed? Ha nagyon zavar akkor tanulj meg Te is arabul és kihallgathatod őket.
2019. máj. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
40%
Kezdjük ott, hogy te >idegennek< dolgozol... ha már a kutyájuknak szegődtél és támogatod őket a munkáddal, mire ez a nagy felháborodás?
2019. máj. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

10:49-es vagyok


Azért kérdeztem, melyik országban élsz és dolgozol, mert némely országban van nyelvtörvény, ami szabályozza a cégen belüli üzleti kommunikációt. Illetve a kulturális közeg is fontos abból a szempontból, mit tehetsz a számodra negatív szituáció kezelésre.


Azt hiszem, a hozzászólások segítenek neked dönteni abban, hogy kezeld a helyzetet. Válassz vmi számodra megvalósíthatót a felmerült lehetőségek közül.


Szép napot!

2019. máj. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
13: Na igen, például az Egyesült Királyságban tudtommal sok helyen előírás, hogy más jelenlétében két azonos nyelvet beszélő külföldinek is angolul kell kommunikálnia.
2019. máj. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
74%
Tanulj meg arabul.
2019. máj. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
15: Az még nehezebb, mint az arabnak magyarul. Én próbáltam. :)
2019. máj. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
63%

Balázska, te vagy?


Ha nem beszélsz arabul, honnan tudod, hogy téged beszélnek ki?

2019. máj. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
82%
Áh, Balázska legalább nem használ feleslegesen hosszú ékezetek. Ő legalább tud helyesen írni. :)
2019. máj. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
2019. máj. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!