Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet szépen a tudtára...

Hogyan lehet szépen a tudtára adni a kollégámnak, hogy nem akarok közös programokat?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el dolgozni egy hónapja, így túl sok embert nem ismerek még a cégnél, azonban az egyik srác a kezdetektől ott van mellettem, mindig jön beszélgetni. Már első munkanap bejelölt a közösségi oldalon és azóta írogat nekem esténként, illetve több célzást is tett, hogy menjünk valamerre (akár vidékre is) munka után/hétvégén. Tudja, hogy boldog párkapcsolatban élek, illetve elvileg tabu nála a munkahelyi kapcsolat, így nem hiszem, hogy randizni hívna. A munkahelyen még csak elkommunikálok vele, de nem az a tipikus ember, akivel barátságot tudnék kötni, illetve úgy érzem, hogy sokkal hasznosabban is el tudom tölteni a szabadidőmet. Legutóbb, mikor mondtam, hogy nem megyek vele kávézni, akkor szóvá tette, hogy neki milyen rosszul esik, hogy én nem akarok közös programokat csinálni vele munka után. Hát igen, igaza van. Ettől függetlenül még mindig bepróbálkozik, és mindig kellemetlen helyzetbe hoz azzal, hogy éppen milyen indokkal mondjam le. Nem akarom megsérteni, de nekem tényleg nincs igényem arra, hogy kettesben kiránduljunk, vagy kávézgassunk, mikor néha a saját páromra sincs egy szabad órám. De arra sincs igényem, hogy a közös munkanap után este még az interneten folytassam vele a beszélgetést. Hogyan lehet ezt szépen megoldani, vagy hagyjam, majdcsak észreveszi magát a századik lemondott program után?


Én 22N, ő 25F


2019. máj. 4. 23:52
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Az, hogy hagyjon békén, nem rosszindulat? Elég szépen kellene fogalmaznom, hogy tényleg ne annak tűnjön. Megmondtam neki, hogy a saját barátomra nincs időm, de még ebből se esett le neki, hogy akkor rá sincs. Viszont mondhattam valami mást/észrevehette magát végre, mert a héten lekopogom, de nem hívott. Köszönöm a válaszokat!
2019. máj. 16. 23:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!