Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkát találhatnék?

Milyen munkát találhatnék?

Figyelt kérdés
18 éves fejjel itt állok, megírtam azt a szerencsétlen érettségit, tovább nem tanulok mert pénzre van szükségem és inkább meg szeretném valósítani a terveimet, ahelyett, hogy még 4-6 évet elpocsékoljak a jelentéktelen tanulásra. Már most nagyon negatívan állok mindenhez. 3-4 hónapja keresek munkát és egyszerűen ebben a gyász országban nincs, a számomra megfelelő. Nincs nagy elvárásom, csak annyi hogy ne 40 ezer forintért d***ljek bele a munkába a Mc Donaldsban. Tanulni már azért nem tanulok mert ha 5 diplomám lesz sem találok munkát. Mit tennétek a helyemben? Mert egy jó ismerősöm, akinek DIPLOMÁJA is van, havi 150 ezret keres. Ami nekem tökéletesen elég, de pl egy családanya/apa ezzel nem igazán tud jól kijönni egy hónapban. Sajnos olyan helyen élek ahonnan biztos hogy költöznöm kell, ha munkát szeretnék mert itt s*nterfalván a Mc Donald'son kívül nem igazán van más lehetőség. Lány létemre menjek kőművesnek? Vagy tanuljak meg hegeszteni? Budapestre sem tudnék költözni. Ott is horribilis áron mennek a házak. Bútorozatlan, 1 szoba és 150 ezer forint. Mi van az emberekkel? Valakinek az egy havi fizetése, és akkor a többi költségről nem is beszéltünk. Mit tegyek? Mit ajánlotok nekem? Vagy felejtsem el az országot és külföldön nézelődjek inkább? Negatív kommenteket nem kérek, ha veszekedni akar valaki akkor menjen ki az utcára és kössön bele valakibe de ne belém mert úgysem fog érdekelni. Véleményt pedig normálisan is ki lehet fejteni.

2019. máj. 9. 15:51
 1/7 A kérdező kommentje:
OKJ-s képzést meg majd szeretnék, ehhez is kéne a munka!! Anyuci apuci nem tud mindent fizetni -.-' A saját lábamra kéne állnom, nem hagyatkozhatok rájuk. Azért keresek munkát, hogy majd el tudjam végezni a képzést ami sajnos nem 2 Ft! Az állam meg nem támogatja
2019. máj. 9. 16:01
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon el vagy tévedve ebben a témában.

24 vagy 25 éves korig lehet 2db ingyenes OKJ-t végezni nappali tagozaton. Ha ügyes vagy, többet is elvégzel, de remélem megtalalod elsőre azt ami tetszik.


Sajnos nem Európa legjobb országa a mienk, de ilyen fiatalon, nulla tapasztalatoddal eléggé erősnek érzem ezt a hisztit :D amit elmodntál, mind féligazság csak.


Nem csak a meki létezik. Gyárba is mehetsz, aurufeltolto, pénztáros, végzettség nélküli, betanított irodai munka is van ám.


Ja és diploma es diploma között is van különbség. Nem mindegy hogy valakinek villamosmernok, orvosi diplomája vagy egy bölcsészdiplomaja van. Utóbbi kezdetben tényleg csak 130-150 ezret keres havonta.


Fejezd be a vergődést és ne a problémát keresd, hanem a megoldást!

Láss neki keresni mi érdekel, 99% hogy van államilag támogatott OKJ.

2019. máj. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos sem a tetoválót sem a műkörmöst nem támogatja az állam ha jól tudom. Azzal tisztában vagyok hogy van gyár, stb de nem keresnek embereket, tehát fel sem vesznek :/ Nem akarok én hisztizni de mára nagyon betelt a pohár nálam, hogy bármit nézek Nógrád megyében nincs semmi. Messzebb meg nem igazán tudok menni csak olyan távba ami megoldható ingázással :/
2019. máj. 9. 16:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, hát az tényleg szar hely.


A gyárak nem írják ki hogy keresnek embert, oda be kell menni, küldeni kell egy levelet vagy fel kell hívni hogy "üdv! Jelentkezni szeretnék. Van lehetőség jelenleg?"

Ha van, örülsz, megbeszéled a továbbiakat

Ha nincs akkor megkerdezed, hogy ennek ellenére elküldhetnél-e nekik egy jelentkezést, hátha később mégis szükség lesz egy emberre.


Ez így megy!


Műkörmös ne legyél kérlek! Dunát lehet rekeszteni velük.

Tetováló meg úgy lesz az ember, ha valaki felfogadja es szárnyai alá veszi, ahol kitanulja. (saját tapasztalat, de már abbahagytam. Hobbinak jó, de másnak nem)


Ha megfogadsz egy tanácsot, szetnezel, melyek a legkeresettebb szakmák jelenleg és választasz egyet ami szimpatikus. Nem kell hogy "40 évig" dolgozz benne, de arra jó, hogy mégis tudj valami végzettséget felmutatni, mert az érettségi önmagában sajnos mindenhova kevés.

Nekem 3 szakmam is van, (a tetkós nem számít bele), szóval tudom miről beszélek.

Nem esek pánikba ha nincs munka, mert tudom hogy több lábon állok.

Ja, és ha valami elsőre nem tetszik akkor is nézz utána, mert nem biztos, hogy 1 szakmával 1 féle munkakört tudsz betölteni.


Mondok példát :

Az első szakmammal 4 különböző féle szakterukeleten dolgoztam már. 1 papírral olyan különböző dolgokat csinálhattam, mintha 4 külön végzettségem lenne.

A második szalmával is így vagyok, 3 egymástól teljesen különböző részen is kipróbálhattam magam. Szerintem ez nagyon klassz dolog.

A 3. szakmámmal csak 1-2 más helyen lehet lenni, az ebből unalmas egy kicsit ;)


Szóval fel a fejjel, keress, kutass, nézz utána mindennek, ne csak a saját fejeddel gondolkozz, kérdezz meg másokat is!


Gyakorira is kiírhatod, ha nincs ismertséged, hogy "sziasztok! Erről meg erről a szakmáról mi a véleményetek? Megéri? Keresett? Van rá kereslet?"

Sok hasznos tanácsot fogsz kapni hidd el.

2019. máj. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hasznos a válaszod. Tudom, hogy dunat lehet velük rekeszteni, de nagyon kevés az aki szépen dolgozik és igényes a munkájára. Több ötlet is felmerült már okjhez, csak sajnos ha nem államilag támogatott akkor kell egy összeg amivel fedezni tudom.
2019. máj. 9. 16:41
 6/7 anonim ***** válasza:

A műköröm maradjon meg mellékállásnak, ha már lesz munkád.

Ha lesz munkád, tudod fizetni a képzési díjat.


Figyelj, nem kényszerítelek, csak azt szeretném hogy átlásd: 25 éves korig ingyenesen kapsz 2 OKJ-t. Ezek általában 1-2 évesek.

Ha már adott egy ilyen lehetőség, élj vele!

A körmözést nem fogod életed végéig csinálni.

(jó, ezt most úgy mondom, mitha ilyen fiatalon én máshogy képzeltem volna), de figyelj a tapasztaltabbakra.

Hallgasd meg mit mondanak és gondold át.


Okos ember tanul ugyan a hibájából, de a még okosabb másokéból tanul.

2019. máj. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen csak másod allasnak gondoltam :)
2019. máj. 9. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!