Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen a nők miért...

Munkahelyen a nők miért kegyetlenek ha magasabb beosztásban vannak mint a férfiak?

Figyelt kérdés

Miért rúgnak ki hidegvérrel embereket csak azért mert nem szimpatikus számukra valaki?


Ezt figyeltem meg az elmúlt 6 év során, hogy általánosságban a nők kegyetlenebbek ilyen szempontból.


2019. máj. 10. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
A nőknek nehezebb előrejutni, mint a férfiaknak. Éppen ezért mikor végre sikerül, sokszor törlesztenek.
2019. máj. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Eddig 4 olyan női főnököm volt, akikkel imádtam együtt dolgozni, profik voltak és nagyon emberségesek. Egy olyan női főnököm volt, aki abszolút alkalmatlan volt vezetőnek, ő sem kegyetlen volt, hanem más gondok voltak vele, de tőle hamar meg is vált a cég. Férfiak között is volt jó főnököm is, meg utolsó hulladék s-ggfej főnököm is. Ez sem az illető nemén múlik, hanem a jellemén.
2019. máj. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy dokumentumfilmet néztem arról, hogy a multiknak gyakorlatilag azok a természetes viselkedésjegyeik, ami miatt embert pszichopatának neveznének. Az lesz nagyobb vezető, akinek fontosabb az, hogy a felsőbb vezetésnek jobb mutatókat hozzon, mint az emberi sorsok.

Pl. csoport szinten is pár ember kirugásával, a többiek túlóráztatásával sok helyen lehet 1-2%-kal növelni a nyereséget, aki az ilyenben "jó", az lép gyorsan feljebb, mert neki köszönhetően a vezetők prémiumai nőnek.


(Wikipedia személyiségzavarok cikkéből:

"A pszichopata embert leginkább a fejletlen erkölcsi ítélőképesség, a többi ember érzelmeinek figyelmen kívül hagyása, a megbánás és bűntudat hiánya jellemzi. Viselkedésszintjén a pszichopátiás személyiségvonások általában bűnözéssel, hazudozással, sekélyes érzelmi élettel párosulnak, ami gyakran a partner(ek) kihasználásával vagy promiszkuitással (=gyakori partnercsere), házasságszédelgéssel is párosul, azaz állandó hódítási, uralkodási igénnyel.")

2019. máj. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Fordìtva jobban elmondható.
2019. máj. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem eddig csak nők voltak a főnökeim. Azt leszámítva, hogy volt olyan, hogy reggeli megbeszélésen mindenki le lett szúrva akinek farka van, mert mindenki három napos borostával jelent meg, soha nem volt semmi probléma. :-D
2019. máj. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert otthon nem tudják kiélni a domina hajlamúkat, így a munkahelyen megteszik.
2019. máj. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A nők nehezebben tudnak feljutni vezető pozícióba, mert munkahelyen még mindig férfiközpontú szemlélet folyik... amelyik nő képes előrejutni, az az a típus a legtöbbször, aki a tipikus férfias viselkedésnek a lehető legextrémebb, legkegyetlenebb verzióját hozva, mert egyébként nem adnák neki oda a pozíciót, mert jaj, túl kedves, túl aranyos, nem fogják komolyan venni stb.


Mondjuk én az eddigi pályafutásom alatt ugyanolyan arányban találkoztam inkompetens, bunkó főnökökkel férfiak és nők között is (múltkor nálunk épp egy férfi főnök rúgot ki egy dolgozót azért, mert nem volt neki szimpatikus a feje / el merte mondani, hogy mit változtatna a munkahelyi stratégián).

2019. máj. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!