Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos az a felvetés, miszerint...

Jogos az a felvetés, miszerint az értelmes emberek nehezen érvényesülnek egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

Bár abszurdnak tűnhet ez az állítás, mégis teszek egy kísérletet. Volt egy műsor régen a tvbe, ahol egy csoportnak kérdéseket tettek fel, és minden helyes válasszal közelebb kerültek a pénznyereményhez, miközben minden körbe valakit kiszavaztak. Az okosak természetesen bent maradtak, hiszen mindenkinek az volt a célja, hogy minél tovább jussanak. Viszont a vége előtt pár körrel, a rendszer megfordul, és a pár bent maradt buta, kiszavazta az okosat/okosakat, hiszen veszélyt jelentett rájuk nézve.

Rég óta van egy sejtésem, miszerint nem vagyok olyan hülye, mint ahogy azt szinte az összes munkahelyemen állították rólam. Gyakorlatba mindig az alja munkát végeztem, ez alól kévétel volt, ha valahol elakadtak, mert akkor segítettem. De mindig lenézően viselkedtek velem, lekezelően. És úgy is beszéltek velem mintha hülye lennék. Ezt is hittem magamról. Most egy olyan munkahelyen vagyok ahol nincs szükség egyik szakmámra se. Gondoltam kipróbálok egy olyan helyet, ahova más emberek képzelnek engem.

Nos itt is ugyanaz a helyzet, pedig ez a munka borzasztó primitív, és egyszerű. Két nap munka után 1 hibát vétettem, nem többet, egyetlen egyet, elvettek onnan és megvonták a bizalmat tőlem. Pedig jól haladt a csapat, mivel kezdő vagyok ahhoz képest bőven norma felett teljesítettünk, véleményem szerint nem okoztam csalódást. így most két dolog körvonalazódik bennem: Vagy annyira elképesztő hülye vagyok, hogy semmire nem vagyok alkalmas, vagy jogos a kérdés amit feltettem. :D


2019. máj. 3. 21:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Nos itt is ugyanaz a helyzet, pedig ez a munka borzasztó primitív, és egyszerű. Két nap munka után 1 hibát vétettem, nem többet, egyetlen egyet, elvettek onnan és megvonták a bizalmat tőlem. Pedig jól haladt a csapat, mivel kezdő vagyok ahhoz képest bőven norma felett teljesítettünk, véleményem szerint nem okoztam csalódást."


Nem írtad milyen munkád van, de van egy tippem, és egy történetem:


Anyós (értelmes, okos nő, több szakmával) a nyugdíjig lévő idejét egy laza gyári operátori munkával tölti, 3 műszakban.

Meg van adva nekik, hogy kB 300 kupakot le kell gyártaniuk.

Ha valaki 250-et csinál, semmi gond,ha valaki 1x 320-at csinál, arra sem figyelnek fel. A lényeg, hogy a 300 db-ot szépen, szinte mindenki, a maga tempójában meg tudja gond nélkül csinálni.

Egyik nap jött hozzájuk egy új ember a sorra. Buzgó, történő egyén volt, aki már első nap bebizonyította, hogy ivás-evés-pisi-kaki nélkül meg lehet csinálni 500 kupakot is.

A főnökök ebből azt vették le, hogy "jaa, szóval ez sem lehetetlen!"

És azóta a gyártási norma 300 db-ról 400-ra ugrott.

Többet kell dolgozni? Igen. Gyorsabban kell dolgozni? Naná. Több pénzt kapsz? Nem. Szeretik az új embert? Tippelj.

2019. máj. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, mi az a hiba.


Egy irodában más, ha pl egy ember egy 40 oldalas dokumentumban elír egy szót meg, ha nagyobb összegű kárt okoz a cégnek.


Egy gyorsétteremben más, ha Cola-t kér a vendég és Fantát ad, majd kicseréli sűrű bocsánat kérések közepette meg, meg, ha egy gyors felmosás után nem teszi ki a "vigyázz, csúszik" táblát és a vendég elesik és eltöri a karját.


És még sorolhatnám a helyeket.


Tény, hogy két nap után nem rutinos az ember és vét bakikat még a legegyszerűbb munkában is, de nem mindegy, milyet.

2019. máj. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! aranyos vagy! Természetesen tudatosan nem írtam le, hogy mit csinálok. a kérdés szempontjából lényegtelen. Mivel egy csapat volt, nem egyéni munka, így a csapat összes tagja kellett ahhoz, hogy a termelés jobban haladjon, én értelemszerűen csak a ritmust vettem fel! Továbbiakban nem gond ha megkérdezem: Te milyen kérdésre válaszoltál? :D
2019. máj. 3. 22:02
 4/12 A kérdező kommentje:
A hiba teljesen banális volt. És lényegtelen is! Nem számított, bent volt a sarokba csomó amivel lehetett pótolni, ezek direkt arra voltak :)
2019. máj. 3. 22:04
 5/12 anonim ***** válasza:
Az élethez tudni kell jól helyezkedni,mèg ha okos is vagy és nem megy,szrra se mész,míg kevésbé vagy okos, de annyira hülye se,de ez megy,jobban megbecsülnek. Avagy: tudni kell nyalni.
2019. máj. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igaz, ezzel nem lehet dűlőre jutni. Tulajdonképpen ahogy visszaolvastam a kérdést, olyan mintha a saját buksim simizném, hogy: juuuuj de kis ügyes munkás vagy, csak senki nem becsül meg... :DDDD Kérdést lezártnak tekinthetitek :DDD
2019. máj. 3. 22:08
 7/12 anonim ***** válasza:

Drága, ha téged idézve mindenféle "alja munkákat, borzasztóan primitív és egyszerű munkákat" végzel, akkor annyira értelmes ember csak nem lehetsz, nem?

Ha értelmes ember lennél, akkor nem valami értelmes helyen kellene dolgoznod?

2019. máj. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van! Köszönöm az észrevételt! Pozitívra értékeltem a hozzászólásod! Itt is ez a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy: tényleg így lenne ahogy te állítod? Mert vártak tulajdonképpen (jó) helyekre, mert elég jók a referenciáim. Vagy csak el akarom hitetni magammal, mert olyan hülye vagyok, hogy magam is elhiszem. Egy előtted szóló valami olyat írt: lehet hogy okos vagyok, de nem tudok helyezkedni, (okos nem, inkább jó kézügyességem van, meg értelmesnek tartom magam, de ez ügye nem viztos, sőt.. :D) , mivel vannak hiányosságaim, ha így nézzük, tényleg ide való vagyok. Túl összetett ez a kérdés egy ilyen hűlyének mint én! A főnökeim eröltették minden munkahelyemen, hogy magasabb pozícióba lépjek, ez két munkahelyemen meg is valósult, de olyan támadást intéztek a kollégáim mindkét helyen, hogy fel kellett mondjak. Így igen én döntöttem úgy, hogy egy ilyen munkahelyre jövök dolgozni/ de igye ez nem biztos! 😂
2019. máj. 4. 10:04
 9/12 anonim válasza:
Kedves Kérdező, én úgy látom, hogy akinek veszélyt jelenthetsz a munkájára a gyorsaságoddal, az ügyességeddel, a hozzáértéseddel, az próbálja a legjobban bebizonyítani, hogy semmihez sem értesz. Nehogy több pénzt kapj, mint ő, vagy az ő helyére nevezzenek ki.
2019. máj. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a válaszod! Ugye itt is a többség arra a megállapításra jutott, hogy velem van gond. Én ezt el is fogadom. Viszont érdekes megállapítás pluszba, hogy akiket értelmesnek véltem illetve vélek a munkahelyeimen, gondolok itt arra, hogy nyugodt, megfontolt, munkájában precíz, és értelmes felnőtt kommunikációra képes, az ilyen emberektől sose jött támadás. Ez mindig a primitív emberek felől jött. De persze itt is kérdés, hogy van e elég eszem, hogy ezt megítéljem. Hiszen általában a hozzánk hasonlókat tartjuk értelmesnek, velük interaktálunk, hozzájuk mérjük magunkat. Nézz meg az utcán, tömegközlekedési eszközön, hogy vannak a legalja, hangosan beszélő buta paraszt. Őket elítélem, az én nézőpontomból köztük nincs értelmes, mert a buta majom egymás társaságát keresi, és ők értelmesnek gondolják magukat. Tehát itt kérdés, hogy melyik csoporthoz tartozom. Objektíven nem lehet megállapítani. Az én csoportom úgy is értelmesnek tart, a másik meg nem. ezért írtam, hogy túl komplikált a kérdés, tehát választ nemigen várok már rá.... :D
2019. máj. 5. 04:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!