Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Ha külföldön biztosítottá...

Ha külföldön biztosítottá válok és a magyar TB-m megszűnik, akkor ha hazajövök, és itthon történne vmi, pl. kórház, (mert sose lehet tudni) akkor mi van?

Figyelt kérdés
OK,az eu-s kártya jó sürgősségi ellátásra.De ha további kezelést is igényel a dolog?

2014. júl. 6. 03:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, mivel nem lehetsz két országban biztosítva. Ha külföldön vagy biztosítva, akkor otthon csak EUs kártyával fogadnak és csak sürgösségi kezelést kapsz. A további kezelésre van szükséged, akkor abban az országban kapod meg ahol biztosítva vagy.
2014. júl. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is ahogy az elso irja, de este otthon megnezem a papirt amit kuldtek az OEPtol. Az otthoni lakcimed megmaradt meg?
2014. júl. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Indokolt orvosi ellátásra vagy jogosult az EU-s kártyával, ha hazamész, ami az ott tartózkodásod alatt feltétlenül szükséges. Ha kórházba kell menned az indokolt ellátás.


Egyébként ha van valami bajod és otthon szeretnéd kezeltetni, akkor kérhetsz erre engedélyt a jelenlegi biztosítódtól.

2014. júl. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. júl. 8. 21:13
 5/5 anonim válasza:
szia, latom mar kb fel eve hogy kiirtad ezt a kerdest, de jo h. ratalaltam. Mert en is kulfoldon elek, itt vagyok biztositva, dolgozom is szerzodessel. De van meg otthon tartozasom, mert nemtudtam bekell jelenteni. Ezt rendeznem kell e mert mar tobb mint 1 eve itt dolgozok es a 2 orszagban pedig nem szabad biztositast fizetni egyszerre. Mit tehetek otthon, jo ha bemutatom nekik a szezodest, hogy miota dolgozom itt.Ha tudsz tanacsot adni, kerlek irj, koszonom.
2016. máj. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!