Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valóban csak én látom borulátó...

Simbad6 kérdése:

Valóban csak én látom borulátónak a nyugdíj előtt állók munkavállalási problémáját!?

Figyelt kérdés
Korábban feltett más témájú kérdésemre reagálva ezt pontot ragadták meg és ezzel foglalkoztak a válaszadók! Én feleségem ápolása,későbbi halála után már egy éve reménytelenül próbálok visszatérni a "munka világába" a régiómban! Úgymond nagyvállaltok koromról értesülve-58év- bugyuta kitérő indokokkal elutasítják jelentkezésemet mert egy "idős" nyugdíj előtt álló vén trotty ne tőlük menjen nyugdíjba!Persze mert ez diszkrimitatív eljárás lenne velem szemben és ez törvényellenes! Vállalkozók,kisvállalkozók ha esetleg szóba állnak veled, 10-12 esetenként 14 órában dolgoztatnának a hét minden napján bejelentve 4 órában ami ugye egy nyugdíj előtt állónak/de egy fiatalnak sem/ igazán jó! Kinek mi a véleménye erről?
2019. máj. 11. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Célszerű lenne megírnod, mi a végzettséged, milyen területen tudnál elhelyezkedni, ill. mit dolgoztál korábban.


Feleséged ápolása előtt is nyilván dolgoztál valahol. Én ott próbálkoznék először.

Ennyi idős korban általában már van ismeretsége az embernek szakmabeliek között. Megkeresném őket, hogy próbáljanak beajánlani a maguk munkahelyére.

Nem írtad, merrefelé laksz, de pl. Észak-Dunántúlon masszív munkaerőhiány van.

2019. máj. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Faipari végzettségem van, szakmai vezető voltam,építésvezető,munkahelyem megszünt. Az úgymond problémás embereket elkerülik,elhagyják az helyett hogy segítenék. Régió: délkelet magyarország.
2019. máj. 12. 00:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem azért, de ha van jobb, alkalmasabb pályázó, akkor miért ők a hibásak, ha azt választják...

Nyilván nem vezetői pozícióra pályázol.

Én azt látom, hogy az 50+os korosztály általánosan nulla morállal és elkötlezettséggel rendelkezik. Szimplán túl akarják élni azt a pár évet a nyugdíjig. Minimum szinten akanak munkát végezni, proaktivitás, tenniakarás kb nulla bennünk. Fizikailag, szellemileg sem bírják a tempót.

2019. máj. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3., nekem más a tapasztalatom. Inkább a 20-30 éves korosztály az, aki ha nem látja a biztos előrelépés lehetőségét a pozícióban, seggel áll a feladathoz, nézi az órát, alapjáraton elzörög, míg nem talál más seggmelengetőt.

Igaz, hogy inkább irodai jellegű munkával van tapasztalatom, az 50 felettiek egy része lassabban tanult be ugyan, de sokkal kitartóbbak voltak a fiataloknál, és többségében megbízhatobb munkát végeztek.

Raktárban, gyárban is volt idős munkatársam. Ha panaszkodtak is, szidták is a vezetést, huzták az igát rendesen, lehetett rájuk számítani.


Kérdező! Sajnos tanácsot nem tudok adni, de gondolom, azzal tele van már a padlás. Ebben az életkorban nem a szalag melletti hajtós munka az igazi, de volt olyan nyugdíjas munkatársam raktárban, aki diktálta a tempót a fiataloknak. Nem lehetetlen munkát találni, de igen nehéz, mert sok cég nem akar a nyugdíjazással bajlódni, ahogy te is írtad. Ilyenkor minden alkalmat meg kell ragadni, amit még fizikailag elbír az ember.A négyórás kizsigerelés nem ez a kategória.

2019. máj. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3/4.Vezetői időm alatt én azt tapasztaltam hogy az idős nyugdíj előtt álló dolgozók vették fel a szerszámot és álltak be dolgozni,míg a fiatalok kávéztak, cigiztek. Többen is mentek "tőlem" nyugdíjba és még az utolsó napot is becsülettel végighúzták!Akikről Ön ír, azok eredendően fiatal korukban is olyan beállítottságúak voltak, az ilyen dolgozókat ki kell szűrni ha lehetséges még időben / ha nem "valakinek"pártfogoltja unokaöccse/ mert ők valóban rontják a munkamorált Nem félek a fizikai munkától, jelenleg közmunkásként 8 órában kézi kaszával gátat-nádat kaszálok, machétával bozótot irtok mert nekem már csak ez a lehetőség maradt! Velem egykorú villamos mérnök barátomat országos műsorszóró hálózattól/nem akarom kiírni a nevét/ vezető beosztásból leépítés miatt elbocsátották. Alapított vállalkozását a "nagyok" lehetetlenné tették, fel sehová nem veszik mert túlképzett, most "megalázó" apró-cseprő villanyszerelő munkát végez feketén/ ! / hogy valahogy át tudja élni a napokat! Erre ráment a házassága is! Testvérem finommechanikai műszerész végzettségű, / orvosi,órás,mérlegkészítő,látszerész stb./ jelenleg közmunkásként gondnok egy uszodában! Miért nem kaphatunk még esélyt a munka világában!? Kitaníttatásunk rengeteg pénzébe került az akkori államnak, a mostani cégek, üzemek, vállalkozások tulajdonosai is ebben az országban végezték tanulmányaikat a mi befizetett adóinkból, csak ez már el van felejtve!Rengeteg igen értékes idősebb komoly tapasztalattal rendelkező, a maga területén szakember van csak az én régiómban, akik nem kapnak lehetőséget sem arra hogy átadják tudásukat az utánuk következőnek! Igaz hogy a számítógépes gépek világában csak kiszolgáló-kezelő személyre van szükség de az emberi elmét jelenleg "még" nem múlja felül!
2019. máj. 12. 13:44
 6/7 A kérdező kommentje:
Még egy gondolat: Miért jó az a "Nemzetgazdaságnak" hogy ebből a régióból munkaképes, akár ötven éven felüli munkavállalók átköltöznének nyugat Dunán túlra, ott is avval szembesülnének mint már korábban leírtam! Kaptam olyan kritikákat, miért nem próbálok meg másik városban állást keresni? Igen,megpróbáltam! Olyan ajánlatra jelentkeztem ahol minden szépet felkínáltak, itteni mércével csúcs órabér, kafetéria, munkába szállítás, nem szükséges képesítés csak gyere, önéletrajzos jelentkezésemre email-ben reagálva közölték hogy az állás már be van töltve, holott a jelentkezésemben nem írtam hogy tolókocsiban érkezem!
2019. máj. 12. 16:55
 7/7 anonim ***** válasza:
-20 évvel fiatalabb vagyok és én sem találok állást itt dél-keleten hónapok óta.
2019. máj. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!