Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Munkahely, kollégák

A kérdés

Az nagyon ciki, ha az egyik idős (már 70 is elmúlt) kolléganőmet a "keresztneve+néni"-nek szólítom? Kb. az unokája is lehetnék, de a gyereke mindenképp.

Már többen mondták a kollégáim közül, hogy ne nénizzem, de úgy tűnik neki még tetszik is, mert végre valaki "nem tartja be az unalmas, sablonos" megszólítási protokollt. Kicsit olyan, mintha egy idős tanár néni lenne az iskolából. Ettől még ugyanúgy tudom tisztelni, mintha mondjuk "doktornő"-nek szólítanám, és abszolút természetesen "jött ki" belőlem ez a megszólítás, eszembe nem jutott gúnyolódni, csak zavarban voltam, mint megszeppent újonc, és jobb nem jutott eszembe. :)

máj. 15. 23:32  Privát üzenet  

A válaszok

Huhh, ez nehéz ügy, ugyanis vannak idősebb nők, akik elég nehezen kezelik ezeket a helyzeteket, a protokoll szerint jobb szinte az életük végéig sima megszólítással, kortól függetlenül kezelni egy nőt.

Nekem pl anyukám olyan, ha valaki csókolomozza, a haja az égnek áll tőle.

Igaz, külön megvannak a Magyar nyelvben erre a kifejezések, megszólítások, de szerintem jobb, ha megkérdezed magát a (nénit) hogy nem zavarja-e. Bár lehet, Tőled nem fogja zavarni, mert kedvel, de más meghallja hogy lehet, átveszi ő is, azt meg utálja.....bonyolult. :)

A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont máj. 16. 02:45 Privát üzenet
Őt kérdezd erről. Volt kollégámat mindenki keresztneve + bácsinak hívta, 60+-os forma, ő a "rangidős" a kollégák között. Mindenki szereti és tiszteli, nem a bácsi/néni megszólításon múlik a tisztelet.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont máj. 16. 08:54 Privát üzenet
poccok nevű felhasználó válasza:

Én nem nénizném; Ha pl Erika a neve és nagyon magáznám, akkor Hölgyemnek szólítom meg vagy pl "Erika, Ön el tudná vállalni a péntek délutáni Műszakot".

Már egyetemen sőt gimiben se néniztem senkit; az idegenek vagy boltos és hasonlók voltak a Hölgyem-uram, a tanáraim tanárnő-tanárúr.

DE!!! Nem röhögök a képébe aki nénizi a másiknak. Ha a kolléganődnek tetszik a néni, akkor miért ne hívnád annak. :)

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont máj. 16. 11:23 Privát üzenet

Apukámat (60+) a munkahelyén mindenki Józsinak hívta. Aztán lett pár új kolléga, ilyen 20 év körüliek, ők elkezdték Józsi bácsinak szólítani. Mára már a régi kollégák, a 40-50-esek is, bácsizzák, rajta maradt ez a megszólítás. Apukám azt mesélte, eleionte fura volt neki, hoyg az újak bácsizzák, de aztán úgy volt vele, fiatalabbak, mint a gyerekei, hozzá képest kis, iskolából kiesett gyerekek, úgyhogy igazából teljesen rendben is találta ezt is.

Ha te úgy látod, tetszik neki, valszeg nincs vele baj.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont máj. 16. 13:38 Privát üzenet
jó van Balázska, elég mára.

A válaszíró 49%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont máj. 16. 21:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ez így ciki lenne?
Csak nekem ciki, hogy apám már elmúlt 40 és még mindig reppel?
A végbelem faj és kicsit vérzik, aranyerem volt kenőcsökkel elmult de orvoshoz nem fordultam ha valaki orvos vagy érti pls? Vagy esetleg milyen orvoshoz forduljak? A vizsgálat...
Az ciki, hogy 25 évesen még ne volt soha barátnőm? Az elmúlt 8 év alatt kb.500 csajnál próbálkoztam, de még csókot se sikerült kiharcolnom. Mekkora szerintetek az esélye, hogy a...
Nézem a 80a-90-es évek reklámjait, és röhögök. Mai szemmel ciki. De majd a mostani kor is röhej lesz?
S. O. S.31 éves férfi vagyok az elmúlt fél évben szőrős lett a hátam ami szörtüszőgyulladásokkal jár hogy a P. CSÁBA tudnám úgy eltüntetni őket, hogy az ne legyen ciki? Ne is...

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Munkahely, kollégák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!