Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az nagyon ciki, ha az egyik...

Az nagyon ciki, ha az egyik idős (már 70 is elmúlt) kolléganőmet a "keresztneve+néni"-nek szólítom? Kb. az unokája is lehetnék, de a gyereke mindenképp.

Figyelt kérdés
Már többen mondták a kollégáim közül, hogy ne nénizzem, de úgy tűnik neki még tetszik is, mert végre valaki "nem tartja be az unalmas, sablonos" megszólítási protokollt. Kicsit olyan, mintha egy idős tanár néni lenne az iskolából. Ettől még ugyanúgy tudom tisztelni, mintha mondjuk "doktornő"-nek szólítanám, és abszolút természetesen "jött ki" belőlem ez a megszólítás, eszembe nem jutott gúnyolódni, csak zavarban voltam, mint megszeppent újonc, és jobb nem jutott eszembe. :)

2019. máj. 15. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Huhh, ez nehéz ügy, ugyanis vannak idősebb nők, akik elég nehezen kezelik ezeket a helyzeteket, a protokoll szerint jobb szinte az életük végéig sima megszólítással, kortól függetlenül kezelni egy nőt.

Nekem pl anyukám olyan, ha valaki csókolomozza, a haja az égnek áll tőle.

Igaz, külön megvannak a Magyar nyelvben erre a kifejezések, megszólítások, de szerintem jobb, ha megkérdezed magát a (nénit) hogy nem zavarja-e. Bár lehet, Tőled nem fogja zavarni, mert kedvel, de más meghallja hogy lehet, átveszi ő is, azt meg utálja.....bonyolult. :)

2019. máj. 16. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Őt kérdezd erről. Volt kollégámat mindenki keresztneve + bácsinak hívta, 60+-os forma, ő a "rangidős" a kollégák között. Mindenki szereti és tiszteli, nem a bácsi/néni megszólításon múlik a tisztelet.
2019. máj. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem nénizném; Ha pl Erika a neve és nagyon magáznám, akkor Hölgyemnek szólítom meg vagy pl "Erika, Ön el tudná vállalni a péntek délutáni Műszakot".


Már egyetemen sőt gimiben se néniztem senkit; az idegenek vagy boltos és hasonlók voltak a Hölgyem-uram, a tanáraim tanárnő-tanárúr.


DE!!! Nem röhögök a képébe aki nénizi a másiknak. Ha a kolléganődnek tetszik a néni, akkor miért ne hívnád annak. :)

2019. máj. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Apukámat (60+) a munkahelyén mindenki Józsinak hívta. Aztán lett pár új kolléga, ilyen 20 év körüliek, ők elkezdték Józsi bácsinak szólítani. Mára már a régi kollégák, a 40-50-esek is, bácsizzák, rajta maradt ez a megszólítás. Apukám azt mesélte, eleionte fura volt neki, hoyg az újak bácsizzák, de aztán úgy volt vele, fiatalabbak, mint a gyerekei, hozzá képest kis, iskolából kiesett gyerekek, úgyhogy igazából teljesen rendben is találta ezt is.

Ha te úgy látod, tetszik neki, valszeg nincs vele baj.

2019. máj. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
jó van Balázska, elég mára.
2019. máj. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!