Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » "Versenyképes fizetés"....

"Versenyképes fizetés". Álláshirdetéseknél mért nem írnak publikusan egy összeget mint minden normális külföldi országban?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy minél nagyobb a szegénység egy országban annál több a probléma, félrebeszélés. Ez a "versenyképes fizetés" is az szerintem. A többi meg hogy üzleti titok stb. egy nagyon nagy bla-bla, ergo mellébeszélés. Már kamuznak a legelején.

2019. máj. 16. 13:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"200-250 a versenyképes? És szerinted az mivel versenyez? Az éhenhalással"



Én 2 diplomával lassan 20 pályán eltöltött évvel a hátam mögött nem kapom meg a 200-at még bruttóban se!!

És nem sori melós vagyok borsodban 8 elemivel....

2019. máj. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

A 200-250 ezres fizetés azért Magyarországon igenis a JÓ fizetések közé sorolandó, még Budapesten is - vesd hozzá egy kiló kenyér, egy rúd szalámi, vagy egy doboz vaj árát. Tavaly voltam Angliában tesómnál, aki - hivatalos statisztikákat nézve - jól keres odakint, de az ottani árakhoz mérten kb. olyan, mintha itthon 350 ezer körül keresne.


Itthon az albérletárakkal van a baj. Simán kiadnak neked egy albérletet 100-120 ezer + rezsiért, míg a saját házad 10-12 éves törlesztését 70-80 ezerből megúsznád havonta. Csak ahhoz ugye önerő, meg belátható jövőkép kell, amit sokan nem tudnak felmutatni (sokszor nem a saját hibájukból), ezt hívják ellehetetlenítésnek.


Az érem másik oldala, hogy nyilván mindenki drágábban adja ki az albérletét, miután az előző újmagyar család fél évig lakott benne fizetés nélkül, és még le is pusztították, mindezt mindenféle utólagos szankció nélkül, mert idióták a törvények, és megtehetik.


Ördögi kör.

2019. máj. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 GombaPorkolt ***** válasza:
65%

Pontosan én is így gondolom. Ki kéne írni legalább egy tól-ig határt, hogy az ember tudja, megéri-e az idejét procedúra a jelentkezéssel. Ha ez a "versenyképes" mondjuk nettó 240, akkor megéri. Ha ez 200, akkor nem is pazarlom az időmet rá, inkább alszom helyette.


A másik meg az, amikor kiírják nagy büszkén, hogy "fiatalos csapat, nyüzsgő munkahely, kihívó feladatok" vagy hasonló pozitív jelzők... Öcsém, pont telibe le**arom, milyen a csapat meg a munkahely, 3 dolog a fontos: munkaidő/munka mennyisége (ezt egybe veszem, általában a kettő arányos), fizetés és helyszín (ergó mennyi idő nekem itthonról a melóba). A többi sallang hülyeség engem még inkább csak idegesít is. Mit gondolnak, miért megyek oda? Jól érezni magam/szórakozni? Lóf***t. Pénzt keresni, a többi (amíg nem egy tróger, alja munkahelyről beszélünk) nem, vagy csak nagyon ritkán érdekel.

2019. máj. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
72%

Hát igen, sokak szemében tüske, ha a fizikai dolgozó "jól" keres. Azért azt ne felejtsük el, hogy ma Magyarországon fizikai dolgozónak lenni szégyen! Aki itthon marad az ezt vállalja! Sok szakmunkára meg egyszerűen nincs ember.

Nézem a tablókat a városban. Gimnázium: 25 körüli osztálylétszám. Szakmunkás: 3!!!! varrónő. Asztalos szakot egy iskolában több éve nem tudnak indítani, mert nincs rá jelentkező!!!

Alföldön pályázat nyeréssel elindítottak volna egy üzemet de nem tudtak! A második helyezett Szlovákoknak sikerült. A vezetői,irodai munkahelyekre megvoltak az emberek. Viszont kellettek volna szakemberek is - szerszámkészítő - azt viszont már nem tudták összeszedni. A gyári munkásokat meg úgy kicsavarják mint a citromot. Szóval azért nem kell ezeket az embereket irigyelni, ha kicsit többet keresnek az éhbérnél.

2019. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
47%

Mégis hogy írják ki a hirdetésben a bért? Hiszen az nem egy fix dolog: attól függ mit kapnak érte. Más ha egy szinte kezdő 1-2 év tapasztalattal, más ha van 8 év tapasztalata és megint más, ha van egy pár olyan nem alapelvárás tapasztalata amit a cég tud hasznosítani.

Mire mennél egy olyan hirdetéssel, hogy bér 400-900ezer?


Volt olyan, hogy a cég adott pozícióra szánt kerete felett igényelt a jelentkező +10%la, de olyan tudása volt, hogy így is felajánlották neki a munkát.


A munkapiac ugyanolyan jellegű mint az árupiac. Itt a cég a vevő, a melós pedig az eladó, aki eladja az idejét.


Te mit szólnál ha az eladók azt mondanák pl a zöldségesnél, hogy előbb te mond meg mennyit szántál az árura? Mit mondasz, ha nem írják ki a piacon az alma és az eper árát? "Már kamuznak a legelején"? Akkor a munkára jelentkező is kamuzik az elején ha nem ír bérigényt? (egyébként nem mert nem ismeri pontosan milyen munkára adja meg hogy mennyit kér, így a cégek CV-ben kért bérigénye is marhaság)

2019. máj. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 GombaPorkolt ***** válasza:

Igen, sokkal többre mennének azzal, hogy pl 400-900, mert legalább tudnánk, hogy egyrészt a cég még minimum bér szintjén is korrekt vagy sem, másrészt meg látnánk számokban, mennyire éri meg a mi időnk a cégnek. Nehogy már vakon menjek bele akármibe, a váló életben az árak korrekt, nyílt tisztázása a legfontosabb. Ha nem látom, mennyi pénz van a dologban, már negatív ponttal indul nálam akárki vagy akármi. Árcédula nélküli termék esetén is megkérdezi a normális ember, hogy mennyi az annyi; nem teszi vakon a kosarába!


A munka is csak egy üzlet, ugyanolyan, mint a piac, lényegében. Én eladom az időmet X munkáltatónak, de nekem tudnom kell, mennyit ér meg az én időm neki. Ha nem fizet eleget az időmért, amiben mást is tudnék csinálni a hülyesége helyett, akkor nem pazarlom az időm rájuk. Sokan elfelejtik a mai világban, hogy a munka is csak üzlet, szolgáltatást ad el a munkavállaló (a munkaerejét és idejét) pénzért. Semmiben nem különbözik más piactól.

2019. máj. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Árcédula nélküli termék esetén is megkérdezi a normális ember... "


Csakhogy itt te vagy az áru. Akkor miért nem neked kell kitenni az árat, miért a "vevőtől" várod el?

2019. máj. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
62%
Nem a munkavállaló az áru, hanem a pozíció, amit hirdetnek. Igenis ki kellene mellé írni, hogy mennyi fizetést akarnak adni, hogy a vevő tudhassa, annyiért kell-e neki vagy sem.
2019. máj. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 remetdol ***** válasza:

"Nem a munkavállaló az áru, hanem a pozíció, "


Ez gazdaságilag téves. Te nem fizetsz a pozicióert!

2019. máj. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Mert a versenyképes fizetés jól hangzik. Versenyben utolsó is van.

Van ahol a versenyképes alatt nettó 110-et, máshol meg nettó 250-et értenek, de ez ritka.


Általában a versenyképes fizetés a minimálbér.

2019. máj. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!