Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pár év külföldi konyhai...

Pár év külföldi konyhai kisegítőzés után 30 évesen az normális hogy itthon is ugyanezt folytassam?

Figyelt kérdés

Üdv!

Arról van szó hogy kb 3 évet kint dolgoztam konyhai kisegítőként, ennek a fele kb nagyon durva mosogatásból állt (napi 3-400 ember a hét 6 napján). Hazajöttem és utána egy darabig szépen eléldegéltem abból a pénzből ami már eléggé fogyóban van. 30 éves vagyok, egyedül élek, sima érettségim van csak és elkezdtem nézelődni hogy merre tovább. Leadtam több étterembe is a jelentkezésemet, hiszen ebben jó voltam, be is mentem...minden jól ment. Viszont az a nagy problémám hogy ahogy telnek a napok a próbanap kezdetéig ami holnap lesz, kezdem magam meggondolni. Előjöttek a rossz emlékek, hogy ez mekkora szívással, lenézéssel, rohanással meg mocsokkal jár. Persze van az a pénz amiért megcsinálnám, csak itthon ezt nemlehet megkeresni. Egy nagy megyeszékhelyen lakok vidéken, egy elég fullos, jól menő helyre kéne mennem és ehez képest keveslem az ajánlott fizetést. Napi 5 nap elvileg 8 órában...ez így még 130ezernek sem jön ki. Az az érzésem támadt magamfelé hogy én ennél többet nézek ki magamból hogy ennyi évesen éhbérért ugyanezt folytassam? pucolgassak és odaégett szar edényeket mosogassak, de viszont jelenleg más alternativa nincs. Minden este, hétvégén is éjfélig bentlenni és mondom ahogy telik az idő, egyre jobban hajlok afelé hogy betelefonáljak hogy ezt mégsem szeretném csinálni. Elnézést kérek mindenkitől aki itthon ebben dolgozik, nem akarok rosszat írni erről a munkáról, kint sem jobb a helyzet, ott is sok esetben minimál közeli pénzeket fizetnek ezért. Kint jó helyen voltam, meg is szenvedtem azért a 450-500ezer Ft-ért, de itthon ugyanezt bevállalni 130ezért elég necces nem? Szóval a lényeg az hogy aki kint dolgozott már ilyet, itthon is bevállalná? vagy inkább érdemes tovább keresgélni más meló után ami jobban fekszik?


2019. márc. 28. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:

" Hazajöttem és utána egy darabig szépen eléldegéltem abból a pénzből ami már eléggé fogyóban van. 30 éves vagyok,"

No, látod, itt mindjárt el is követtél egy hibát: ez alatt az idő alatt gondolom nem tanultál ki semmilyen szakmát, csak úgy el voltál, mint hal a vízben.

Melyik országban voltál, mennyire tanultad meg azt a nyelvet, illetve azzal nem próbálsz meg elhelyezkedni?

2019. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért jöttél haza?
2019. márc. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint ezért nem szabad ilyen primitív munkákkal kimenni (pizzafutár, mosogató, takarító, stb..). Mire mész vele ha kint keresel 3 évig ~1400 eurót, hogy ha utána itthon meg negyedét sem kapod meg? Ha megcsináltál volna egy piacképes szakmát 20-as éveid elején, azóta itthon is megkeresnéd azt a pénzt normális munkával, amit kint mosogatással. Vagy, kint keresnhetnél 2200-2500 eurót. Nagy hülyeséget csináltál, de megtörtént, kár ezen rágódni.

Kezdj új életet, 30 évesen egy érettégivel mész neki a nagyvilágnak. Valamit tanulnod kell, így nem fogsz egyről a kettőre jutni sem kint, sem itthon.

2019. márc. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

# 3


OFF


Sokan még diplomával sem jutnak egyről a kettőre,hova tovább a vacak nyelvvizsga megszerzése is gondot okoz.


ON


30 évesen érettségivel,ha beszélsz 1 idegen nyelvet akkor vissza kell külföldre menni.

A közhiedelemmel ellentétben ott is vannak gyárak stb..ahol lehet dolgozni,ugyanis nyugat Európában sincs mindenkinek diplomája. A melós ott is kell.

2019. márc. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 nekem sincs nyelvvizsgam, nem tudok folyekonyan angolul, a szakmai angol szokincsem megvan es kb. ennyi. Nincs bsc-m, meg is mernokkent dolgozom 400 netto alapberert. Ha meglesz a bscm es a hozza szukseges nyelvvizsga (direkt nem nyelvtudast irok) 500 netto alatt nem vallalok el munkat. Csupan ertek a szakmamhoz, ennyi a titka. Vmiben legyel jo, vmiben kepezd magad, es lesz penz. Hozzateszem, JO szaktudassal az epitoipari, gyartoipari, villamosipari szakmakkal is megkereshetsz 400 nettot. Csak ahhoz nem szabad leragadni egy bizonyos szintem/szakertelmen.
2019. márc. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Laylah ***** válasza:

2 évet voltam kint szobalányként. Nekem is pofon volt, hogy kevesebb mint a felét ajánlják az ottani fizumnak normálisként meg viszonylag jóként. Én keveslem azóta is, és hiába van rendben szinte minden más az életemben, a munkám is olyan, ami érdekes tud lenni, jó környezet, stb., de ezen nem tudom túltenni magam.

A kérdésre válaszolva, tudván, hogy az ottani minimálbér olyan 400k nettót jelent, itt meg ugyanazért 130-at kapnék, eszembe se jutott szobalányként munkát keresni. Az viszont igen, hogy tovább vigyem a vonalat, és supervisornak jelentkezzek, amiből pár év leforgása alatt akár housekeeping manager is lehetek. Az egyetlen oka, amiért mégsem erre indultam, az az volt, hogy a környéken nem volt ilyen állás, csak több mint 40 km-es körzetben, a bejárás viszont nehezen lett volna megoldható. Most a nyomdaiparban dolgozom irodai munkásként (nem aktatologatás).

2019. ápr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!