Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek a megbecsülés...

Szerintetek a megbecsülés mekkora szerepet játszik abban, hogy mennyire működik olajozottan egy cég?

Figyelt kérdés
2019. máj. 20. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a megbecsülés, egymás tisztelete, a pozitív megerősítés, dicséret, konstruktív hozzáállás az alapja ennek is, mint sokmindennek.

Véleményem szerint tehát igen nagy a szerepe.

2019. máj. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos. A dolgozók ugyanúgy sőt még jobban, megszivathatják a vezetőséget mint a vezetőség a dolgozókat. Piramis. Azt hinnék a csúcs maga a hatalom de ez illúzió, az alapon, a legnépesebb szinten áll az egész, ha az alap megremeg akkor az egész megremeg.
2019. máj. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Eléggé.

Szélsőséges példát mondok, de megtörtént.

A meló elfogadható volt, a lóvé aránylag korrekt, csak a góré beszélt úgy az emberekkel mint a kutyákkal, meg igazából darabra mérte őket, melyik posztra hány ember kell, nem személy szerint.

1-2 dolgozónak ebből elege lett, lelépett, (az egyik konkrétan olyan helyre ment ahol a pénz is kevesebb volt, de belátta hogy annál a cégnél ennyit tudnak fizetni, és kész. Többre becsülte, hogy szakmailag és emberileg is megbecsülik, elismerik, számít mint ember, és alkalmazott.

Még ha a pénz kevesebb is volt.


Na hogy rövidre fogjam, ezek elég kulcs figurák voltak az egységben, akik nélkül újabb 2 ember mondta azt, hogy köszi, nélkülük én se harcolok itt tovább.

Őket meg a maradék követte, mert annyira lehetetlenné vált a munka, hogy tökmindegy volt hogy bemennek a dolgozni, 3 ember helyett úgyse tudtak teljesíteni, bementek, de át se öltöztek, megvárták a górét, és mondták neki, hogy 10 ember helyett 3-man úgyse tudnak csodát tenni, ráadásul ha nyitva akartak volna tartani akkor napi 16-18 órát kellett volna dolgozni szabadnap nélkül...

Úgyhogy a maradék is elment, mivel 1 stabil ember cseréje is hetekbe, akár hónapokba kerül, amilyen remek felhozatal van profi szakemberekből.

(Ez egy étterem volt.)

Úgyhogy ez olyan lavinát indított el, hogy szó szerint a megbecsülés hiánya miatt bezárt az étterem.

2019. máj. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, beillesztem ide azt, amit egy másik kérdéshez írtam, mert a válaszom ugyanaz.


Egy ember feladata a munkahelyén, hogy végezze el a munkáját.



Azért, mert valaki ott van és teljesíti a kötelezettségeit, nem fog dícséretet kapni.



Ha valaki túlteljesít, észevesz és kijavít egy hibát, ami amúgy hatalmas kárt okozott volna a cégnek, olyan dolgot talál ki, ami mások hasznára válhat a jövőben, stb., akkor jár érte az elismerés.



De átlagosnak fognak arra tekinteni, aki a munkahelyén átlagos.



A hibáit viszont ki fogják emelni; nem azért, hogy éreztessék vele, hogy ő milyen béna, hanem, hogy fejlődhessen; természetesen nem ordibálva mindenki előtt, hanem négyszemközt. - hidd el, ez sokkal jobb. Építőjellegű kritikák ezek, amik sajnos nem minden helyen fordulnak elő. ha hibázol és figyelmeztetnek, legalább látod, mit rontottál el, mire kell odafigyelni, stb.



Van olyan hely, ahol ez meg se történik - szépen kibeszélnek a főnökök a hátad mögött, hogy mennyire életképtelen vagy, az arcodba mosolyognak, de aztán x hiba után repülsz és meglepetésként fog érni.



A másik; ha te úgy érzed, hogy Te beleadsz aopait és anyait, viszont gyakran kapsz fejmosást, érdemes lenne azon elgondolkodni, hogy biztos az e a megfelelő munka számodra.


***


Summa summarom;


Motiváló a, hogy a remekmunkaerő elnyeri méltó jutalmát.

2019. máj. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Munkavállalója válogatja szerintem.

Dolgoztam olyan cégnél,ahol a munka dandárját betanított dolgozók végezték. Magyar kkv volt, a tulaj kiskirályként viselkedett, a kocsiját is a dolgozókkal takaríttatta. Volt egy törzsgárda csupa olyan emberekből, akik utáltak ott dolgozni, de ilyen-olyan okokból kénytelenek voltak maradni. Rendszeres volt a túlóra, amit vagy lecsúsztattak, vagy nem, de ki nem fizettek soha. majdnemhogy két ember helyett kellett dolgozni mindenkinek, mert annyi megrendelés volt, amíg ott voltam. Kb. semmilyen megbecsülés nem volt, csak a hajsza nevetséges bérért. Már minden hasonló helyen hazavitték az emberek a nettó 130-140ezret, itt meg 100-ért fingattak mindenkit. Ok nélkül nem bszogattak, de ha valaki hibázott, azt lecseszték, mint a pengős malacot. A hagulat is ennek megfelelő volt, állandóan hirdettek álláshelyet, de senki nem maradt 1-2 hónapnál tovább az újak közül.

Mégis prosperált a cég, ugyan fejlődni nem fejlődtek, de mai napig látom a kocsijaikat, tehát gondolom élnek és virulnak így is.

2019. máj. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!