Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért menjek el dolgozni...

Miért menjek el dolgozni máshová ha most "itthon" több pénzt tudok kitermelni?

Figyelt kérdés
Másodéves egyetemi tanuló vagyok és a szüleimmel dolgozok nyaranta. Van egy vas és szerszám kereskedésünk, anya pedig most nyitott egy Ruha boltot ami számomra meglepő módon jól megy(nem gondoltam volna, hogy van igény egy ekkora városban a jobb minőségű/márkás ruhákra). Igazából az érdekel néhány ember miért hiszi azt, hogy mivel a szüleimmel dolgozok kvázi semmit nem kell csinálnom itthon egész nyáron. Valakitől konkrétan megkaptam "Te is otthon rohadsz egész nyáron én meg a címerben aszalódok, lenne benned annyi inkább dógoznál. Mondjuk akik megtehetik.", azt inkább nem részletezném, hogy milyen verbális és nonverbális válaszreakcióm volt.

2017. júl. 16. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Te most magyarázkodsz? Minek? Kinek? Mindenki úgy oldja meg a kiséletét, ahogy tudja. A te eseted szerencsés kivétel, talán 1000-ből egy korodbeli van ilyen jó helyzetben. Te így oldod meg. ennyi.
2017. júl. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem szeretem ezt a szót használni, mert manapság teljesen félre értelmezik az emberek, de szerintem itt most tényleg arról van szó hogy irigykedik, hogy neked jobb dolgod van.
2017. júl. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Jaj már, miért érdekel téged ilyen lúzerek véleménye?

És ha nem dolgoznál semmit, akkor mi lenne? Nem kötelező dolgozni, elég lesz akkor, miután lediplomáztál.

Ne foglalkozz az ilyenekkel.

2017. júl. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

Talán azért, hogy seggberúgást is kapjál, ha elcseszel valamit és ne csak ejnye bejnyét;)

Így csak egy leszel a vagyont örökölt élettapasztalatok nélküli, gazdag idióták közül, akinek a munka csak annyi, hogy, ami tetszik azt végzem el s a büdöset nem-álomvilágban élő, de az élet nem ilyen...a normálisoknál.

Szóval, magadért dolgozz máshol...látod, még ruha-bulin is meglepődsz...ennyit sem tudsz...

2017. júl. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:
78%
Pofibuki te aztán nagybetűs proli vagy.
2017. júl. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

@pofibuki


"Így csak egy leszel a vagyont örökölt élettapasztalatok nélküli, gazdag idióták közül, akinek a munka csak annyi, hogy, ami tetszik azt végzem el s a büdöset nem-álomvilágban élő, de az élet nem ilyen...a normálisoknál. "


Akkor én inkább lennék nem "normális"....

2017. júl. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

@pofibuki


én is azt csinálom, amit szeretek...persze nem "családi cégnél vagyok puncsos", rendes munka...ezek szerint nekem is jobb lett volna előbb elmenni egy gyárba vagy napszámba dolgozni, mert a normális ember nem a jó munkát keresi, hanem csak kell a pénz valahogy, valahonnan...XD ezért nem tartassz még sehol :D

2017. júl. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5%

Ingyenélő kis tahók vagytok papa s mama pénzén...szánalmasak, akik saját lábra sem képesek állni.

Ezt "kedvességetekért";)

2017. júl. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Bárcsak az lennék...
2017. júl. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyenekkel ne törődj. Egyébként azért is jó elmenni máshova dolgozni, mert ezzel tapasztalatot szerzel. Teljesen más amikor az ember a szülei között kényelmesen eldogozgat. Ha elmész egy másik, nagyobb kereskedésbe dolgozni, akkor megismered az ottani technológiát, az ottani módszereket, esetleg kapcsolatokat is szerezhetsz, ha olyan a munkád hogy kommunikálnod kell a beszállítóikkal, stb. És ezt a sok tapasztalatot vissza fogod tudni forgatni a családi vállalkozásba, ami így fejlődni fog. Nincs annál rosszabb, mint amikor van egy kis családi vállalkozás és a tagjai elvegetálnak rajta, aztán idővel megszűnik, mert nem halad a korral, nincs innováció tapasztalat vagy továbbképzés hiányában.
2017. okt. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!