Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes kivennem szabadságot?...

Érdemes kivennem szabadságot? Egy napot sem voltam még.

Figyelt kérdés

Decemberben kezdtem a munkahelyemen. Munkaügyin keresztül vettek fel, támogatással. Szeptemberig van szerződésem. Nem tudom lesz-e hosszabbítás. Betanultam, én vagyok egyedül az irodában, én csinálok szinte mindent már, viszont ugye nem kapnának utánam pénzt, tehát a legrosszabb esettel számolok. 21 nap szabadság jár nekem. Egy napot sem vettem még ki. Részben azért, mert nem akartam, hogy senki ne legyen az irodában,meg amúgy sem volt semmi olyan programom amit ne tudtam volna hètvégére időzíteni. Ma gondolkodtam, hogy ha már csak 3 hónapom van, arra nagyon sok ez a 21 nap. Nyaralni nem fogok menni, nem tudom érdemes-e így kivennem.

Ha tudnám, hogy maradok tovább akkor inkább decemberre tartogatnám, de ha rákérdezek akkor gondolom úgysem mondják el a főnökeim még meg hogy el leszek küldve.

Mit gondoltok, hogy osszam be a napokat? Vegyem ki egyáltalán?


2019. máj. 28. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyszerre az egészet utolsó hónapban. Ha elküld.
2019. máj. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

21nap egész évre jár,szeptberig kb.18 körül.Egy hónapra 2 nap.

Én megvárnám a szeptembert,ha elküld,kivenném az egészet,legyen ez amolyan felmondási idő ha lehet.

Ha maradhatsz,akkor valahogy arányosan elosztanám.

Bár gondolom új szerződést írna három hónapos próbaidővel.

2019. máj. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nekem a bérjegyzékemen 21 nap van. A könyvelő készíti. Szóval azt hittem ez így van, de ha "csak" 18 nap jár az sem sokban befolyásolja a helyzetet. Viszont igazad lehet, mert ismerősöm egész évre kapott ennyit.

Köszi egyébként a tippeket! De azt nem értem, hogy miért írna megint próbaidőt? Bár mondjuk ez is lényegtelen.

2019. máj. 28. 22:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Tavalyról áthoztál pár bapit, gondolom.


Határozott idejű szerződésed van, vagy határozatlan, és megmondták, hogy max. szeptemberig, bár az utóbbi eset elég nagy hülyeség lenne.


Mi a célod? Ezt kell eldönteni. Ha minél több pénzt akarsz kihozni ebből, és bírod, akkor nem vennék ki egy napot sem, hanem megvárnám a szept. 21-et, és pénzben megváltják.


Ha cég okos, akkor elküld szabadságokra, mert a munkáltató adja ki, és nem te veszed ki. Így kerülnél a cégnek a legkevesebbe.

2019. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem hoztam át tavalyról semmit, mert decemberben kezdtem, és akkor ki kellett vennem a 2 napot ami akkor járt, úgyhogy az jól jött a két ünnep közti időszakra.

Ìgy van most a bérjegyzékem alján az, hogy 21-ből nulla napot vettem ki.

Határozott idejű szerződésem van szeptember 4-ig, mert addig adja a támogatást a munkaügyi.

Az első hetemen azt mondta a főnököm, ha belejövök a munkába meg nem lesz semmi gond, akkor maradhatok a támogatás lejárta után is, mert akkor nem kell betanítani új embert, ha velem nincs probléma. Mondjuk ki tudja miért mondta ezt mikor rákérdeztem, lehet mert akkor nem fogadtam volna el az állást és ugrik a támogatás nekik.


Csak idegesít már ez. Viszont ennyi napot esélytelen kivennem a 3 hónap alatt. Hülye voltam, hogy eddig húztam,de ha nem volt miért szabira mennem...

2019. jún. 1. 16:04
 6/9 A kérdező kommentje:
Komolyan a ki nem vett szabadságot pénzre vàltják? Ezt nem is tudtam.
2019. jún. 1. 16:06
 7/9 anonim ***** válasza:
A munkaviszony megszűnésekor, igen.
2019. jún. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Erről tényleg nem tudtam. Lehet megkérdezem ezt a könyvelőtől is aki csinálja a bérjegyzékem. Ha valóban így van akkor ezzel járnék a legjobban, mert tényleg max pár napot vennék ki a nyáron pihenésképpen.

De jó, hogy ìrtál,köszönöm :)

2019. jún. 1. 16:10
 9/9 anonim ***** válasza:
A könyvelőd meg jelzi a főnöködnek, hogy ideje lenne kiadni neked a szabijaidat, mert sokba fogsz kerülni a megszűnéskor...
2019. jún. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!