Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány nap szabadságot kell...

Hány nap szabadságot kell majd kivennem?

Figyelt kérdés
Első gyermekem 2008 októberében született, születése előtt táppénzen voltam, utána tgyás, majd gyed 2 éves koráig, elkezdtem a gyest, várandós lettem a másodikkal. 2011 áprilisától táppénzen voltam (addig gyesen), majd ismét tgyás, és most márciustól gyeden. Melyik időszak számít szabadság tekintetében?
2012. jún. 20. 07:37
 1/2 anonim ***** válasza:
A szabadságnak nincs köze a gyed-hez, táppénzhez, stb-hez. Éves szintem megkapod amennyi jár, és a végén ki tudod venni. Azt biztos tudod, hogy mennyi jár neked egy évre.
2012. jún. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

De van köze a szabadságnak a gyedhez - mert nem jár végig a gyed alatt.


Szabadság a tgyás idejére és a gyed első évére jár az első babánál, és a tgyás idejére plusz a gyed első fél évére jár a második babánál.


A te esetedben jár 2008.ban annyi szabadság, amennyit nem vettél ki októberig a táppénz miatt, utána jár októbertől végig év végégig, majd jár 2009-ben egész évre, és 2010-ben március 17-ig.

2011-ben jár áprilistól év végéig, 2012-ben viszont csak szeptemberig jár (addig , amíg letelik a 6 hónap a gyed kezdetétől számítva).


A korod figyelembevételével ki tudod számolni, ez pontosan hány nap szabit jelent.

2012. jún. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!