Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit tennétek?

Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
[link]
2019. jún. 3. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

semmit.

A magyar szokások teljesen mások mint ott ahol a cikkben szereplők élnek.

Ha itt megkínálnak egy állásinterjún kávéval, akkor tálcán, csészét tesznek eléd csészealjjal és ott van mellette a cukor és egyéb is kikészítve. Akkor az a szokás, hogy ODA teszed vissza a csészédet ha megittad a kávédat. Vagy ha együtt készítenek kávét az étkező részen, akkor úgy is ott isszák meg.

Mivel ez a cikk megjelent, már ez az ötlet is mehet a lecsóba. Mint amikor a bűvészről kiderül a trükkje.

Akik ilyesmivel foglalkoznak, azok már ismerik a sztorit és éppen úgy felkészítik rá a jelentkezőket, mint arra, hogy hogyan üljön az ember egy interjún, ne menjen oda úgy, hogy semmit nem tud a cégről, öltözzön megfelelően stb. stb.

2019. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség. Mivel már tudom, hogy ez a mániája, felajánlom, ha ott jelentkezem. De amúgy meg. Különböző területeken különböző szokások vannak, és ez nem hozzáállás kérdése. Itt pl. a "házigazda " kínál kávéval, és a házigazda dolga elvinni.


Amúgy szerintem ez egy bogár.

2019. jún. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Hát én ezt az élethelyzetet valahogy úgy képzelem el, hogy megkérdezik az elején, kérek-e kávét, esetleg üdítőt. Amennyiben elfogadom, úgy én ha nem is konkrétan azt kérdezném, hogy visszavihetem-e, de ösztönszerűen megkérdezném a végén, hogy hová tehetem a poharat. Ha azt mondja hagyjam csak ott, akkor úgy teszek, ha azt mondja, hogy a konyhába kivihetem, azt megköszönné, akkor kiviszem. De csak úgy instant nem kérdezném, hogy kivihetem-e a konyhába. (Nem mellesleg az egy más kultúra ott Ausztráliában, így nem biztos hogy itt Magyarországon is feltétlenül működne ez ugyan úgy, mint ott. Persze ez csak egy szubjektív vélemény)
2019. jún. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem eddig az esetek 80%-ában papírpohárban adták. Amúgy meg hülyeség. Mi van, ha nem is kérek?
2019. jún. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
hatalmas clickbait baromság 40-es nőknek...
2019. jún. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer voltam egy sok körös interjún, már ezt sem értettem, hogy minek hívnak be többször. Csak az utolsó alkalommal kérdezték meg, hogy innék-e kávét vagy teát, teát kértem. Csészében, kistányérral kaptam, de nagyon idegesítő volt az egész helyzet. Egy hatalmas tárgyaló óriási asztala, én az egyik oldalán egyedül lógatom a vízbe a teafüvet, szemben meg 5 ember bámul és jegyzetel. Megérteném ha olyan munkakörről lett volna szó, ahol sok emberrel kényelmetlen helyzetekbe keveredhetnék, de nem erről volt szó, és kicsit úgy éreztem magam mint egy kísérleti patkány. A kérdéseknek kevés köze volt a szakmához, érezhetően a személyemet tesztelték, csakhát az részemről nem eladó, sajnos zokon veszem, és valójában éppen azt tartom paraszt viselkedésnek, hogy állásinterjú címszó alatt vannak akik úgy vélik bármi megengedett. Van önéletrajz, személyes megbeszélés, és ha ez alapján nagyot tévednének még akkor is van próbaidő, azok akik teáscsészékkel tesztelnek másokat elég nagy valószínűséggel pszichopaták, úgyhogy nem szívesen dolgoznék ilyen helyen. Simán otthagytam a tányért, csészét, mindent, mert egyébként így illik. Máskülönben szándékosan beszóltam nekik, mert nem akartam még egy kört futni náluk. Pár nappal később kaptam is a levelet, hogy nem rám gondoltak. Én azóta gyakran gondoltam rájuk, mint amolyan vámpírklánra a hegyekben, akiktől sikeresen megmenekültem.

Ha igaz, ha nem az a cikk, ha ilyen piti kis tesztekkel jönnek valahol, le kell lépni nagyon gyorsan.

2019. jún. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nevetséges cikk, nevetséges módszerrel.

Egyébként soha nem fogadnèk el kávét àllàsinterjún, valószínűleg ideges lennék, olyankor a gyomrom nem teljesen jó, szóval nem rontanám a helyzetet kàvèval, főleg, hogy mindig estefelè kàvèzok, és ebben a szokàsomban nem zavarhat meg senki. :D

2019. jún. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem ott kezdődik, hogy el se fogadnám a felajánlott kávét.


Ha valami miatt mégis kell innom pl vizet (pl félrenyelek, nagyon meleg van, akármi), interjú után felveszem az asztalról a poharat és megkérdezem, ezt hova tudom vinni.


De ilyen se fordult elő. Akárhányszor megkínáltak valamivel, nem kértem.

2019. jún. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TappancsMancs ***** válasza:

Lehet, hogy Ausztráliában az a szokás, hogy a vendég viszi ki a konyhába, de tényleg nem tudom. Lehet. Nekem akkor is egy ilyen szokás nem hangzik hihetően egy fejlett államban a mai időkben.


A cikkben egy Ausztrál cégvezető tesztje van és ő nem mérce! Szerintem még ott sem az, nemhogy itt Európában. Bárkinek lehetnek "nagy" ötletei egy állásinterjú "legjobb" tesztjéről, de ettől még az nem számít annak. És sokaknak vannak tuti tesztjeik és hiszik is az mennyire jó mérce.


Magyarországon, ha kicsit is hivatalosabb a szituáció a vendéglátó szolgál ki, és nem a vendég hoz-visz magának bármit is. Kicsit még szemtelennek is tűnhetne ilyen nálunk, mert állásinterjún megadják hova mehet a jelentkező, és nincs szabad mászkálása a cégnél, az ugyanis magánterület és bizonyos okkal engedték be, és csak oda ami rá tartozik. Nincs jövés-menés.


Egyébként meg milyen cég az aki a vendégtől várja el, hogy elvigye a kávéscsészéjét? El ne mosogasson a vendég? :)

2019. jún. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TappancsMancs ***** válasza:

És miután körbejártuk a linkelt cikket, válaszolva is a kérdésre, eszem ágában se lenne visszavinni a csészét. Ha nekik ez nem illedelmes én nem is dolgoznék ott, mert úgyis kijönne még jópár egyéb "érdekesség".


Na szóval mivel nem illik visszavitetni, így nem is ajánlanám fel. Értelemszerűen.

2019. jún. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!