Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Te mit tennél a helyemben?

Te mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Minden segítséget előre is köszönök.


Egy nagyon jó céghez sikerült bekerülnöm. Jó a fizetés, a kollégák jó fejek, egy csomó egyéb pluszt adnak (cafeteria, csapatépítők, céges telefon és laptop). A munka papíron pont illett a képességeimhez, hasonló supportos tevékenységet végeztem korábban is, itt viszont már van némi scriptelés is, amit szintén szeretek és amivel szívesen foglalkozom. A CEO is olyan ember, akire felnézek. A főnököm kedves és türelmes. Nincs hétvégi munka, megkapjuk rendesen a szabadnapokat és az ünnepnapokat is. Otthonról dolgozhatok akármennyit. Tréningek is vannak. Ha továbbra is itt dolgozom, esélyes, hogy fejlesztő lehetek egy nap.


Mindennek klappolnia kéne, és mégse megy úgy, ahogy kellene - magával a munkával van a bajom és hogy folyamatosan inkompetensnek érzem magamat. Minden megoldandó problémánál úgy érzem, hogy "ezt már tudnom kéne és fogalmam sincs, hogy mit kezdjek vele, nem találom a probléma gyökerét".

Ehhez hozzájön, hogy amit csinálunk, az egyáltalán nem érdekel, nem tud lekötni - a scriptelés részét szeretem, de abból elég keveset kapunk, csak javítást, magamtól nem igazán kell semmit sem csinálni (inkább csak problémák forrását kell felderíteni).

Az előző helyemen izgalmas volt, olyan egyre feljebb ment a teljesítményem is, mert szerettem. Ott sokat kellett dolgoznom kevesebbért, viszont sosem mentem be úgy, hogy "ma is dolgoznom kell és inkompetensnek érzem magamat". Több mint egy éve vagyok az új helyemen.


Tehát a munkán kívül minden ritka jó, azok miatt vagyok még itt. A legtöbben letudnák azzal, hogy jó, váltani kell, viszont nem tudom, hogy mit csinálnék ehelyett. Szívesen fejlesztenék, de ahhoz nincsen semmilyen papírom, sem a jelenlegi supportos pozícióból nem túl esélyes, hogy tovább tudnék menni egy olyan pozícióba. Nem beszélve arról, hogy a sok plusz, ami itt megvan, esélyes, hogy elvész...

A párom is amellett van, hogy mindenképpen maradjak ennél a cégnél, jelenleg én vagyok stabil kereső (ő is dolgozik, csak speciális körülmények állnak fent, nincs stabil keresete - ebbe most nem mennék bele).


Olyanok válaszát várom, akik hasonló helyzetben voltak/vannak. Felesleges negatív/irigykedő/nem segítőkész kommenteket kérem mellőzni. Előre is köszönöm.



2019. jún. 5. 10:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem valamiféle programozó vagy és viszonylag új vagy adott helyen.

Nekem az a tapasztalatom, hogy a rosszul szervezett helyeken varnak a nyakadba mindenféle feladatot, akkor is ha nincs meg a kellő tapasztalatod. Jól szervezett helyen először megkapod az egyszerűbb és uncsibb feladatokat és amikor már azt látják, hogy azt a kisujjadbòl kirázod akkor adnak nehezebbet. Lehet nálad is ez a szitu. Én a helyedben várnék.

2019. jún. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, a kezdetektől fogva érvényes, hogy random vannak feladatok, ráadásul a hivatalos folyamatok is jó ideje csak kialakulóban vannak. A kezdetben már olyan feladatokat kaptam, amivel később gyakorlott programozó is másfél napot szívott... Emiatt is van a béka segge alatt a motivációm.

Akkor próbálom még bírni a strapát. :) Köszi a választ!

2019. jún. 9. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!