Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minél magasabb beosztásban...

Minél magasabb beosztásban dolgozik valaki, annál könnyebb az élete?

Figyelt kérdés
Arra gondolok itt, hogy, akik az emberek felett állnak, nincsenek mobbingolásnak/bossingolásnak kitéve, munkájukat megbecsülik, kellő tiszteletet kapnak a környezetüktől. Ez valóban így műkődik?
2019. jún. 5. 21:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

(Nem olvastam a kommenteket.)


Szerintem nem; a magasabb beosztás nem csak azt jelenti, hogy több manit kapsz és állsz valakik felett. Több munkát is látsz el.


Voltak ismerőseim, akik a nyomástól összeomlottak.


Pl., irodában ha vezetővé léptetnek elő, nem csak akkor kapod a xart az arcodba fentről, ha elrontasz valamit, hanem, ha más elront valamit; ilyen esetben nem azzal veszik fel a kapcsolatot, hanem hibázott, hanem Veled.


Közben lentről is jön fel a trutyi;


* "Tudom, hogy hárman mehetnek szabira egyszerre és szeptember első hetét már kiadtad három embernek... Tudom előre kell és, hogy már csak 1,5 hét van addig. De most foglaltam le egy utat Bora-Bora-ra, ki is fizettem, szóval engedj el, vagy cirkuszt csinálok!"


*"Igazságtalanság, hogy a Pistike kimegy folyton bagózni, én meg nem veszek ki szünetet és mégsem én, hanem a Sárika lett a hónap dolgozója, aki nem csinál semmi extrát" (Csinál, túlteljesít, mindig segít, ahol tud, plusz feladatokat vállal, csak nem rikácsol közben, hogy ő épp dolgozik keményen)


*"Na hogy van az, hogy a Marika minden pénteken elmehet egy óürával hamarabb?!" (Mert mondjuk egyetemre jár munka mellett és egyeztette a vezetőséggel).


*"Ja csak akarok szólni, hogy most vétettem egy szarvashibát és ez el fog jutni a vezetőséghez; tudom, mi a folyamat, meg el is magyaráztad ötször, csak álmos vagyok és elnéztem a dolgokat."


"Tudom, hogy elkészült a jelenléti a hónapra és aláírtam, de... nem érzem magam jól, ezért most elmegyek, írd be szabinak; a két órát amit ledolgoztam - a gyerekem ballag így pénteken is elmegyek korábban, ott lecsúsztathatjuk... akkor nézzük csak; igen, kedden kéne egy szabinap... Öööhh... oké., akkor ezt írd át és nyomtasd újra".


Körbenézel, bent maradt 2 ember az irodában, mert a többiek bandában lementek cigizni; akkor rájuk szólni, hogy ezt ne.


Visszajönnek, de az egyik munka helyett másokatr zaklat, a telefonját nyomkodja, nem csinál semmit, akkor rászólni.


Közben bőg a sarokban az egyik beosztottad, mert csúnyán néztél rá.


Három dolgot csinálsz egyszerre, hogy két meeting között el tudd végezni a munkát, aminek aznapra vége kell, hogy legyen.


Egyes helyeken olyan mennyiségben jön, hogy a munkaidőd végével el se tudsz indulni haza, csak pár óra múlva, amit nem csúsztathatsz le. Sőt, ha ais viszed a munkát.


Van, hogy hétvégén is keresnek.


Van, hogy ebédelni se tudsz kimenni, van hogy órákon át szorongatod a pisit.


Szerintem annak, aki ezen átmegy, nem lehet könnyű az élete.

2019. jún. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Valóban nehéz egy főnök élete, de azért ne felejtsük el, hogy ha nem inkompetens, munkakerülő rinyagépeket alkalmaz az ember, akkor rengeteg stressztől és kellemetlenségtől meg tudod magad kímélni.


Az olyan munkahelyek, ahol 1 ember helyére 10 másik áll sorban, ott nem igazán engedheti meg magának az alkalmazott, hogy úgy viselkedjen, mint egy utolsó munkakerülő, hiszen ő maga is tudja, hogy sokan állnak még mögötte a sorban.

2019. jún. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Fizikailag nyilván kellemesebb egy légkondis irodában ülni, mint szenet csákányozni, és valószínűleg a rezsi és a kaja miatt se kell aggóni, viszont sok dolog nem olyan egyszerű.

Sose felejtem el, mikor egy magas beosztású, felelős vezető ismerősöm félt, hogy konkrétan börtönbe mehet olyan miatt, amit nem ő csinált.

Apukám magas beosztású, én nagyon nem akarnék olyan mindennapokat, mint amilyenek neki vannak. Reggel 6 előtt indul el otthonról, és általában este 9 és 11 körül ér haza. Néha van, hogy tök korán, 4-5 körül otthon van, olyankor lefekszik egy 3-4 órát pihenni, aztán éjszakára megy vissza. Az otthon töltött idő nagy részében lóg a telefon a füléről (ünnepekkor, nyaraláskor is). Alsós korom óta nem töltöttünk együtt szabadidős programmal egy egész napot. Sokszor nagyon stresszes a debil beosztottjai miatt, akiknek fogni kell a kezét, illetve a felettesei miatt, akik az ő fejét ütik minden miatt. (Még az elnökvezérigazgató is tartozik elszámolással valakinek, ez a "nincs felettes" duma marhaság.) Anyukámmal szép lassan válófélben lesznek, annyira nulla a kapcsolatuk az időhiány és a stressz miatt. Egészségügyileg eléggé rossz helyzetben van, ennyi munka mellett elég kevésszer van ideje sportolni, meg is van az eredménye.

Én mezei alkalmazott vagyok egy közintézményben, és köszönöm, milliószor jobbnak érzem a helyzetem, mint apukámét, a fizum tízszereséért se vállalnám az ő életmódját.

2019. jún. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!