Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szégyen az ha valaki magasabb...

Szégyen az ha valaki magasabb beosztásban volt és saját döntése szerint egy alacsonyabb rangú munkakört választ?

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Valamelyik nap olvastam a Határátkelő blogon egy írást egy sráctól, aki itthon vezető beosztásban dolgozott, de nem volt boldog, kiment Angliába, ahol egy vasútállomáson peronőr (vagy nem is tudom már a pontos nevét, aki a vonatokat indítja a zöld táblájával).


A korábbi karrierjéhez képest ez visszalépés (bár anyagilag nem biztos, hisz Angliáról beszélünk), mégis jó látni, hogy azzal foglalkozik, ami mindig is érdekelte és amit szeret (vonatok). Később mozdonyvezető képzésen szeretne részt venni.


Szóval ebben semmi szégyellnivaló nincs. Örülni kell, ha valaki felvállalja és megvalósítja az álmait!

2014. szept. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Egyáltalán nem az. Az a fontos, hogy örömmel menjen dolgozni.

Én például irodavezető voltam, és soha többet nem akarok vezetői pozícióba kerülni, kivéve a saját cégemnél.

2014. szept. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Igen, van aki szerint szégyen. Szerintem egy nagyon bátor dolog.

A legjobb, ha az ember tisztában van a saját teherbírásával, és személyisegével.

2014. szept. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
A magasabb beosztás nem feltétlenül jelenti a rátermettséget és a szakmai hozzáértést, gyakran inkább a seggnyalást és ebből a szempontból a megbízhatóságot (hogy mindig készen áll rá). A feladat elvégzésén érzett öröm sokszor ellensúlyozza a kevesebb pénz által bekövetkező szűkösséget. Az örömmel végzett munka senkit nem betegít meg, a fordítottja viszont gyakori.
2014. szept. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább bátor dolog, amire büszkének kell lenni.
2014. szept. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A férjemnek phd-je van, de úgy döntött, mégsem akar közgazdászkodni tovább, ezért elkezdett egy mozgógépes sulit és most egy cégnek készít imázsvideókat.:) Szerintem ez nem ciki, attól még ugyanaz az okos, tájékozott ember maradt, csak még kreatívabb:)
2014. szept. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

NEkem a szüleim folyton azzal jöttek, hogy olyant kell tanulni, amivel el lehet helyezkedni, jól lehet keresni...

Gyóygpedagógus lettem, és egy rehab központot vezettem, nagyon jó fizuért, de nem szerettem.

Elvégeztem egy okj-s ápolóképzést, és körzetben helyezkedtem el, nem keresek jól, de imádom és imádnak engem is.

Nem bántam meg.

2014. szept. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem. Pont ellenkezőleg. Azt bizonyitja az illetőről, hogy nem titulus függő és fontos számára a munkája-titulus nélkül.
2014. szept. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szégyennek nem szégyen, de visszalépni hülyeség szerintem. Úgy gondolom, tudni kell mindenkinek előre, hogy mi az amit bírni fog, és ne is vállaljon el feleslegesen többet. Bátyám erre a példa. Lehetne manager itthon az egyik legnagyobb multinál, mert már többször meghirdették a pozit, és a főnöke (aki most jelenleg a manager) mindig kéri, hogy adja be a jelentkezését, mert ő lenne a tökéletes a posztra. Viszont bátyám látja, hogy a főnökének nincs magánélete, nincs ideje a családjára, nincs munkaideje, csak munkája, és csak akkor mehet haza, ha már végzett, ha ez éjfél, akkor is. Igaz, hogy baromi sokat keres ezzel, céges kocsit, lakást, ebédet, utazást, mindent megkap a fizetésén kívül juttatásként. De bátyám 2 gyerekes családapaként nem vállalná azt, hogy éjt nappallá téve dolgozzon, sokszor 16 órákat, így hiába kecsegtető a magas fizetés, nem is jelentkezik az állásra. Megtehetné, hogy egy darabig vállalja, aztán visszalép, és a jó fizetés után biztosan érvágás lenne a színvonal csökkenése is otthon, így inkább bele se megy.
2014. szept. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én vállalnám a testvéred helyében.
2014. szept. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!