Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kizárólag szaktudása és...

Kizárólag szaktudása és rátermettsége alapján csak kevés emberből lesz vezető?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó, nem vagyok alkalmas vezetői pozícióra. Viszont megéltem néhány vezetői kinevezést a környezetemben és ezek kevés kivétellel (aki valakinek a valakije) általában ilyen törtető, mindenkin átgázolok típusú emberek.

Pedig a jó vezető egyik ismérve, hogy kiáll az embereiért (na ezek nagyon nem), meg hogy kiérdemli a tiszteletet, nem gondolja hogy az automatikusan jár neki. Ilyeneket is ismerek, csak belőlük van kevesebb.

Vagy csak rossz helyen vagyok és nem ez az általános?


2019. jún. 6. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
A nagy átlag aki vezető az szakmai lószar, csak jól nyalfaszt!
2019. jún. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Van egy kanadai pszichológia professzor, akinek Youtubeon szoktam nézni az előadásait, szóval rá hivatkozok, én nem néztem utána a dolognak...

Szóval: a pszichológiai szakirodalom szerint az alábbi tulajdonságokkal korrelál valakinek a sikere a karrierben:

-Magas IQ

-Nem kompromisszumkész (nem tudom hogy kell lefordítani, hogy "not agreeable")

-Céltudatos

-Szorgalmas

-Egészséges


Magyarul statiksztikailag pont -a megfogalmazásod szerint- a "törtető típusú" emberek lesznek gyakrabban vezetők (és sikeres vezetők).

2019. jún. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#2: Mi a neve YouTubeon?
2019. jún. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Ott vannak átgázolok mindenen típusú vezetők, ahol a munkakör nem igényel speciális szaktudást (legyen az kétnyelven beszélő diplomás call centeres, vagy betanitott fizikai dolgozó). Itt az a lényeg, hogy a vezető hozza a profit mutatókat, hogy a felsővezetésnek meg legyen a bónusza.
2019. jún. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#3: Szerintem Jordan Petersonra gondol a válaszoló.
2019. jún. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
48%

agreeable: kellemes személyiség, semmi köze a kompromisszumhoz :D

Egyébként igen, nagyon kevés a jó vezető.

2019. jún. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm
2019. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6


Két jelentése van a szónak. A kontextusból meg nyilvánvaló, hogy melyikre gondolt.


[link]

2019. jún. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bár a két jelentésnek van köze egymáshoz! Tehát hogy kellemetlen személyiség is valaki, meg nehezen is egyezik ki dolgokkal. Szerintem nincs olyan magyar megfelelője a szónak, ami körülírás nélkül átadná.
2019. jún. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Főleg kétfajta emberből lesz vezető:

- Az egyik, amit már fentebb írtak: Törtető, felfelé nyaló.

- A másik, amit írtál, kérdező: Valakinek a valakije, rokona.


Az, hogy valójában mit lesz jó egy vezető, maximum a marketingcégeknél megy. A valóságban senkit nem érdekel a termelés szempontjából, hogy a vezető mennyire kedves az alatta lévőkkel. A cég felső rétegét a profit érdekli, általában rövidtávon. Nálunk ilyen téren balkáni a helyzet.

2019. jún. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!