Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek melyik az értékese...

Szerintetek melyik az értékesebb munkaerő/munkavállaló?

Figyelt kérdés
Az olyan alkalmazott, aki azért dolgozik, hogy megéljen, albérletben lakik, vagy hitelt fizet ezért biztos, hogy nagy szüksége van az állásra, kiszolgáltatott helyzetben van és meg fogja becsülni. Vagy az olyan munkavállaló akinek már van saját lakása, állandó jövedelme amiből megtud élni, de szereti a hivatását, amit kitanult és azért szeretne dolgozni, mert ez örömet okoz neki, de viszont nem minden pénzért megy el dolgozni. Munkaadóként ti a két eset közül melyik helyzetben lévő munkavállalót tartanátok előnyösebbnek és miért?
2019. jún. 13. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen munkára. Alkalmazottnak vagy pályakezdő munkakörbe az első, vezető beosztásba, illetve nagyobb tapasztalatot igénylő munkakörbe a második jobb lehet.
2019. jún. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Korrigálok, bocs: *Beosztott alkalmazottnak
2019. jún. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A munkaadó szemében az a kiszolgáltatott, akinek van saját lakása, mert az albérletet bármikor eladhatják vagy csak gondol egyet az ember és elköltözik az ország másik végébe. Ha valakinek van saját lakása az nehezebben mozdul el és éppen ezért veszik fel könnyebben, mert kiszolgáltatott.
2019. jún. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tesóm most vett lakást, de családja még nincs, így kiadta albérletbe, ő meg rugalmasan mozog az ország bármely részébe, és akár külföldre is (mondjuk most pont ilyen a munkája). A saját lakás nem feltétlenül köt röghöz. Család már inkább.
2019. jún. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amelyik jobban ért a szakmához
2019. jún. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Legyünk reálisak, Mo.-n az első.
2019. jún. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A második aki naprol napra él egy 10000 ft többet kap máshol már megy is.Meg motiválattlan is mert minek dolgozon az albérlet meg a hitel miatt.
2019. jún. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én pont azt tapasztaltam, hogy akinek nagyon ki kell centizni, az nem mond fel, nem kockáztat. Akinek van megtakarítása, az könnyebben vált, akkor is ha az új bizonytalan.

Egy rosszul fizető cének az első az előnyösebb. A jól fizetőnek a második.

2019. jún. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is ezt tapasztaltam egyébként. Csak kíváncsi voltam a miértre. Pályakezdőként keresek most állást, a hivatásom a ritkább szakmákhoz tartozik, elvileg nagyon kevés ezen a területen a jól képzett, nyelveket beszélő és tapasztalattal is rendelkező jelentkező. Külföldi tapasztalatom is van a területem, mert többször is voltam erasmussal gyakornok, itthon is több, mint 2 évet dolgoztam a szakmámban egyetem mellet, melyet a legjobb minősítéssel végeztem el. Van lakásom, és párommal együtt vannak kiadó ingatlanjaink, így megélünk, akár mennyiért nem megyek el dolgozni, de imádom a munkámat, jó is vagyok benne, csak azért mert megtehetem nem szeretnék itthon ülni. Azt gondolnám, hogy az ilyen motivált munkaerőt keresik, aki nem a papírért diplomázott le és nem csak a pénzért dolgozik, viszont akármilyen kis fizetésért nem megyek el dolgozni és azt láttam interjún, hogy ez nagyon nem tetszett és nem értették. Nem fejtettem ki a helyzetemet és álláspontomat, mert láttam, hogy nem az a hely ahol a jövőben dolgozni szeretnék, de azért megjegyeztem, hogy a szakmámmal többet keresnék és az adott pozíció kimondottam diplomást keresnek én a diplomámmal szeretnék elhelyezkedni, de nem kevesebb pénzért, mint amennyit 5 évvel ezelőtt kaptam volna, ha szakma után elmentem volna dolgozni.
2019. jún. 14. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!