Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A “főnököm” kötelezhet arra,...

A “főnököm” kötelezhet arra, hogy a saját dolgaimat céges ügyekre használjam?

Figyelt kérdés

A “főnököm” papíron nem a közvetlen felettesem. Nem túl jó a viszonyunk, határozott idejű szerződéssel dolgozok, amit alig várunk, hogy leteljen. A céges telefonomat elvették, így a saját magán telefonomon szoktak hívni, de én senkit nem hívok azon, hanem vezetékesen.

Felhívott engem valaki aki magasabb pozícióban van, de nem tartozok alá, hogy a saját telefonomat adjam már oda valami munkásoknak, mert beszélni akar velük. Én ezt megtagadtam, mert a saját telefonom nem adom oda senkinek, ahogy kocsit se semmit. Erre hívta a “főnökömet” aki nagyon bunkó stílusban rám förmedt mert nem tettem eleget a kérésnek...

Jogos ez hogy erre kötelez és emiatt lecseszett?


2019. jún. 20. 10:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Nem. A magán telefont eleve nem vagy köteles céges dolgokra használni. Ha a munkavégzéshez szükséges a telefon, biztosítaniuk kell.
2019. jún. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 acelsziv ***** válasza:
97%
Nem jogos. Nem kötelezhet erre. Őket viszont kötelezné az MT, hogy a munkavégzésedhez szükséges eszközöket biztosítsák számodra. Felvenni sem vagy köteles nekik a telefonodat.
2019. jún. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%

Sok munkahelyre be se lehet vinni magán telefont, vagy legalábbis benne van a belső szabályzatban, hogy ne használd.

Nem jogos, hogy emiatt lecseszett, feltéve ha nem valami élet-halál kérdés volt a dolog mögött.

2019. jún. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
Jogilag nem. Aztán persze az más kérdés, hogy sok helyen ez gyakorlatilag elvárás...
2019. jún. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%

Akkor beadod azonnali hatállyal a felmondásodat arra hivatkozva, hogy nem biztosítják számodra a megfelelő felszereléseket a munkavégzéshez.


A saját tulajdojodat NEM VAGY KÖTELES sem munkába használni, arra meg pláne nem vagy köteles, hogy másnak odaadd.

2019. jún. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2019. jún. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
1%

Ez hülyeség.

A ruha rajtad is a saját tulajdonos, mégis használod a munkahelyen.

Lehet hogy fontos dolog volt, te meg kötötted az ebet a karóhoz.

Én lehet hogy megköszönném az eddigi munkádat.

2019. jún. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, már ahol a saját ruhája van az emberen a munkahelyén és nem a céges formaruha ami csak munkaidőben van rajta.
2019. jún. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
27%

#9

én pl. nem. Szünetekben átjártam ebédelni a szomszédba (áruházi kajálda)

a második mondatodat (kérdésedet) pedig nem igazán lehet komolyan venni...

2019. jún. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
A #9 a legjobb példa arra, hogy tényleg kéne életkor szerint szűrni a felhasználókat. Mert ez se lehet több tízévesnél.
2019. jún. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!