Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albérlet elhagyásakor kit...

Az albérlet elhagyásakor kit terhel az albérlet kifestése? Az én esetemben 3 éve lakom itt és a szerződésben nincs rögzítve. Tehát ha én most szeretnék elmenni, kötelezhet e a főbérlő h én fessek ki saját költségen?

Figyelt kérdés

2018. okt. 29. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendeltetésszerűen használtad a lakást, akkor nem. Az amortizáció természetes, a felújításokkal a tulajdonosnak kell kalkulálnia adott időközönként.
2018. okt. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez nincs benne a szerződésben, így nem kötelezhet. Mire hivatkozna?
2018. okt. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát csak arra h nem akarja az ő költségén. De az a vicc h a fürdő, wc, konyha, közlekedő leázott a felső szomszéd miatt fél éve. Felvette a biztosítási lóvét rá, akkor már tudtuk h kb fél év és megyünk és úgy egyeztünk meg h addig rá ér a festés. Szóval nem is lenne az övé az egész költség..
2018. okt. 29. 12:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak próbálkozik.

Így meg főleg gáz, hogy meg is van rá a pénz a biztosításból.

2018. okt. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát igen én határozottan mondtam neki h nem vagyok hajlandó fizetni. Aztán mondta h majd kijön és körül néz mert nem volt itt kb 1 éve mindent én rendezek a csekk igazolókat szoktam neki csak oda adni, mivel azt is én adom fel, ide se jön soha.. De mindig korrektül fizettem és abszolút le se laktam az ingatlant.
2018. okt. 29. 12:45
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezhet rá, ha nincs benne a szerződésben. Ugyanígy jártunk mi is. 8 éve lakunk az albérletben, semmit eddig nem kellett a lakásra költenie, mindig mindent időben kifizettünk. Most sikerült saját lakást venni és közölte a tulaj, hogy a festés költségét (160 e Ft 30 nm-re!!!) fizessük ki. Hát tudod mikor..
2018. okt. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
43%

ha van bennt kaukciód, levonja. Sok mindent nem tudsz tenni.

Egyszer béreltem egy szobát, és lett egy 4-5 centi vastag csík a falon, mert neki toltam a szekrényt, és lett ilyen kicsi sérülés. A szoba többi része teljesen jó volt. Az én hibám volt oké, bennt volt vagy 40000 ft kaukció, mondtam vonjon le valamennyit, mert én okoztam a sérülést.De a tulaj azt mondta, hogy le kell festeni újra az egész szobát, hozzáteszem alig laktam ott pár hónapot, előttem volt frissen festve. Kiszámolta, hogy hány négyzetméter falat kell festeni, a festők mennyiért dolgoznak, és buktam is az egész kaukciót.

Hiába mondtam, hogy ez csak 5 cm sérülés, meg hogy nagy szükségem van a pénzre, nem érdekelte, én meg nem tudtam mit csinálni, nála volt az a pénz nem nálam.

2018. nov. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!